Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Zúčtovanie s Merkel?

Kramp-Karrenbauer sa nečakane strápnila. Na pozvanie šéfky CDU sa v nedeľu konalo v Berlíne pracovné neverejné zasadanie straníckej špičky. Zúčastnili sa ho aj štyria politológovia a viacerí vybraní prívrženci CDU. Kancelárka ale nebola prítomná?! Mnohí očakávali, že príde aj k zúčtovaniu s Merkel. Nestalo sa, ešte chýbala odvaha, ale začiatok bol urobený. A podľa toho, aká je situácia, tak strana ešte dlho neukončí tému utečenecká politika, za ktorú je zodpovedná výlučne nemecká kancelárka.
Veľmi trápna chyba sa hneď na začiatku klauzúry v berlínskej centrále CDU stala Kramp-Karrenbauer, čo svedčilo o jej veľkej nervozite.
Svojich hostí privítala slovami :”Liebe Socialdemokraten”. Rýchlo sa však opravila a povedala, že prirodzene boli mienení kresťanskí demokrati, ale napriek tomu namiesto potlesku zožala len rozpačité pohľady prítomných.
Téma klauzúry znela: Migrácia, bezpečnosť, integrácia
Žurnalistka Anja Günther, ktorá bola tiež prítomna, povedala, že šéfka CDU pôsobila roztržito a nervózne. Bola po prvý raz iniciátorkou takéhoto pracovného stretnutia špičky CDU, čo predtým organizovala len kancelárka. Vopred ohlásila, že urobí všetko pre to, aby sa rok 2015, keď utečenecká vlna prevalcovala Nemecko, už nikdy nezopakovala.
Nálada v obyvateľstve je však už celkom iná, ako keď v roku 2015 väčšina Nemcov sadla na lep Merkel a poslušne vykonávala jej “želania-rozkazy”. Preto Kramp-Karrenbauer aj keby nechcela, tak musí robiť takmer všetko inakšie ako kancelárka.
V nedeľu priznala: “Z chýb, ktoré sa urobili, sme sa poučili. To znamená, že mnohé budeme robiť inakšie.”
Prítomní politológovia v poradnej funkcii sa vyjadrili, že v budúcnosti je potrebné striktné obmedzenie migrácie a jej kontrolované riadenie. síce humánne, ale zároveň aj tvrdo. Tí, ktorí sú naozaj utečenci zo životunebezpečnej situácie, tých treba prijať, ale všetkých ostatných treba vrátiť naspäť, resp. musia sa nájsť cesty, ako im účinne zabrániť v tom, aby sa dostali na európsku pevninu.
V tomto zmysle boli urobené aj závery z klauzúry.
Merkel ale ostala ticho a neprišla od nej žiadna reakcia a už ani nepríde.
Uzávery, ktoré boli urobené, by ešte pred nejakým časom boli označné ako rasistické a nepriateľské voči migrantom. Veď sú presne také, akoby prišli z ideologickej dielne AfD.
A sú absolútne v protiklade k pôvodnej merkelovskej Willkommenskultur!
Pravá ruka kancelárky Merkel, minister hospodárstva Peter Altmeier, sa vo Švajčiarsku stretol s George Sorosom. Spolu raňajkovali v jednom hoteli v Davose. O čom sa rozprávali a na čom sa dohodli, o tom možno len špekulovať a sa domnievať.
Ale v každom prípade, ak sa domnievame, že konal v poverení kancelárky, tak sme veľmi blízko pravdy a ak sa okrem toho ešte domnievame, že išlo v ich rozhovore o migrantov a o globálny utečenecký pakt, tak sa určite nemýlime. A v každom prípade je určite isté, že museli byť obaja veľmi spokojní s výsledkom ich pohovoru. Dosvedčuje to sám Altmeier.
Na twitter napísal nasledovné slová:
“Skvelé raňajky s George Sorosom. Veľká vďaka za Vašu podporu pre Európu a pre naše globálne morálne hodnoty. Nikdy nebudeme akceptovať netoleranciu, populizmus a rasizmus.”
Altmeier zatiaľ teda bojuje ešte za Merkel. Uvidíme, ako to vyvinie ďalej………

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: