Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Igor Matovič a jeho vláda slúžia Pente

Opozičný poslanec Milan Mazurek “LSNS” natočil video o plánoch Igora Matoviča. Podľa opozičného poslanca Mazureka premiér Igor Matovič slúžil Pente. Hoci pred voľbami bojoval paradoxne proti Pente a oligarchom
Igor Matovič oklamal svojich voličov sľubmi o tom, ako zatočí s finančou skupinou Penta, ktorá podľa neho tuneluje systém verejného zdravotníctva cez systém schránkových spoločností, sídliacich na Cypre.
Preto bol dokonca priamo na Cypre natočiť propagačné predvolebné video a poukazovať na firmy ako Svet zdravia, či Dôvera holding. Dnes však práve ľudí z týchto firiem dosadzuje do najlukratívnejších pozícií. Topmanažér z firmy Svet zdravia z Matovičovho videa, Ľuboš Lopatka sa stal predsedom predstavenstva štátnej akciovej spoločnosti MH manažment, teda bývalého fondu národného majetku.
Richard Strapko, človek z topmanažmentu penťáckej poisťovne Dôvera sa zase stal generálnym riaditeľom štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Nie len, že Pentu od štátu táto vláda neodstrihne, dokonca jej otvára dvere zažrať sa doň tak, že v zdravotníctve získa úplný monopol. Toto je choré a odsúdeniahodné a musíme sa tomu postaviť! Matovič je klamár a zradca voličov!” napísal Mazurek.
kratene
V nedávnom rozhovore pre Extra Plus ekonóm poukázal na moc skupiny J&T, ktorá má podľa neho v porovnaní so skupinou Penta desaťnásobne väčší vplyv.
“Jeden Peter Korbačka (finančník zo skupiny J&T – poznámka redakcie) zožerie celú Pentu na raňajky. Penta môže byť podhodená na obetovanie, keď by bola situácia mimoriadne zlá, tak možno obetujú Haščáka. A tomu to môže byť úplne jedno, pretože už dnes nik nevie, kde je. Poznám tých chlapcov, nemám ich rád, ale toto nie je najväčší problém Slovenska. Ak by bolo fakt strašne zle, že by museli obetovať Pentu a Haščáka, tak môže prísť aj iný moment. Elity z pozadia vyvolajú nové voľby, ktoré si zasa pripravia podľa toho, ako im to bude vyhovovať. Penta zamestnáva približne 50-tisíc ľudí, a to už nie je málo, to by bolo veľké sústo. Trúfať by si na to mohli, ale elity radšej zvolia dať dole Matoviča a opäť dať na trh upokojujúceho Pellegriniho,” povedal.
Nová vláda chystá najväčšiu zradu na voličov od čias Gorily. Matovič, Kollár aj Sulík, pred voľbami sľubovali, že vrátia Slovensko z rúk oligarchov späť občanom, ale ich skutky dokazujú opak. Zdá sa, že politické kone prichádzajú a odchádzajú, ale majiteľ závodiska zostáva!
Nažívali si v pokoji, kým neprišiel Haščák. Obyvateľom Vývratu výrazne znepríjemňuje život
V roku 2012 začal vo Vývrate rozsiahlu výstavbu známy slovenský finančník, oligarcha Jaroslav Haščák.
Vývrat sa nachádza v malebnom prostredí CHKO Malé Karpaty, medzi Kuchyňou a Rohožníkom. V roku 1855 tam vzácny rod Pálffyovcov postavil poľovnícky zámok Vývrat (označovaný aj Vivrat, Wivrat, Vivrad). V druhej polovici 20. storočia pôsobilo v zámočku istý čas lesnícke učilište. Vtedy tam podľa pamätníka zriadili aj internát, kvôli ktorému sa tam nadstavovalo poschodie. Neskôr tam bolo zriadené rekreačné zariadenie tlačového kombinátu Pravda. Budova sa začala meniť na nepoznanie a chátrať.
Koncom roka 2011 ju zbúrali a v roku 2012 začal na tomto mieste rozsiahlu výstavbu známy slovenský finančník, oligarcha Jaroslav Haščák.
Na tomto mieste žijú dodnes potomkovia huncokárov. Huncokári boli prisťahovalci z nemecky hovoriacich krajín, ktorí prišli na naše územie na pozvanie našich bývalých zemepánov. So zúfalstvom v očiach sledujú, ako sa krásne údolie v lese Malých Karpát, kde roky žili ich rody, mení za hluku strojov na stavenisko Penty.
“Je to ako boj s veternými mlynmi,” ponosuje sa obyvateľka časti Vývrat na Záhorí. Haščák podľa slov domácich začal masívnu výstavbu v CHKO v roku 2012. Píše sa rok 2020 a stavba pokračuje. Tabuľu o stavebnom povolení na tomto pozemku nenájdete, hoci obyvatelia tvrdia, že existovala, ale len na časové obdobie od roku 2014 do 2016. Potom tabuľa zmizla.
Haščák si dal vystavať k sídlu príjazdovú cestu, ktorá vznikla s príspevkom ministerstva školstva. Domáci sa sťažujú tiež na závoru (rampu) do lesa, ktorú si tam svojvoľne nainštaloval, aby tam mohol chodiť iba on. “Porušuje dopravné predpisy a znepríjemňuje nám život,” tvrdia obyvatelia Vývratu. Všade sú rozmiestnené kamery, ochrankári, ktorí v noci obchádzajú objekt s lampášmi a svietia nimi aj do obydlí ľudí žijúcich v okolí Haščákovho sídla. “Nedá sa nikam ísť bez toho, aby vás nezaznamenala kamera, nočný kľud im nič nehovorí, neraz tu do 23:00 hod. hučia stroje,” ponosujú sa domáci.
“Skupujú všade na okolí pozemky a keby ste videli tú bývalú ruskú chatu ako ju majú prerobenú a aké tam majú mrazáky plné nastrieľanej zvery… je to veľká škoda toho Pálfyho zámočku. Na cestách sú závory, všade sú nastavané tabule, že je tam ťažba dreva i keď sa tam nič neťaží. To len aby im tam nechodili turisti a oni mali kľud. Teraz by sa mala na to pozrieť vláda, čo sa robí po Slovensku, ako kradnú a okrádajú obyčajných ľudí a rada by som to aj napísala do novín nech sa prídu pozrieť, ale to, čo sa stalo tým mladým, čo ich zastrelili, tak akosi váham, aby zase zbytočne niekto nezomrel.”
http://www.prehladsprav.sk/nazivali-si-v-pokoji-kym-neprisiel-hascak-obyvatelom-vyvratu-vyrazne-zneprijemnuje-zivot/5049
Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: