Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Sú to iba krivé svedectva o p. Kiskovi?

  1. decembra 2019 som napísal tento blog: Pochybujem o čestnosti Kiskovho bohatstva – a dnes ráno som si prečítal článok: Mafiánske spôsoby Andreja Kisku – Je v ňom video o tom ako Kiska vysťahoval ľudí z 2 bytoviek v Kysuckom Novom Meste
V článku sa okrem iného uvádza, že v 90tych rokoch Ing. Andrej Kiska staval svoje podnikanie na nešťastí spoluobčanov, a teraz chce udeľovať lekcie z morálky, slušnosti, demokracie a boja proti korupcii.
Kiskove podnikateľské aktivity boli od štandardného podnikania v súlade so zákonom viac ako na hony vzdialené. “Pribúdajú svedectvá ľudí, ktorých bezcharakterne pripravil o domov a existenčné istoty.”
V roku 1997 “Andrej Kiska prostredníctvom svojej firmy T.G.I. Orient s. r. o odkúpil od spoločnosti KLF- ZVL a.s. dva obytné domy. Štyridsaťosem bytov odkúpil za cenu 2.2 mil. Sk. V prepočte na euro nadobudla Kiskova firma jeden byt približne za 1.515 euro. Neštandardný predaj bol realizovaný na základe veľmi zvláštneho znaleckého posudku a schválenia dozornej rady predávajúceho, ktorej predsedala Ing. Jana Babálová. Keďže na bytoch viazli záložné práva VÚB banky, Agrobanky a exekučné záložné právo v prospech daňového úradu, záložní veritelia priamo na kúpnej zmluve dali súhlas k predaju pri splnení podmienky úhrady svojich pohľadávok v kúpnej zmluve zo dňa 12.1.1997.”
V 90tych rokoch nebol práve zavedenou praxou paragraf zanedbanie povinnosti pri správe cudzieho majetku v polícii a kompetencie k predaju mal predseda predstavenstva. Ten si alibi zabezpečoval rozhodnutím dozornej rady, ktorá takýmto spôsobom zastupovala záujmy vlastníkov a poškodila aj ich. “Záložných veriteľov práva 48 rodín, ktoré mali nájomné zmluvy k užívaniu bytov ako aj práva zvyšku dotknutých, nezaujímali.”
V článku sa ďalej píše: “Nepoznáme ďalšiu históriu bytovky, na akú cenu bol vypracovaný znalecký posudok na bytovky po nadobudnutí Kiskom a ani ako bol zhodnotený, nikto však nepochybuje o tom, že zhodnotenie mohlo byť 20 až 40-násobné voči kúpnej cene.” – Avšak v kúpnej zmluve boli riadne zakotvené práva nájomníkov. “Kupujúci bol v článku IV oboznámený, že k nehnuteľnostiam sa viažu bremená z užívania bytov, ubytovaných nájomníkov a k nehnuteľnostiam sa viažu práva a povinnosti voči týmto nájomníkom. Práva prešli na Andreja Kisku ako kupujúceho. Zoznam nájomníkov bol prílohou ku kúpnej zmluve.”
Andrej Kiska, Bystrík Kiska alebo Jaroslav Kiska alebo pán Michal Hagen ako majitelia kupujúcej firmy T.G.I- Orient, či vedeli o svojich povinnostiach alebo nie, porušili zákon. – “Z občianskeho zákonníka vyplývala Kiskovi povinnosť rešpektovať nájomné zmluvy a užívacie práva. Poznal obsah nájomných zmlúv a ich podmienok ako aj zoznam nájomníkov.”
Vypratávanie osôb môže vykonať výlučne súdny exekútor, a to na základe právoplatného rozhodnutia súdu. Kiska sa vysmial zákonu. Bez rozhodnutia súdu, zneužitím polície absolútne svojvoľne porušil ústavné a zákonné práva nájomníkov. Faktom zostáva to: “že za nezákonné vypratanie 48 rodín, nikto proti Kiskovej partii nevyvodil žiadnu konzekvenciu.”
“Kiska s nájomcami bytov neprišiel nikdy do styku. Na špinavú prácu mal svojich ľudí. Tí v spolupráci s rôznymi pochybnými indivíduami, bez oprávnenia, prezentujúc, že idú chrániť jeho majetok, začali úradovať. Polícia aj prokuratúra bola dopredu dohodnutá a keď ich tam neprizval Kiska, tak ich zavolali vykonávatelia, prípadne nájomníci, ktorí sa chceli ubrániť.”
“Štát neposkytol ochranu svojim občanom. Policajní funkcionári a prokuratúra asistovali ľuďom z podsvetia pri trestnej činnosti. Kiska sa zahral na samosudcu a exekútora v jednej osobe a cez neoprávnené osoby dal vypratať byty, ktoré získal za podvodne podhodnotenú cenu. Polícia a prokuratúra ako zástupcovia štátu nielenže zlyhali, ale sú vo vážnom podozrení z korupčného konania a masového zneužitia právomocí verejného činiteľa.”
“Firma T.G.I- Orient v roku 2006 zanikla. Podobne firma KLF- ZVL a.s. po excelentnom tunelovaní majetku podobným postupom, dostala sa do konkurzu a bola tiež vymazaná. Vykonávatelia vypratania, policajti a prokurátori v Kysuckom novom Meste sa spoliehajú na premlčanie skutkov, ktorými umožnili alebo pomohli v hanebnom postupe. Andrej Kiska zdanlivo preskočil svoje problémy a temnú minulosť a dnes ide budovať politickú kariéru akoby stratil pamäť. Rodiny, ktorým zničil existenciu a vyhodil ich na ulicu, pamäť nestratili. Pamätajú si chvíle, ktoré starostlivo, so svojimi kumpánmi bezcitne naplánoval a neskôr predviedol, čoho je schopný. Andrej Kiska, ktorý sa dopracoval k majetku korumpovaním funkcionárov polície, prokuratúry a súdov, dnes ide bojovať za sociálne práva , demokratické princípy a proti korupcii.” – Viac sa dočítate v zdroji: https://www.eurorespekt.sk/mafianske-sposoby-andreja-kisku/?
Snažil som sa udržať autenticitu článku, preto väčšinu textov som ponechal v pôvodnom znení – hádam mi to čitatelia odpustia a nebudú mi to vyčítať, že som to mal napísať vlastnými slovami.
PS
Neviem? Či tieto informácie sú naozaj pravdivé, či to nie je náhodou iba útok na politickú kariéru p. Kisku?? Ale ak sú tieto tvrdenia pravdivé, tak o to viac je na mieste moje presvedčenie a podozrievavosť, že p. Kiska nenadobudol svoje bohatstvo čestne.
Mafián – toto pomenovanie platí pre všetkých obyvateľov Slovenska, aj pre každého úradníka, aj pre každého funkcionára, aj pre každého ústavného činiteľa, aj pre každého bezdomovca, aj pre každého robotníka, aj pre každého študenta i dôchodcu a teda pre každého, kto býva v stredoeurópskej krajine zvanej Slovensko. Je nás skoro 5,5 milióna mafiánov. Donedávna to tvrdil ešte ako prezident aj v zahraničí, kde Slovensko ohováral, na ktorého sa vzťahovala imunita. Dnes to vraví ako občan, ktorý môže byť podozrivý z nekalej činnosti so zbraňami ako poľovník v Stredoafrickej republike ( Prečo sa tejto veci nevenuje Investigatívne centrum Jána Kuciaka, DenníkN, SME, i aktuality.sk ???) – daňový kriminálnik, ktorý chcel nekalo obrať zubára o pozemok a predovšetkým občan mafián Andrej Kiska o všetkých občanoch Slovenska, teda aj sám o sebe.
Je mi jedno, že Kiska uráža sám seba, ale že uráža aj všetkých ostatných Slovenských občanov a najmä mňa, mi nie je jedno. Dnes už občan Kiska nepožíva imunitu, preto je aj trestne zodpovedný za všetko, čo povie na verejnosti. A včera to, že sme mafiánsky štát, takže všetci občania Slovenskej republiky sú mafiáni, zopakoval v relácii Na telo. Povedal to aj na nedávnej tlačovke, keď sa vyjadroval k svojmu obvineniu z daňových podvodov.
To znamená pán generálny prokurátor Čižnár, že podľa občana Andreja Kisku ste vďaka šíreniu poplašnej správy aj Vy obyčajný mafián. Necháte sa takto častovať prívlastkami, ako aj Váš predchodca Trnka od Kočnera? Nezasiahnete aj v záujme všetkých občanov Slovenska, aby ich takýto človek neurážal? Proti označeniu policajná mafia sa už ohradil policajný prezident Lučanský.
Obyčajný občan Kiska,
“Vyprosujem si od Vás takéto urážky. V živote som nič neukradol, nie som v žiadnej mafiánskej skupine, neobral som o pozemok s pomocou pozemkovej mafie nikoho, nepodvádzal som štát o dane ako Vy a neožobračil som slovenských občanov a teda nezbohatol som na ich úkor, ako Vy! Ani veľká väčšina Slovákov sa nesprávala takým nekalým spôsobom ako Vy! Ako sa vôbec opovažujete o celej našej krajine na verejnosti povedať, že sme mafiáni? Viem, že je tu veľa skupín a jedincov, ktorí sa obohacujú na úkor nás všetkých, ale to Vás ešte neoprávňuje povedať o celom Slovensku, že je to mafiánsky štát. Naozaj si myslíte, že môžete na Slovákov nakydať samé hnoje? Čo si to dovoľujete občan Kiska???
Ak sa Vám na Slovensku nepáči, nič ľahšie neexistuje. Kontakty na čerpacej stanici v USA máte a môžete ísť opäť upratovať a poriadne zarobíte, pretože si majiteľ čerpacej stanice určite urobí na Váš úkor veľkú reklamu s heslom: “Našu čerpaciu stanicu opäť upratuje milionár Mr .Kiska – tentoraz už ako slovenský exprezident!”
Kiskove osvetlenie paláca
Nové závažné okolnosti v kauze Kiskových pozemkov
Prokurátora Jána Škovránka, ktorý v prípade vykonával viaceré úkony, minulý týždeň vo štvrtok našli s nožom zapichnutým v bruchu.
Po dvoch rokoch vyšetrovania škandálu s pozemkami vo Veľkom Slavkove, v ktorom figuruje aj exprezident Andrej Kiska (Za ľudí), nastal v kauze zásadný posun. Národná kriminálna agentúra (NAKA) podľa zistení Pravdy znaleckým dokazovaním podrobne overila okolnosti celého skutku a kauza tak ide do finále.
Obvinený stále nebol nikto, objavili sa totiž ďalšie závažného okolnosti. Prokurátora Jána Škovránka, ktorý v prípade vykonával viaceré úkony, totiž minulý týždeň vo štvrtok našli s nožom zapichnutým v bruchu.
Či incident súvisí s pozemkovou kauzou, nie je jasné. Polícia predbežne cudzie zavinenie pri zranení prokurátora vylúčila a prípad vyšetruje ako ublíženie na zdraví. Prípad napriek tomu vyvoláva viaceré otázniky. Mladý 34-ročný agilný námestník popradskej prokuratúry len dva dni pred bodnutím absolvoval výberové konanie na pozíciu okresného prokurátora. Za incidentom však môže byť aj motív z osobného života prokurátora. Každopadne po incidente nateraz nie je jasné, či sa v prípade pozemkov bude meniť dozorujúci prokurátor a či to ovplyvní ďalšie vyšetrovanie.
Pri pozemkoch vedie vyšetrovateľ NAKA trestné stíhanie vo veci podvodu. V roku 1999 došlo k možnému odcudzeniu pozemkov popradského zubára a ten to zistil až v roku 2015 s tým, že ich vlastní Kiska. Ten mu ich vrátiť odmietol, a tak sa zubár obrátil na súd, ktorý mu v roku 2018 časť pozemkov vrátil. Následne sa na políciu obrátili aj ďalší poškodení vlastníci.
“V skutku poškodeného bola časť znaleckého dokazovania ukončená, v prípade ďalších poškodených znalecké skúmanie naďalej prebieha. Dosiaľ vyšetrovateľ NAKA nikoho neobvinil, taktiež sa zaoberá viacerými ďalšími trestnými oznámeniami, ktoré boli v tejto súvislosti podané. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tomto štádiu nie je možné k veci uviesť viac,” povedal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.
Pozemková kauza sa posúva nielen v policajnej, ale aj politickej rovine. Líder Smeru Robert Fico opakovane nazval Kisku daňovým aj pozemkovým podvodníkom. V prípade daní polícia najprv vo februári obvinila konateľa Kiskovej firmy z daňového podvodu v súvislosti s financovaním Kiskovej prezidentskej kampane a aktuálne vo veci obvinila aj Kisku. Ten za tým vidí aktivitu Fica.
Smer zároveň vyčíta polícii dvojaký meter. Po obvinení Fica, ktorý súhlasil s hanlivými výrokmi exposlanca Mazureka na adresu Rómov, Smer upozorňuje aj na ďalšie údajné prešľapy politických oponentov. Poslanec Erik Tomáš (Smer) upozornil, že Fico je obvinený, ale “Truban môže propagovať drogy a Kiska môže prevádzať pozemok len za šesť dní”. Tomáš narážal na fakt, že pozemok popradského zubára mesiac po možnom odcudzení v priebehu ďalších šiestich dní previedli na možného bieleho koňa a ten ho vzápätí s minimálnym ziskom postúpil na Kisku.

Kiska tvrdí, že konal v dobrej viere

Kiska opakovane tvrdí, že sa ku kúpe pozemku dostal náhodou, keď sa zaujímal na základe inzerátu o inú parcelu v lokalite. Na otázku, kedy inzerát vyšiel, Kiska Pravde v minulosti neodpovedal. Až tento týždeň Kiska v relácii TV Pravda Ide o pravdu prišiel s kópiou inzerátu firmy Stavrea na predaj pozemkov, a to z 27. marca 1999. Lenže sporný pozemok bol popradskému zubárovi odcudzený pochybným vydržaním na základe notárskej zápisnice až 3. júna 1999. Stalo sa tak teda dva mesiace po tom, ako sa Kiska začal zaujímať o pozemky vo Veľkom Slavkove.
Kiska na súde povedal, že na základe inzerátu sa spoznal so sprostredkovateľom zo spoločnosti Stavrea, ktorý mu ponúkol aj pozemok na druhej strane cesty. Denník Pravda preto oslovil Kisku, či sa tak stalo ešte v čase, keď pozemok patril zubárovi a nebol ešte vydržaný firmou Agras. Pozemok od Stavrea totiž Kiska získal na základe kúpnej zmluvy 26. mája 1999. Stalo sa tak teda ešte týždeň predtým, ako Agras vydržal zubárov pozemok, ktorý následne získal Kiska. Kiska na danú otázku neodpovedal a namiesto toho obvinil denník Pravda, že opakovane klamal o tom, že inzercia, na základe ktorej Andrej Kiska kúpil pozemok, zverejnená nebola.
Denník Pravda však netvrdil, že inzercia nebola zverejnená. Pravda sa zaujímala o to, kedy inzerát vyšiel, čo môže byť dôležitá skutočnosť v celom prípade. Po preverení archívov novín v bratislavskej mestskej knižnici však Pravda konštatovala, že “inzerát sa zatiaľ nenašiel”. Kiskom zverejnená stránka novín ukazuje, že inzerát vyšiel vo východoslovenskej verzii jedného z denníkov.
VIDEO: Kiska 2. decembra 2019 v relácii TV Pravda Ide o pravdu tvrdil, že denník Pravda klamal. Ako dôkaz priniesol inzerát o predaji pozemkov. To, že by Kiska klamal, Pravda netvrdila. Inzerát dokazuje, že parcely boli odcudzené dva mesiace po tom, ako sa Kiska o pozemky začal zaujímať. Debata ku Kiskovým pozemkom začína v relácii od 16. minúty:
Na základe inzerátu sa Kiska mal spoznať so spomínaným sprostredkovateľom. Sporný pozemok následne Kiska kúpil od jeho známeho, ktorý ho vlastnil len dva dni. Kiska povedal, že mu to neprišlo podozrivé a opakoval, že konal v dobrej viere a je tiež jednou z poškodených strán. Advokátka popradského zubára na súde s Kiskom namietala, že Kiska bol podnikateľ a z toho titulu mohol vedieť rozlíšiť podozrivú transakciu od bežnej a upozornila tiež na to, že Kiska kupoval sporný pozemok bez toho, aby bol ku kúpnej zmluve doložený list vlastníctva.
Kiska rešpektoval verdikt súdu, ktorý časť pozemku vrátil zubárovi, a povedal, že si bude vymáhať škodu od človeka, ktorý mu pozemok predal. Ide o osobu, ktorá figuruje aj v ďalších pozemkových kauzách pod Tatrami, pričom pozemky na neho vždy previedli len na krátky čas. Špekuluje sa tom, že môže ísť o bieleho koňa. Keď pozemok zmení vlastníkov viackrát, jeho vrátenie pôvodnému vlastníkovi býva zložitejšie. Na otázku či si Kiska už vymohol škodu, exprezident neodpovedal. Sprostredkovateľ a aj možný biely kôň po roku 1999 pracovali pre Kisku.

Podsvetie v pozadí

Kiska v júli 1999 po kúpe vydržaného pozemku popradského zubára firmou Agras kúpil nielen danú parcelu s rozlohou 12-tisíc m2. Agras vydržal v júni 1999 aj ďalšiu parcelu s rozlohou 2-tisíc m2 a tú v júli 1999 získal priamo Kiska. Po tom, čo na to poukázal denník Pravda, Kiska priznal, že vo Veľkom Slavkove kúpil v roku 1999 kúpil spolu až desať pozemkov s rozlohou 18-tisíc m2.
V roku 1999 bol Kiska v Poprade už úspešným podnikateľom, ktorý zakladal nebankovky. Osoba, ktorá mu pozemok sprostredkovala, mala v tom čase blízko k bývalému členovi popradského podsvetia. Informoval o tom týždenník Plus 7 dní. Spomínaný sprostredkovateľ sa poznal aj s ďalším mužom z podsvetia dnes už nebohým Ondrejom Žembom, ktorý mal v danej lokalite tiež svoje pozemky.
Sporné pozemky Kiska kúpil v roku 1999 za vyše 54-tisíc korún, čo je teraz v prepočte asi 1800 eur.
Keď popradský zubár v roku 2015 zistil, že pozemky mu vzali, obrátil sa na políciu a tá podanie uzavrela ako priestupok, a to na základe sporného znaleckého posudku. Popradská polícia totiž dala pozemok ohodnotiť znalcovi z odboru poľnohospodárstva a ten vypočítal hodnotu pozemku v prepočte na 119,84 eura.
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár nariadil konanie obnoviť a vec sa následne vyšetrovala ako podvod. Sporný pozemok leží v lukratívnej lokalite pri hoteli a rodinných domoch. Podobné pozemky majú teraz výrazne vyššiu hodnotu a po zmene na stavebnú parcelu sa hodnota pozemku 12-tisíc m2 môže vyšplhať až na milión eur.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: