Design a site like this with WordPress.com
Začíname

V havarovanom lietadle CIA bol údajne riaditeľ pre operácie na Blízkom východe

27 januára spadlo v odľahlej časti Afganistanu lietadlo, ktoré nikomu nechýbalo. Ukázalo sa, že predsa len má majiteľa a to CIA, ktoré bo používalo pre svoje operácie. V civilných farbách Bombardier 6000 sa mohol ľubovoľne pohybovať vo vzdušnom priestore celého sveta bez podozrenia. Teraz vysvitá, že na jeho palube pravdepodobne zahynul šéf CIA pre operácie na blízkom východe aj s členmi svojho štábu. Práve on nedávno riadil operáciu na zabitie 25 ľudí z dronu, kde hlavným cieľom bol Iránsky generál Solejmání.
Middle east monitor a Amerivcan herald tribune píšu toto :
Michael vedúci operácií CIA v Iráne a ktorý organizoval atentát na iránskeho generála Qassema Soleimaniho, bol v afganskom Ghazni zabitý v americkom špionážnom lietadle.
Lietadlo s označením US Air Force údajne slúžilo ako mobilné velenie CIA pre D’Andrea, ktorý získal niekoľko prezývok vrátane: Ayatollah Mike, Temný princ a Undertaker. Je to jeden z najvýznamnejších predstaviteľov CIA v regióne, ktorého v roku 2017 vymenoval za vedúceho iránskeho misijného centra agentúry. Pod jeho vedením bola agentúra vnímaná ako “agresívnejší postoj k Iránu”.
Taliban tvrdil, že zostrelil lietadlo, ale ešte musí poskytnúť dôkazy, zatiaľ čo USA toto tvrdenie odmietli, ale uznali stratu lietadla Bombardier E-11A v strednom Afganistane.
Pentagon nakoniec vydal krátku správu o tom, že katastrofa sa je pravdepodobne zapríčinená zlým počasím a ešte neskôr uviedol, že pilot a druhý pilot, obaja dôstojníci letectva, zahynuli. Vo vyhlásení pre médiá sa výslovne neuvádzalo, či na palube lietadla bol niekto iný, ktorý je schopný prepraviť ďalších členov posádky a cestujúcich. CIA všetko odmietla komentovať. Celých štyridsaťosem hodín po havárii vydal Pentagon druhé vyhlásenie potvrdzujúce, že dvaja členovia posádky boli pplk. Paul K. Voss, 46 ročný , z Yiga, na ostrove Guam; a kapitán Ryan S. Phaneuf, 30 ročný, z mesta Hudson v New Hampshire.
Hlavné médiá v USA poslušne prevzali vládnu verziu toho, čo sa stalo, ale to nezastavilo vlnu špekulácií týkajúcich sa možného zakrytia. Niektorí argumentovali, že Iránci, ktorí spolupracujú s Talibanom proti americkým silámboli prví na mieste katastrofy, čo naznačuje, že mohli vedieť, čo sa stalo v reálnom čase, pretože boli v spojení s ozbrojenou jednotkou Talibanu, ktorá mohol zostreliť lietadlo pomocou ruského prenosného protilietadlového raketového komplexu.
Ruské média rovnako prevzali správu o tom, že na palube bol Michael D’Andrea, doložili to aj odvolaním sa na svoje tajné služby. Tento vysoký dôstojník CIA vstúpil do organizácie v roku 1979,svoju kariéru začínal v Afrike, v Dar es Salame, Káhire, či Bagdade.V roku 2006 sa stal vedúcim protiteroristického centra CIA. Konvertoval na Islam aby sa mohol oženiť s Faridah Currimjee D’Andrea ktorá bola dcérou bohatej moslimskej rodiny z Maurícia s pôvodom. V roku 2017 bol vymenovaný za riaditeľa misie pre Blízky východ.
Už len fakt, že USA priznali stratu len dvoch pilotov naznačuje, že ozajstná strata musela byť veľmi dôležitá a osoby na palube neboli radovými agentmi CIA.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: