Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Stratégia boja proti islamu

Toto je skutočne veľmi rafinovaná stratégia boja proti islamu, výborne maskovaná výrazom antisemitizmus, ktorú si vicekancelár zvolil. Keď to Strache postavil takto, tak absolútne nikto v Európe, ale v podstate ani nikde inde nemôže takýto boj označiť za neonacistickú nenávisť voči islamu a ani za extrémistické pravicové štvanie proti tomuto “mierumilovnému” náboženstvu.
Strache týmto spôsobom nestigmatizuje islam, ale stigmatizuje len jeho antisemitické štruktúry (fakticky je ale celý islam antisemitický, okrem niekoľkých osvietených tolerantných moslimov).
Heinz-Christian Strache pozval v stredu večer do Wiener Kursalon Hübner niekoľkých významných intelektuálov a žurnalistov na diskusný večer, venovaný téme Islamský antisemitizmus. Okrem nich bolo v sále ešte okolo 800 hostí.
Vicekancelár zdôraznil hneď na úvod, že on a jeho vláda urobia všetko to, čo je potrebné, aby oslabili politický islam.
Známy politológ a publicista Michael Ley povedal, že Európa je naplno v zovretí islamu a že už vôbec nebudujeme otvorenú a slobodnú spoločnosť, ale sa vraciame zásluhou islamu do obdobia podobného času pred 2. svetovou vojnou a že moslimský antisemitizmus je aktuálnejší ako kedykoľvek predtým. Podľa neho je cieľom mohamedánov urobiť cely svet islamským.
Šéfredaktor Rainer Nowak (priaznivec islamu) oponoval tým, že predsa nejakých 8 percent moslimských spoluobčanov neznamená žiadne nebezpečie a že nemôžu nikdy spôsobiť islamizáciu Rakúska.
Prominentný nemecký publicista Henryk M. Broder, ako skvelý znalec islamu a vštkého čo s ním súvisí, sa z takého tvrdenia len ironicky vysmial a povedal, že islamizácia Rakúska vôbec nie je otázkou toho, aké percento moslimov žije v Rakúsku. Veď islamizácia Európy je organizovaná a podporovaná o. i. početnými vplyvnými politikmi EÚ, Sorosom a jeho aktivistami, atď. To všetko Broder vie a smozrejme aj Nowak, aj keď sa tu hrá na naivného.
Vicekancelár Strache na záver diskusného večera povedal, že jeho vláda bude presne analyzovať a definovať, čo všetko je radikálny islam a čo všetko sa v ňom ukrýva a potom to zakáže pomcou rigoróznych zákonov. Bude to zahrňovať aj zakázanie a zrušenie početných islamských organizácii a zoskupení, ktoré sú v Rakúsku nebezpečne aktívne a tiež aj urýchlené vyhostenie všetkých moslimských kazateľov, ktorí hlásajú a učia len nenávisť.
Diskusie sa zúčastnil aj Birol Kilic, najvyšší predstaviteľ Tureckej kultúrnej obce v Rakúsku, známy tým, že voči Strachenu nepociťuje žiadne sympatie. V tomto prípade mu ale neostávalo nič iné, len podporiť “projekt” vicekancelára.
Kilic povedal, že všetci spoločne musíme bojovať proti antisemitizmu, nezávisle od toho odkiaľ prichádza.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: