Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Korona-kšefty

Českí vedci v laboratóriu TILIA ako prví vo vzorke koronavírusu SARS CoV-2 zistili, že nejde o náhodný výtvor Prírody, ale o umelý a zámerný zásah človeka. A už 15. marca 2020 ponúkli zadarmo ich testy pre všetky diagnostické ústavy na Slovensku. Náš Ústredný KVÍZový štáb pod taktovkou Zmatkoviča nezobral túto veľkorysú ponuku ani na vedomie.
S ďalšou ponukou prišla už slovenská firma Selecta Biotech SE s cenou len 1,20 eur za jeden test. K dispozícii bolo 100 tisíc testov na sklade a výrobné kapacity 70 – 100 tisíc testov na Covid 19 každý týždeň. Vláda nášho “záchrancu Slovenska a blízkeho vesmíru” túto ponuku akosi záhadne prehliadla.
Až prišiel ten pravý (spolu-strojca prezidentského kresla našej skládkovej Zuzany) menom Mistrík, aby predstavil svoj test za 15 eur za kus! S oneskorením dvoch mesiacov voči českej ponuke a s viac ako desaťnásobnou cenou voči tej slovenskej. Ale so záhadným vkladom nových oligarchov (s ovládačmi na našu politickú scénu) z ESET-u. A ich ponuka už Igora Zmatkoviča Potemkina priam očarila.
Záhadné dary
Možno si niekto ešte spomenie, ako sa Ficova vláda pokúšala zavďačiť Globalizačnej klike tým, že venovala spakruky akýmsi aktivistom z ulice neuveriteľných 300 tisíc eur na to, aby sa tieto zväčša neznáme figúrky postarali o príliv migrantov, ktorí k nám nikdy nedorazili.
Podobne je to s médiami pozoruhodne prehliadaným gestom Slovenskej sporiteľne, ktorá už na začiatku korona-paniky u nás venovala len tak 1 milión na boj s korona-vírusom?!! Naozaj, len tak? Róbert Fico mal teda pravdu, keď hovoril, že si u nás bankové inštitúcie prídu na pekné zisky. A čo s tým? Kúpia tank, aby vírus svojimi pásmi rozdrvil, alebo stíhačku, aby vírus dobehla? Takáto masa peňazí je výsmechom dobre mienenej zbierke “Kto pomôže Slovensku”, ktorá bola motivovaná pomocou pre zdravotníkov, ako hrdinov zápasu s pandémiou. Na to odpovedal už dávnejšie dramatik Bertold Brecht v hre “Galileo” slovami “Šťastná je krajina, ktorá má hrdinov, a ešte šťastnejšia, ktorá ich nepotrebuje”. A naši zdravotníci by iste namiesto potlesku z balkónov a okien viac ocenili, keby sa vláda postarala o to, aby ich služba nemusela byť hrdinským činom pre nedostatok elementárnych ochranných pomôcok.
“Záchrana” je na ceste
Všetko je to len búrka v lokálnom nočníku. Lebo tie “pravé” vakcíny nám určite dodajú naši západní “kamaráti”. Treba povedať, že kamaráti, keď ide o ich kšeft. Veď frau Merkelová neváhala ukradnúť zásielku ochranných pomôcok určených Česku, keď jej vláda zlyhala s ich včasnou vlastnou objednávkou. Takže o lieku z Kuby, či iných neprivilegovaných krajín, sa oficiálne radšej ani nehovorí…
Už vo februári tohto roku to výstižne zhrnul primár MUDr. Juraj Štofko pre denník Plus 1 deň: “Historicky hovorím, že každá takáto panika je účelová. Účelová preto, aby sa niekomu niečo poškodilo. Preto, môj názor ako lekára je to, že niekto chcel niekomu poškodiť, napríklad Číne… Nehovorím, že vírus nie je nebezpečný, on sa… šíri bez ohľadu na všetky opatrenia. Je to skutočne panika a podľa mňa politicky účelová”.
Ostáva teda už len tá najdôležitejšia otázka: Kto si namastí kapsy za niečo, čo sa bude vyhlasovať za záchranu ľudstva pred pandémiou, ktorá si pôjde aj tak svojou cestou? Pretože doteraz každá “vyhasla” sama od seba s nástupom letných horúčav. Ale táto “nesmie” v pláne Globalizačnej kliky skončiť, kým nás nezačnú na naše útraty “zachraňovať”. Preto nás strašia (a náš Igor Hrozný Potemkin to ochotne papagájuje) druhou, treťou, desiatou, či dvadsiatou vlnou, ktorá vraj príde, “bo prísť musí”. Ako inak by mohli na celom tomto cirkuse potom kasírovať?
(Výňatok z článku publikovaného v “Zem a vek”, 10.6.2020)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: