Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Topiaca sa PS/Spolu? – Trubanovi zarobili voľby cez 45-tisíc eur

Nevydalo. Koalícia PS/Spolu, ktorá v rámci svojej predvolebnej kampane vo veľkom duchu boja proti fašizmu narúšala legitímne mítingy politických strán a zvolila podomový štýl predaja svojej ultraliberálnej politiky, sa do parlamentu nedostala. K postupu im ako koalícii, ktorá potrebuje 7% voličských hlasov chýbalo 0,4%, čo predstavuje približne 1000 hlasov.
Noc zlomu, počas ktorej zavádzajúce výsledky exitpollu predpovedali dôvod na radosť “nováčika” Beblavého, po boku ktorého v kampani stál díler, “pardón”, líder Progresívneho Slovenska Truban sa pretavila do Noci konca okupantov rečníckeho pultu v parlamente a krátko po oficiálnom výsledku obaja ohlásili svoju rezignáciu na dovtedajších postoch.
Čo pár dní mohlo pôsobiť dojmom pokory, zmenilo sa na ďalší boj a dvojkoalícia spochybňuje výsledky volieb. Nuž, vraví sa, že topiaci sa i slamky chytá. Progresívci vyzvali voličov, aby vyplnili formulár s prípadnými nezrovnalosťami ohľadom odovzdaných preferenčných hlasov, a v zákonnej lehote sa títo “nič netušiaci” manipulátori facebookových stránok plánujú prípadne odvolať.
Aj keď sa Trubanova strana nedostala do parlamentu, nemusí šéf neoliberálov smútiť! Voľby mu predsa len niečo dali! A to poriadny balík peňazí, o akom môže bežný smrteľník len snívať.
Truban požičal vlastnej strane na kampaň 900 000€ s úrokom 5% čo vychádza 45-tisíc eur! Kedže koalícia prekročila hranicu 3% dostane peniaze zo štátneho rozpočtu a Trubanovi budú vyplatené peniaze nás všetkých.
Strane požičal aj jej ďalší člen a to Ivan Štefunko, ktorý poskytol pôžičku 365 000€ s úrokom 3% a zarobil na voľbách krásnych 10 950€.
Koalícia PS/Spolu dostane za voľby niečo cez 4 milióny eur zo štátneho rozpočtu a teda nebude mať problém vrátiť s úrokom tieto peniaze svojim členom.
Pôžičky pre stranu Progresívne Slovensko si môžete pozrieť tu.
Napríklad, kde sa podela strana : Právo a Spravodlivosť, kde bol líder Peter Puškár? Kde sa podela strana Jednota ? Kde sa podela strana NAJ ? Kde sa podeli iné strany?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: