Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Masivní tisk nových peněz krizi jenom oddálí

V březnu 2020 se globální ekonomika zastavila kvůli přehnané reakci na koronavirus, který vypuknul v Číně. Nyní můžeme sledovat masivní tisk peněz, abychom zachránili všechno a všechny.
Paul Craig Roberts, americký publicista
V březnu 2020 se globální ekonomika zastavila kvůli přehnané reakci na koronavirus, který vypuknul v Číně. Nyní můžeme sledovat masivní tisk peněz, abychom zachránili všechno a všechny.
Jak to vidí Dr. Roberts, bývalý náměstek ministra financí v Reaganově administrativě, který má doktorát z ekonomie?
Problém je, že již existuje více dluhů, než kolik je možné zaplatit. To je důvod, proč se to snaží zachránit dalším dluhem. Je to jako kopat plechovku před sebou po silnici, dokud se nerozbije. Kam až dluh nafouknout? 4,5 bilionu dolarů nezničí rozvahu federální rezervy. Zničí ji 10 bilionů dolarů, nebo to musí být 15 bilionů dolarů, nebo musí být rozvaha Fedu ve výši amerického HDP před tím, než vše vybuchne? Nemohu říci, že vím, ale vím, že splácení dluhu vytvořením dalšího dluhu není řešením, “ upozorňuje Paul Craig Roberts.
Co je řešení?
“Potřebujeme jubilejní dluh. Jubilejní dluhy byly ve starověkém světě široce využívány. Ekonomika má tendenci pracovat v průběhu času, dluhy rostou. Lidé jsou stále více zadluženi a brzy nebudou mít žádný příjem, nemohou si koupit žádné výrobky a nemohou splácet své dluhy. Buď se systém zhroutí, nebo si odepíšete dluhy a začnete znovu. To je to, co si myslím. Myslím . . . potřebujeme jubilejní dluh a dluhy je třeba odepsat. Dluhy nemusí být odepsány za celou dobu, ale musí být sníženy na takovou úroveň, aby mohly být splaceny. . . Nedá se řešit problém tím, že se vytváří více dluhů na záchranu existujících dluhů. To problém nevyřeší. Musíte se zbavit dluhů. O federální dluh se nemusíme starat. Mohou vytisknout další peníze, kterými mohou vykoupit americké státní dluhopisy. Jednotlivci a korporace nemohou tisknout peníze, aby se zbavily svého dluhu, a to je problém, který problém neřeší. Znovu dluhy buď znovu upíšete, nebo neuspějete a všechno vybuchne, ” je přesvědčen Dr. Roberts.
Odhady škod a naděje na návrat ekonomiky zpět
A co rostoucí cena zlata během tohoto nového kola výpomoci?
“V předchozí výpomoci to neovlivnilo dolar. Otázkou je, zda tento záchranný zásah, nad předchozím záchranným opatřením, ovlivní dolar? Budou lidé říkat, dobré nebe, opravdu chceme držet dolary? Lidé říkají, nevíme, jak se to bude vyvíjet, ale nemohou tisknout zlato, takže pojďme do zlata. . . . Nevím, jak to lidé uvidí, ale obrovské tvorby peněz se bezpochyby někteří obávají. . . . Pokud se jim podaří reflátovat ceny akcií, pak problémy s dolarem skončily prozatím. . . . Opět platí, že záchranný dluh s větším dluhem kope plechovku dolů po silnici. Jak dlouho to může kopat? Nevíme, dokud nezjistíme, že to už nemůžete ukopnout, ” uzavírá Paul Craig Roberts.
(rp,prvnizpravy.cz, USAwatchdog

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: