Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Farební revolucionári hodnotili výsledky

V Goetheho inštitúte v Bratislave mali svoje (pravidelné) stretnutie priaznivci revolúcií. Nebolo súkromné, nehovoriac tajné, ale také intímne. Údajne úplné nezávislé hnutie Za slušné Slovensko referovalo o svojej činnosti a nechalo sa oslavovať
Diskusný večer o tom, aký bol rok 2018 na Slovensku
Nadácia Konráda Adenauera (KAS) usporiadala v Goetheho inštitúte diskusný večer o tom, aký bol rok 2018 na Slovensku. KAS je známy fenomén, ale stačí citovať z ich vlastnej definície – je to “politická nadácia Spolkovej Republiky Nemecka s programom a projektami, ktorými prispieva aktívnou mierou pre medzinárodnú spoluprácu a porozumenie”.
Moderátor spisovateľ Hvorecký na pódiu privítal Grigorija Mesežnikova a Oľgu Gyarfášovú, riaditeľa a predstaviteľku Inštitútu pre verejné otázky, druhej usporiadateľskej organizácie.
Hlavní hosť bol ale Juraj Šeliga z organizácie Za slušné Slovensko a Eva Lavríková (koordinátorka ZSS pre Trenčiansky kraj).
Oľga Gyarfášová vo svojom vstupe tvrdila, že sme sa na jar všetci dozvedeli, že Slovensko je “oligarchizovaný štát a aké sú tie siete korupcie, klientelizmu a všetkého”. Celkovo zhodnotila, čo robili “protestujúci” správne, a čo azda nie. Pozitívne podľa nej bolo, že celé hnutie zostalo formálne občianske a nedovolili, aby sa do neho oficiálne zapojili politici.
Grigorij Mesežnikov v krátkej prednáške doslovne zhrnul históriu účasti Smeru a podobných strán pri moci od roku 2006, samozrejme ako niečo úplne negatívne, ako by bolo úplne samozrejmé, že IVO, “Za slušné Slovensko” a všetci prítomní majú svojho jasného nepriateľa. “Bez ohľadu na to, či rok 2018 je zlomový (ešte je pred nami niekoľko týždňov), ale celkovo je to rok zmeny”. Čo sa týka demonštrácií, upozornil, že aj v roku 2016 už boli demonštrácie “proti korupcii”, tie ale boli dopadom slabšie, nemožno ich porovnať s tohtoročnými, naštartovanými tragickou udalosťou, ktorá bola veľmi silným emocionálnym impulzom. Celkovo teda vyjadril spokojnosť.
Fico vo funkcii ministra zahraničia by Mesežnikova nepotešil. “Politická etapa Roberta Fica sa podľa mňa skončila,” vyjadril jednoznačne svoju prognózu. Vrátenie Fica k moci je podľa neho vylúčená vec.
Juraj Šeliga začal krátkym popisom organizácie, ktorá má pre každý kraj svojho koordinátora, a rozhodnutia sa údajne dejú konsenzom týchto ôsmich. Podľa jeho slov pred nami ležia troje volieb, a tak jeho nepolitická organizácia bude mať celoslovenské stretnutie, aby sa na ne pripravila.
Šeliga zreferoval takto postupne, čo chce robiť a spomenul aj, že časť energie a peňazí mienia vložiť aj do “boja proti konšpiráciám”. Chce chodiť nielen na gymnáziá, ale aj na učňovky a stredné odborné školy, kam mieni posielať na prednášky intelektuálov a populárne celebrity.
Na záver svojho prvého vstupu explicitne zdôraznil, že “by bol veľmi rád, ak by veľa ľudí z iniciatívy (Za slušné Slovensko) vstúpilo do politiky. Lebo na ulici sa dá urobiť len časť zmien.
Na pretras došiel aj celkom nový záznam rozhovoru, zverejnený na Hlavých Správach, kde hlas podobný Šeligovi hovorí o tom, že dostával peniaze od mimovládok nie na konto organizácie Za slušné Slovensko, ale na svoje osobné konto živnostníka. Šeliga tú nahrávku priamo nepoprel, zrejme ten prepis sám ešte nečítal, a vraj nemá k tomu čo povedať. Musí sa spoliehať na to, že vyšetrovatelia polície a NAKA boli v mediálnej štvanici a určite aj zákulisnými telefonátmi tak zastrašení, že ďalšie výsluchy prerušili a zrejme si netrúfnu jeho konto naozaj vyšetriť.
Šeligovi tak zostalo len tvrdenie, že “je verejné tajomstvo, že za tými Hlavnými správami, že za nimi pravdepodobne stoja Rusi, a ďalší …”. Zaujímavá úroveň komunikácie od niekoho, kto obviňuje iných z konšpiračných teórií a nad hlavou mu práve svieti logo Konrad Adenauer Stiftung.
Šeliga a jeho priatelia vraj zvažujú, že všetky možné “nenávistné prejavy zas vytlačia a pošlú na prokuratúru, keď teda majú záujem riešiť anonymné podania, tieto budú veľmi konkrétne”.
Čo sa týka demokracie a konkrétne prezidentských volieb, Šeligovi záleží na tom, “aby sa náhodou nestal Harabin alebo Kotleba alebo iný (s prepáčením za výraz) blázon a neofašista, prezidentom.”
Celkovo prítomní zhodnotili vývoj v roku 2018 ako rast “protisytémových síl”. Hlavne na internete. A to v nich vyvoláva obavy.
Grigorij Mesežnikov, Oľga Gyarfášová, Magda Vašáryová, Pavol Demeš a iní prítomní – neustále ti istí farební revolucionári. Samozrejme, neprišli sem riadiť organizáciu Za slušné Slovensko, to nie, prišli len zhodnotiť ich aktíva za rok 2018. Podaril sa im, alebo nie? Niečo vyšlo, Slovensko je dnes krajina, ktorá spomedzi svojich susedov V4 je politicky najviac zaostalá a najviac poslúcha bruselské a globalistické sily, a to je to, čo tieto organizácie a ľudia za nimi chcú. Na druhej strane, podľa ich vlastného vyjadrenia, sú to do veľkej miery len povrchnosti a sila bežného národa sa hrozivo dvíha. Ich vlastnými slovami: tá sila, ktorá je proti nim, “sa šíri sa ako vírus”. Tak to oni vidia.
Slovensko je proste rozdvojené. Trocha je mi toho Šeligu aj ľúto. Celá táto globalistická a pseudopravicová vrstva sa spolieha na neho a jeho nových ľudí. Ale potrebuje ich len ako kanonenfutter.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: