Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Jan Kozák: Kořeny indoevropské duchovní tradice

Vykládá přehlednou učebnicovou formou původní ideologii a náboženství Indoevropanů založených na védské moudrosti, tj. podstatu starého indoevropského “pohanství”.
Krešeme Krista – alebo reč vtákov z alchýmie
Totéž platí i o dalších termínech údajně označujících pokrevní příbuzenstvo: “svasar” – sestra, “bhrátar” – bratr, “pitar” – otec, “súnu” – syn, anebo “duhitar” – dcera. Všechny byly původně výrazem duchov-ní a nikoliv pokrevní příbuznosti a neznamenaly krví spojenou rodinu, nýbrž “rodinu” duchovní či “svatou”, spojenou společným duchovním úkolem.
Každý Indoevropan, který se rozhodne studovat védštinu či sanskrt, zažije stejný pocit, jako od přirozenosti krátkozraký člo-věk, který dostane brýle. Slova vlastní mateřštiny, která mu desít-ky let nic neříkala, najednou začínají promlouvat svým vnitřním významem, vše dostává organizaci, řád a logickou souvislost. Není najednou slova, které by nic vnitřně neznamenalo, řeč dostává hloubku i své sledovatelné dějiny, všude proniká Světlo smyslu.
Způsob vzniku Bible
Kult Země a spodní “síly vod” tedy naplnil zrcadlově všechny ideje védského křesťanství hmotou, používaje je jako kadluby pro své slévačství, a protože tento kult nechápe křestní či křesťanský princip duchovního zrození člověka a jeho mysli, zreprodukoval celou duchovní školu do řady domněle “skutečných” příběhů, ve kterých stínově napodobil a zhmotnil všechny niterné gnostic-ké události a myšlenková dobrodružství poznávajícího gnostika, a tím dosáhl plného překrytí Světla ducha hmotou – dosáhl “zatmě-ní” Slunce Měsícem.
Proste doporučujem
Kto ma zachráni?
The King swimming in the Sea cryes out with a Loud Voice: He that delivers me shall have a great reward.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: