Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Móda revolúcií: Prague Civil Society Centre,

Prague Civil Society Centre, ktorá organizovala v arménskom Jerevane výcvik profesionálnych revolucionárov za peniaze USA, musí učiť ľudí klamať, aby dosiahla svoje ciele. Za podobnú činnosť by v USA išli všetci do väzenia, dodala
“Vy ste odhalili technológiu na prípravu prevratov. Ak to dobre chápem, tak všetky tie “demokratické” prevraty v “hrozných” krajinách ako je naša (Rusko – red.), pripravujú “dobré” krajiny typu Spojených štátov, ktoré samozrejme nezasahujú do nikoho vnútorných záležitostí a majú obrovské starosti, keď si myslia, že sa niekam miešame my, vyhlásil moderátor Vladimír Solovjov a požiadal hlavnú redaktorku televízie RT a agentúry Sputnik, aby vysvetlila, čo jej kolegovia odhalili.
“Naši ľudia uskutočnili úplne skvelé novinárske zistenia. Dostali sa na seminár v Arménsku, kde 150 ľudí, hlavne mladých ľudí, aktivistov a študentov, učili, ako robiť revolúciu na území bývalého Sovietskeho zväzu. Učili ich za peniaze Ameriky, za peniaze Kongresu. Peniaze boli vyčlenené na základe zákona, v ktorom je napísané: zákon o tom, ako čeliť protivníkom USA,” povedala Simoňanová.
Hlavná redaktorka RT a Sputnika upozornila na skutočnosť, že do Jerevanu boli pozvaní hlavne ľudia z Ruska.
Americkí daňoví poplatníci zaplatili, aby bol v Jerevane vykonaný seminár, kam pozvali ľudí zo všetkých krajín SNŠ, hlavne z Ruska, (…) kde ich po dlhú dobu, okrem párty, večerou a pohľadov na krásny Jerevan, učili, ako majú robiť revolúciu,” vyhlásila Simoňanová v rozhovore so Solovjov.
Podľa jej názoru by za podobnú činnosť v USA išli všetci zúčastnení do väzenia, a to vrátane lektorov a organizátorov.
Ak by k niečomu podobnému došlo v Spojených štátoch, tak by do väzenia išli všetci, všetci účastníci, organizátori i všetci ostatní by išli do väzenia,” vyhlásila Simoňanová a dodala: “Všetko, čo robili tí ľudia v Jerevane, z pohľadu samých USA , to je trestný čin na mnoho rokov väzenia.”
Vedúci rozhovoru Vladimir Solovjov položil upresňujúcu otázku, aby si bol istý, či tomu, čo hlavná redaktorka RT a Sputnika hovorí, úplne rozumie.
“To znamená, že ich pripravovali na zhadzovanie zákonných vlád?” pýtal sa Solovjov.
“Áno. Pričom to hovorili otvorenou rečou. A aké ich učili metódy! Neštítia sa ani toho, aby na to používali lži,” Simoňanová.
Hlavná redaktorka Sputnika zmienila, že lži ako technológia pre vytváranie občianskych nepokojov, fungujú. Pričom ich účinnosť mnohokrát prekračuje možnosti pravdy.
“Tieto technológie, žiaľ, fungujú. Aj keď sú to lži. Fake news sú niekedy účinnejšie ako pravda,” vyhlásila.
Klamstvá a vytváranie falošných správ označila za “najväčšiu zbraň” týchto aktivistov a “novinárov”, pravda a jej dôsledky totiž nestačia na to, aby bolo možné zvrhnúť prezidenta Putina či iného pre nich nepohodlného politika na území bývalého Sovietskeho zväzu.
Lož je ich hlavnou zbraňou, pretože pravdy nie je dostatok, aby bolo možné zvrhnúť vládu, aby bolo možné dohnať ľudí do takého šialenstva, aby zachcelo robiť v krajine revolúciu. Nepekná pravda samozrejme existuje – niektorí verejní činitelia kradnú, skutočne existuje nespravodlivé rozdeľovanie prostriedkov, korupcia, nespravodlivé zatýkanie. To skutočne existuje. (…) Je toho ale málo. Toho zlého nie je toľko, aby ľudia explodovali a vyšli na námestie ako v Jerevane a zvrhli vládu,” dodala.
Popredný ruský moderátor Vladimir Solovjov v jednej z neskorších diskusií venovaných téme ľudí, ktorí bojujú nezákonnými metódami proti legálne zvolenej vláde, vyhlásil, že spôsoby, akými sa týmto ľuďom čelí a ako sa vyhľadávajú, pripomínajú metódy práce sa sektami.
“Metódy, ako ich hľadajú a ako s nimi pracujú, pripomínajú prácu so sektami,” povedal s tým, že sa “vo svojej podstate jedná o asociálov a nezdravých ľudí”. “Práve preto ich je na tých kurzoch tak málo,” dodal.
Sputnik a RT informovali o fóre CampCamp 2018, ktoré sa uskutočnilo v arménskom Jerevane. Fórum bolo sponzorované pražskou organizáciou Prague Civil Society Centre.
Počas tohto fóra, na ktorom sa zúčastnili ľudia z bývalého Sovietskeho zväzu, vedúci učili novinárov a aktivistov okrem iného používať klamstvá a manipulovať faktami tak, aby bolo možné zvrhnúť im nepohodlné vlády a prezidentov.
Prague Civil Society Centre fórum financovalo z peňazí, ktoré získalo od USA. Prostriedky boli vydelia v rámci amerického zákona o “čelení ruskému vplyvu”.
Ako je známe, existuje obrovský počet inštitúcií, ktoré financujú rôzne občianske, mládežnícke, mimovládne a iné organizácie. Výsledkom ich “tvorivej” práce sú často rôzne farebné revolúcie, majdany, štátne prevraty a občianske vojny v desiatkach krajín na všetkých kontinentoch (zatiaľ asi iba s výnimkou Austrálie a Antarktídy)
Pre “revolucionárov” organizujú špeciálne školenia – prirodzene, pod maskou vzdelávania, dodržiavania ľudských práv, rozvoja regiónov a občianskych organizácií a pod.
Prednedávnom podobné podujatie, seminár CampСamp v hlavnom meste Arménska, Jerevane, zorganizovalo Pražské centrum občianskej spoločnosti (Prague Civil Society Centre). Je to organizácia, ktorá je financovaná z USA v súlade so zákonom z 2. augusta 2017 H.R. 3 364 “O čelení nepriateľom Ameriky prostredníctvom sankcií” (CAATSA). Z článku č. 254 tohto dokumentu sa dozvieme, že na boj, napríklad, proti “ruskému vplyvu” na r. 2018 a 2019 je vyčlenených 250 tisíc amerických dolárov.
Podľa Bieleho domu najväčšie nebezpečenstvo hrozí všetkým krajinám NATO, ako aj potenciálnym členom v budúcnosti – Gruzínsku, Moldavsku, Kosovu, Srbsku a Ukrajine. Najvďačnejším publikom a potenciálnymi vojakmi armády bojujúcej proti “ruskému vplyvu” v budúcnosti sú mladí ľudia z krajín bývalého socialistického bloku. Pražské centrum občianskej spoločnosti zorganizovalo “vzdelávací kurz” v Arménsku, kde momentálne panuje politický a spoločenský chaos.
Na svojej webovej stránke organizátori zdôvodňujú svoju činnosť takto: “Pracujeme na posilnení a podpore občianskych spoločností v celej východnej Európe a strednej Ázii. Veríme, že občianska spoločnosť je kľúčovou hnacou silou spoločenských zmien a pokroku v regióne. Chceme, aby naša podpora pomohla pochopiť túto zmenu tým, že umožní občianskym skupinám spojiť sa s ich komunitami a zlepšiť životy ľudí. Napriek ťažkým podmienkam je odolnosť a kreativita aktivistov, ktorí neúnavne pracujú na ovplyvňovaní zmeny novými a vzrušujúcimi spôsobmi, inšpiratívna a ponúka nádej.”
Vysvetlili aj, za akým účelom usporiadali štvordňové kurzy “rekvalifikácie” v Jerevane: “CampCamp sa zameriava na pomoc občianskym iniciatívam posilňovať ich vzťahy s miestnymi komunitami prostredníctvom využitia nových prístupov, technológií a tvorivých riešení. Tento rok sme usporiadali CampCamp v Jerevane v Arménsku pre viac ako 150 účastníkov. CampCamp zahŕňa štyri dni intenzívnej tímovej spolupráce a spolupráce medzi tvorivými civilnými aktivistami a talentovanými mediálnymi, marketingovými a obchodnými špecialistami. Séria majstrovských kurzov, brainstormingov, prezentácií úspešných projektov a odborných konzultácií pomáha občianskym iniciatívam zlepšiť spoluprácu s miestnymi komunitami, aby dosiahli lepšie výsledky pri získavaní finančných prostriedkov, obhajovaní a prilákaní verejnej podpory.”
Treba uznať, že tvorivý kolektív Pražského centra občianskej spoločnosti dostáva finančné prostriedky spoza veľkej mláky celkom zaslúžene a oprávnene: majstri protestného marketingu a kúzelníci majdanov profesionálne a veľkolepo robia svoju prácu a lanária do svojich aktivít mládež v súlade s najlepšími návodmi na prácu v rámci sieťového marketingu.
Na jerevanskom fóre bolo prítomných 150 účastníkov. Cestovné náklady a pobyt prevažnej časti hostí uhradili pražskí organizátori z finančných prostriedkov svojich sponzorov a “kurátorov” spoza oceánu. Rečníkov, ktorí prednášali na seminári, uvádzali, ako skutočných hrdinov a bojovníkov proti “ruskému agresorovi”, a mladým účastníkom rafinovane vštepovali myšlienku, že je to aj ich cesta a môžu byť na tejto ceste úspešní.
Hlavné heslo podujatia vyslovil jeden z “lektorov”, predseda petrohradského opozičného hnutia Vremja (Čas) Nikolaj Artemenko, ktorý vyhlásil, že “boj proti vláde by sa mal stať módou.” Niet čo dodať, no comment… Organizátori pripravili veľké množstvo propagačných materiálov: brožúry, knihy, dokumentárne filmy, ktoré ilustrovali nedemokratickosť a agresivitu súčasného vedenia Ruska a iných “totalitných” štátov a prezentovali smery a spôsoby, ako dané neliberálne vlády odstrániť. Hlavné pódium zdobila veľká fotografia Vladimíra Putina so stručným a veľavravným nápisom “Diktátor”. Hneď každému bolo všetko jasné…
Mnohí účastníci semináru sa sťažovali na to, že organizovať demonštrácie a mítingy a pripravovať majdany je stále drahšia a drahšia záležitosť. “Revolucionári” žiadali peniaze. Organizátori ich upokojovali, sľubovali, že finančné prostriedky na svoju činnosť určite budú dostávať, a dokonca ich učili, ako sa dá “ušetriť” pri príprave demonštrácií a protestov, napríklad, ako si počínať počas protestných akcií, aby sa dalo vyvarovať pokutám a konfliktom s políciou. Poradili, že treba čo najaktívnejšie využívať sociálne siete.
Taktiež účastníci kurzu absolvovali školenie o tom ako získavať granty a dotácie od štedrých západných sponzorov. Niektorí mladí ľudia sa podelili so svojimi skúsenosťami, ako sa naučili získavať finančné prostriedky zo zahraničia a organizovať za tieto peniaze protestné akcie, vydávať knihy a propagačné materiály, produkovať vizuálne prezentácie.
Mladým aktivistom vysvetlili, že nedokážu čeliť veľkým médiám v “totalitných” krajinách, a preto by mali viac využívať sociálne siete a známe a populárne “pódiá”: Facebook, Instagram, “Odnoklassniki”, “VKontakte” a pod. Podotkli, že jednou z hlavných úloh je vyvolávanie reakcie čitateľov, ostrej diskusie a negatívnych nálad voči súčasnému vedeniu tej alebo inej krajiny. V rámci seminára sa uskutočnilo niekoľko tréningov: ako do protestných akcií zapojiť čo najviac ľudí a organizovať masy. Organizátori prezradili viaceré spôsoby, ako dosiahnuť tento cieľ.
Mladým revolucionárom vysvetlili, o ktoré mocné organizácie sa môžu oprieť v rámci prezentácie a podpory svojej činnosti, ako aj získavania finančných prostriedkov na tvorbu revolúcií: The International Crisis Group, mnohopočetné podniky Georga Sorosa, Amnesty International a mnohé iné. Za najlepšiu kategóriu ľudí, ktorých je najľahšie zatiahnuť do revolúcie, označili obyvateľov veľkých miest vo veku 20 až 40 rokov s vysokoškolským vzdelaní a priemernou mzdou. Zdôrazňovali, že najviac si treba všímať rozčarovaných a neúspešných ľudí, hlavne tých, ktorí sú z toho alebo iného dôvodu dostatočne nasr… dení na súčasné vedenie krajiny.
Atmosféra СampСampu nápadne pripomínala skautský tábor: denné štúdium a večerné posedenia pri ohníku, veselé debaty, “kultúrný program”, chutné pohostenie. Lektori sa pripájali k mladým “revolucionárom” rozprávali o svojich skúsenostiach, o činnosti v občianskych organizáciách, o romantike demonštrácií a mítingov, ale o tom však, že sú zamestnancami tej alebo onej agentúry alebo úradu, ktorý sa zaoberá “organizáciou majdanov a farebných revolúcií” v tých alebo iných krajinách, skromne mlčali…
Seminár CampСamp v Jerevane pod taktovkou Pražského centra občianskej spoločnosti bol jedným z veľkého množstva podobných podujatí, ktoré ako na bežiacom pase organizujú “občianske spoločnosti, fondy a mimovládne organizácie” a ktoré majú iba jeden – jediný účel – zorganizovať ďalší majdan v niektorej krajine, zosadiť pre “šéfov, poradcov a sponzorov” nevhodnú vládu a nasadiť do vedenia štátu svoje poslušné marionetky. Spôsobov a finančných prostriedkov na dosiahnutie týchto cieľov majú neúrekom.
Správu o danom podujatí zverejnenú na portáli organizátorov si môžete pozrieť tu
Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: