Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Podvody a prepieranie peňazí cez občianské združenia a zneužívanie na politické ciele

Ak ste podnikateľ, alebo mimovládna organizácia vaše účtovnictvo alebo uzavierky sú verejné. Dostupné sú na stránkach mimovladných organizáciach, alebo v registri účtovných uzavierok: http://www.registeruz.sk. Takto si môže občan dohľadať prepojenia, prísuny peňazí zo zahraničia resp. prepieranie peňazí medzi firmami s využitím mimovládok.
Toto však nie je možné v prípade občianských združení. Tie sú využívané na prepieranie peňazí, vyhýbanie sa daniam a taktiež na politické ciele s následným cieľom vlastného obohatenia, resp. manipulovania verejnej mienky, politických ambicí, protištátnej činnosti. Nakoľko v prípade občianského združenia nie je možné zistiť bežnému občanovi:
  • vlastnickú štruktúru občianského združenia
  • občianske združenie môže zakladať s.r.o a tým skrývať vlastníckú štruktúru s.r.o.
  • získavať dary a dotacie od zahraničných firiem, osôb s cieľom poškodzovať krajinu
  • získavanie 2% (tu sú podozrenia na osoby, ktoré stali pri privatizáciach a osoby v pozadi občianských združení – tie takto cez občianské združenia získávajú milióny EUR od privatizovaných podnikov)
  • členské príspevky sú oslobodené od dane
  • sídlo občianského združenia si môžte umiestniť aj na adresu budovy, ktorej majiteľ vám nedal súhlas
  • občianské združenie môže podnikať
  • občianské združenie nemusí mať registračnú pokladňu na činnosti, na účel ktorých bolo založen
informácie od: jana.vrskova@mfsr.sk
účtovné závierky občianskych združení sú uložené v neverejnej časti registra účtovných závierok. Do tejto časti registra nie je možný prístup verejnosti. Dokumenty uložené v neverejnej časti registra sú sprístupnené Národnej banke Slovenska, subjektom verejnej správy na účely súvisiace s ich činnosťou – štátne orgány pri vydávaní povolení, licencií a pod. Dokumenty môže získať aj samotná účtovná jednotka, ktorá ich uložila do registra.
Občianskym združeniam ukladá povinnosť uložiť účtovnú závierku do verejnej časti registra iba zákon č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách… a to vtedy, ak sú neverejným poskytovateľom sociálnej starostlivosti.
Moja reakcia:
Dobrý deň toto všetko som si prečítal.
Občianské združenie dostáva peniaze či už z verejného sektora, zo zahraničia a môže byť zneužívané na protištátne aktivity,
preto ma zaujíma ako je možné sa dostať k takýmto informáciam. V prípade mimovládnych organizácií sú tieto údaje získateľné pre bežného občana.
V prípade občianských združení tvrdíte, že to možné nie je?
Ďakujem
p. Vršková odpoveď:
áno podľa súčasne platnej legislatívy sú účtovné závierky občianskych združení v neverejnej časti registra účtovných závierok.
A teraz stačí zaspomínať, že viacerí predstavitelia na čele pochodov za Slušné Slovensko začínali v rôzných občianských združeniach. Ich aktivity, rodinné prepojenia nie sú známe. Pritom viaceré osoby, ktoré odporúčali voliť vo voľbách majú prepojenia na nadnárodné korporácie a firmy, ktoré sa podieľali na privatizáciach a okrádaní Slovákov a ich vyšetrovanie stojí.
Primátor Nitry Hattas má občianské združenie Triptych, to zastrešuje jeho Hidepark, ktorý vykonáva “podnikateľskú” činnosť resp. vyberá poplatky, organizuje koncerty, predaj alkoholu a iného tovaru, propagáciu… Hattas okrem toho aj podniká a navyše je aj politikom.
Preverenie činnosti združenia Triptych by bolo na mieste, obzvlášť ak je ešte známe, že rodina Hattas má a mala firmy podnikajúce nielen na území SR.
Občianské združenie teda neplatí daň z toho, čo je má vo svojich stanovach a tam má Triptych:
V stanovách vidieť asi všetko na čom sa dá zarábať. Zjednodušene si to stačí predstaviť takto: Triptych v Hideparku zorganizuje koncert, ceny za vstupenky sú zdrojom ich majetku, predaj alkoholu a iného tovaru taktiež. Vyberú cca 10 000 EUR a tie potom môžu použiť na propagáciu ďalších akcií – resp. len akože propagáciu a propagáciu samozrejme môže akože riešiť ich firma resp. blízkych. Tej sa dá 10 000 EUR a občianské združenie vykázalo činnosť, kedže vôbec nemusí nikomu dať žiadné peniaze a len si napíšu, že propagovali to a to… Alebo si stanovia plat 3000 EUR mesačne a majetok si vyberú v podobe platu. Taktiež tie peniaze sa môžu použiť na propagáciu osôb, ktoré povedzme bojujú za menšiny a majú politické ciele (ako viacerí ľudia v občianských združeniach). Alebo predajú 10 sudov piva a napíšu, len 1 sud..kedže registračnú pokladňu mať nemusia a nemá ich ani kto nezávisle skontrolovať.
A odkiaľ získavajú tieto politické občianské združenia peniaze?
Tak ak chce nejaká zahraničná organizácia, alebo skupina osôb manipulovať politické dianie má lepšie využiť na to občianské združenie. Vyberie si nejakú osobu, ktorá bude bojovať za rasizmus, ľudské práva..potom sa stane primátorom a potom predá chcené pozemky, nehnuteľnosti, nerastné suroviny tým, ktorí z pozadia založili občianské združenie. Alebo povolí ťažbu za smiešnú sumu…spriaznenej firme…
Alebo ak sa chcete stať politikom, tak začnite bojovať za ľudské práva, proti rasizmu, za imigráciu a všetko, čo je in za účelom deštrukcie pôvodnej kultúry a obyvateľstva. Tak môžte získať státisíce EUR od štátu, EÚ, mimovládok…tak sa stanete známym, urobite viaceré akcie..plat si date taký, o akom sa pracujúcemu človekovi nesníva..a potom sa stanete médiami propagovaným politikom:)
Ak je niektorá informácia, alebo môj názor podľa vás nesprávny. Kontaktujte ma na radoslav.cicala@gmail.com
Bugár a jeho ľudia figurujú v kauze Gorila a najnovšie v podvodoch väčších ako Bašternák a Kočner

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: