Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Ruská dezinformačná kampaň

Podľa renomovaných a uznávaných autorít, ako Kiska, Aliancia Fair-play, VIA IURIS, ktorý sa dlhodobo venuje presadzovaniu spravodlivosti, denníkN a pod., na Slovensku, je vedená koordinovaná ruská dezinformačná kampaň s priamo neuveriteľným, o to hroznejším zistením, že je vedená prostredníctvom viac ako stovky pochybných webovových stránok. Kto je ten expert na tieto zaručené informácie? Špeh a vykrádač facebookových profilov, Jano Benčík.
Slovenský občiansky aktivista, bloger, nositeľ ocenenia Biela vrana, ktoré udeľuje Aliancia Fair-play a VIA IURIS. Píše na webe denníkaN blogy o tom, čo on považuje za nebezpečné, o konšpirátoroch, kremeľských trolloch, pravicových aj ľavicových antiliberálnych extrémistoch. Jano Benčík tvrdí, že koordinovaná ruská dezinformačná kampaň je vedená prostredníctvom viac ako stovky pochybných webovových stránok. Nemám slov, čo dodať – jednoducho špičkový expert denníkaN.
Tento expert v špehovaní a vykrádaní facebookových stránok sa dostal do sporu s mnohými, no uvediem, ako príklad len jedného : Boris Kollár nazval Jana Benčíka nacistom a vyzval ho aby vrátil ocenenie Biela vrana. “Tento udavač ŠT Benčík sa pekne chytil do pasce! On je vlastne fašista! Farizej! Lajkuje a podporuje človeka ktorý tvrdí a popiera holokaust popiera genocídu ktorú majú na svedomí Banderovci! Zavraždili státisíce ľudí! A takéhoto človeka udavač Benčík podporuje a to len kvôli tomu lebo polial farbou sochu Biľaka! Pán udavač Benčík vráťte ocenenie Biela vrana! Nezaslúžite si ho ste fašista a podporovateľ Banderovcov! Nemáte viac morálne právo mať toto ocenenie! A nakoniec dobrá správa pre vás, udávať môžete naďalej aj bez tohoto ocenenia,” napísal na Facebooku Kollár.
No Biela vrana vôbec nie je strop ocenení Jana Benčíka. Jano, za jeho špehovanie facebookových profilov, ktoré nazýva monitorovanie, bol ocenený ešte aj skutočnou Slovenskou autoritou v oblasti umenia. Kto je týmto jedinečným umelcom? Košický “umelec” Peter Kalmus ( jeho otec – Wolfgang Hans Hartman Kalmus ) ten totiž povýšil Janove špehovanie facebookových profilov na umenie. V Open galley, mimochodom je to projekt Nadácie otvorenej spoločnosti, kde štát ne jej prevádzku prispel prostredníctvom Fondu na podporu umenia sumou 5 000 eur, sa konala vernisáž výstavy s názvom Hranice tolerancie s podtitulom : Peter Kalmus predstavuje Bielu vranu. Priateľ Bielej vrany, Kalmus, laureát tzv. Ceny za spoločensky angažované umenie, ktorú udelila Nadácia – centrum pre súčasné umenie. Okrem finančnej odmeny získal Peter Kalmus možnosť realizovať výstavu v Open gallery.
Aby sme si pripomenuli pár umeleckých diel a kúskov Kalmusa : váľa sa v močiari, przní sochu v centre Bruselu. Tí čo to nechápu, toto skvelé umenie sú vraj len súčasťou primitívneho stáda, ktoré nerozumie umeniu…
Mimovládny sektor v mene boja proti tzv. extrémizmu, zámerne a umelo vyrába pre verejnosť morálne autority z pochybných ľudí. Jano Benčík, ignoruje nárast pravicového extrémizmu na Ukrajine, dokonca vyhlási, že nazývať ukrajinských vlastencov ( teda banderovcov ) neonacistami je za čiarou. No doma na Slovensku je jeho úhlavný nepriateľ každý, kto má iný názor ako on. Kalmus toleranciu k ukrajinským vlastencom – banderovcom dlhodobo prezentuje a nepopiera, tak isto vlastne aj niektorí Slovenskí politici. Kalmus, tento umelec z močiara, popieranie zločinov banderovských bánd na území Slovenska prezentoval poškodením pamätníka slovenských obetí banderovcov vo Veľkej Lodine. Peter Kalmus a Ľuboš Lorenz , dvojica umelcov, ktorá sa v minulosti prezentovala poškodením napríklad Pamätníka padlým vojakom sovietskej armády. Umelci…. Podľa nich to nie je hanobením historickej a kultúrnej pamiatky, ale práve naopak, prejavom úcty k obetiam zločineckého režimu. K ich podporovateľom sa pridali aj herec Andy Hryc, režisér Nikita Slovák, či hudobník a organizátor hudobného festivalu Pohoda Michal Kaščák. Lorenz sa dostal do väzenia. V Košiciach totiž odstraňoval komunistické symboly kosáka a kladiva z pomníka obetiam 2. svetovej vojny.
Úplne správne, logicky a zákonne sa k tomu postavila polícia : Polícia rešpektuje právo jednotlivcov na vlastný názor, či osobný postoj občanov aj vo vzťahu k tomuto pamätníku. Nemôže však prehliadať intoleranciu spočívajúcu v poškodzovaní národných kultúrnych pamiatok, s ktorými sa nevedia stotožniť jednotlivci, vysvetlila hovorkyňa polície Jana Mésarová.
Na scénu opäť vstupuje dobrý anjel, úžerník, daňový a pozemkový podvodník Kiska. Ten sa Lorenza zastal. Štyri dni za mrežami kvôli tomu, že odstránil z pamätníka obetiam 2. svetovej vojny v Košiciach komunistické symboly – kosák a kladivo. Veľmi prísny postup polície a prokuratúry voči pánovi Lorenzovi. Nerozumiem tomu, napísal prezident Kiska na sociálnej sieti. Kiska tiež priznal, že kontaktoval prokurátora. Hovoril s generálnym prokurátorom, ktorý okamžite vykonal opatrenia – návrh na väzbu bol zrušený a pán Lorenz prepustený. Tento dobrý anjel, už prekročil všetky čiary. Bezprecedentne zneužíva svoje právomoci a vyvíja politický nátlak na prokuratúru, aby oslobodila vagabunda a extrémistu. Hanobenie štátneho znaku P. Kalmusom a Ľ. Lorenzom predstavuje útok na hodnoty, ktoré dobrý anjel, úžerník, daňový a pozemkový podvodník sa ako prezident zaviazal chrániť, keď skladal prezidentský sľub. Čo ma už vôbec neprekvapuje, advokátom týchto umelcov, nie je nikto iný ako právnické eso, bývalý minister vnútra, spravodlivosti Daniel Lipšic.
Toto ale opäť nikomu nevadí, keď zákonne koná polícia, zákonne koná prokuratúra, bezprecedentne zneužije svoje právomoci a vyvíja politický nátlak na prokuratúru a políciu tento vlastizradca. A všetko je v poriadku.
Skúste napísať na facebook vetu, proti istej národnosti, alebo napríklad ako tá mladá slečna, pomočiť korán, vyjadriť svoj názor na Slovenský štát, čo i len citovať nejaké pasáže, ktoré týmto bojovníkom za spravodlivosť nie sú lojálne a pod. Určite, protiteroristické komando NAKA v počte minimálne 20 po zuby ozbrojených policajtov máte ráno doma.
Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: