Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Slušné Slovensko funguje ako mafia

“Slušné Slovensko funguje ako mafia. A presne tak by sme sa k nemu mali aj správať. Je to chobotnica, nie izolované skupinky. To nie je len Šeliga či nejaké stredoškoláčky, to je aj Kiska či Peťa. To nie sú len maturantky Farská či Nicholsonová, to sú aj denníky Sme či N.”
Pozastavenie vyšetrovania organizátorov protestov vytvára veľmi nebezpečný precedens a nemá s právnym štátom nič spoločné
Po tlaku zo strany slovenských zapredaných mainstreamových médií, novinárov a liberálnych opozičných politikov na čele s Kiskom a tiež po tlaku z liberálnych mainstramových organizácií ako Európske centrum na podporu slobody tlače (ECPMF), či Reportéri bez hraníc (RSF) bolo vo štvrtok organizátorom protestov oznámené, že ich vypočúvanie, ktoré malo pokračovať, bolo na základe rozhodnutia prokurátora pozastavené. Ako organizátori protestov Za Slušné Slovensko uviedli, nemajú však žiadne iné informácie o ďalšom postupe zo strany NAKA alebo prokuratúry.
Ide o zaujímavý a skutočne náhly zvrat, ktorý ma núti spýtať sa: Ako môže byť tak urýchlene, takmer z hodiny na hodinu, pozastavené vyšetrovanie niečoho, čo sa ešte len rozbiehalo? Kto tak náhle zatlačil na strunu? To sa naozaj nechá polícia zastrašiť besnými výkrikmi pár desiatok liberálov a novinárov? Pretože nič iné mi z toho nevychádza. Ako je toto vôbec v právnom štáte možné? Tu totiž už nejde o pár deciek hrajúcich sa na revolucionárov, ale o fakt, že orgány činné v trestnom konaní asi naozaj nie sú také nezávislé na aké sa hrajú a už po väčšom politickom tlaku otáčajú a prestávajú nielen konať ako by mali, ale aj ako im to nariaďujú zákony SR!
Pretože tu už ide naozaj o porušenie základného princípu fungovania právneho štátu, tj. dochádza k mareniu vypočúvania osôb, voči ktorým bolo podané trestné oznámenie a spustené vyšetrovanie, čo je normálny postup, ktorý po podaní trestného oznámenia nasleduje a ktorému rozumie takmer každý človek. Teda očividne okrem “slušákov” a opozičných liberálov, ktorí sa takýmto spôsobom pasujú do role nekritizovateľných a nevyšetrovateľných polobohov. A to sa nesmie nikdy stať. Opakujem, tu už naozaj nejde o nejakých stredoškolákov, či mimovládkarov hrajúcich sa na revolucionárov a “elitu” národa, ale o vytvorenie nebezpečného precedensu a v podstate nekritizovateľnosti určitých kruhov ľudí, čo je pre spoločnosť veľmi nebezpečné!
Martin Bago
Mimovládne organizácie, ktoré sú napojené na sieť miliardára Georga Sorosa už neovplyvňujú len politiku, ale vyvíjajú nátlak aj na políciu
V súvislosti so štandardným vypočúvaním podozrivých organizátorov protestov “Za slušné Slovensko” vydali vyhlásenie, v ktorom toto konanie polície považujú za šikanu a vyzývajú NAKU, aby s ich vypočúvaním prestali. Nevedno, či je to náhoda, ale polícia s ich vypočúvaním skutočne prestala. Podľahla tlaku Sorošových mimovládok?
Polícia má povinnosť preveriť každé trestné oznámenie, vrátane anonymného, a preto je vypočúvanie organizátorov “za slušné Slovensko” úplne štandardný postup. Tu sa však do prípadu intenzívne zapojili médiá svojou propagandou a pridali sa aj mimovládky.
Iniciatíva “Chceme veriť”, ktorá je združením mimovládnych organizácií, a to konkrétne, Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť, Aliancie Fair-Play, Via Iuris, Nadácie Zastavme korupciu, Ligy za ľudské práva, Nadácie otvorenej spoločnosti a Nadácie Pontis, zverejnila stanovisko odmietajúce vypočúvanie organizátorov protestov:
“POLÍCIA ŠIKANUJE ORGANIZÁTOROV PROTESTOV”
Postup polície považujeme za neprijateľný: “Elitná zložka polície – Národná kriminálna agentúra (NAKA), bola zriadená na vyšetrovanie korupcie a mafie, nie preto, aby šikanovala aktivistov,” uviedla za iniciatívu Zuzana Petková.
Nadáciu otvorenej spoločnosti založil kontroverzný americký miliardár George Soros. Ďalšia mimovládka združená v tejto iniciatíve Via Iuris je taktiež napojená na Sorosovu “sieť.”
Z vyročnej správy v roku 2015 vyplýva, že jej najväčším “sponzorom” je Sorosova Open society foundations (Nadácia otvorenej spoločnosti), ktorá cez granty darovala mimovládke Via Iuris až 82 000 eur, čo predstavuje vyše 25 % zo všetkých jej príjmov.
Žiadne prekvapenie nenastáva ani pri Aliancii Fair-Play, ktorá je financovaná Sorosovou Open society foundations.
Je zaujímavé, že len jeden deň po tejto výzve mimovládok napojených na Georga Sorosa Národná kriminálna agentúra (NAKA) cúvla a pozastavila vypočúvanie spomínaných organizátorov protestov.
“Dnes popoludní nám bolo oznámené, že vec bola na základe rozhodnutia prokurátora vecne a miestne odstúpená. Nemáme informácie, aký bude ďalší postup zo strany NAKA alebo prokuratúry a či budú v predvolávaní a výsluchoch pokračovať,” napísali organizátori na sociálnej sieti s tým, že veria, že trestné oznámenie bude odmietnuté.
Samozrejme, NAKA mohla cúvnuť aj kvôli nátlaku mainstreamových médií, prezidenta, či opozičných politikov. Každý takýto nátlak na políciu je však neprijateľný.
Každopádne, je poburujúce, že do práce polície sa starajú mimovládky financované zo zahraničia. Štát by mal v tomto prípade rázne zakročiť. Nestačí len zákon o zverejňovaní ich financovania. Treba jasne pomenovať, že mimovládky financované zo zahraničia sú zahraniční agenti a je potrebné zabrániť im ich miešanie sa do vnútorných záležitosti Slovenska.
Samuel Gdovin

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: