Design a site like this with WordPress.com
Začíname

SJW Chuchel

Chuchel se nicméně stal také terčem kritických článků. V nich se neřešila kvalita hry, nýbrž samotná podoba hlavního hrdiny. Chuchvalec vlasů, prachu a dalšího bordelu totiž podle těchto článků připomíná takzvanou “blackface”, americkou divadelní karikaturu z 19. století. V Amanita Design se rozhodli Chuchlovu vizáž vcelku zásadně změnit, aby podobným nařčením předešli.
“Kvůli zásadním rozdílům v kultuře a historii mezi střední Evropou a dalšími regiony jsme nezvážili možnost, že by mohl být Chuchel spojován s “blackface”, divadelním rasovým stereotypem, který se objevil ve Spojených státech amerických v 19. století,” vysvětluje české studio na Twitteru. “Chtěli bychom se upřímně omluvit každému, kdo byl originální podobou Chuchla uražen. Jako tým mírumilovných kreativních lidí jednoduše nechceme, aby byla jakákoliv z našich postav byť jen vzdáleně spojována s rasismem nebo kteroukoliv jinou formou nesnášenlivosti.”
Všichni si tedy budeme muset zvyknout na Chuchlovu novou vizáž. Změny můžete posoudit třeba v traileru, který v Amanita Design již stihli přepracovat. Co na nového Chuchla říkáte?
z diskusie:
Mám po krk ideologických vypatlanců, kteří si neustále dokola stěžují, že černoši nejsou tam a onde a že by tamta postava měla být transgender muslimská lesbička na invalidním vozíku, jinak je to rasismus. A bohužel tito ideologičtí vypatlanci vítězí na celé čáře, ať už jde o Chuchla, prznění Baldur’s Gate, #GamerGate nebo cokoli podobného. A v “reálném životě” je situace násobně horší včetně snah o přepisování historie, ostrakizaci názorových oponentů nebo rovnou jejich fyzické napadání.
Nikdo, kdo danou tvorbu neplatí, nemá právo jeho tvůrcům pod jakoukoli záminkou diktovat, co má v díle být či nebýt. Každý takový útok na svobodu umělecké tvorby je třeba odmítat jako neopodstatněný a opovrženíhodný.
d-h.cz

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: