Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Globsec a rozvarená slovenská spoločnosť

Napriek núdzovému stavu zavedenému pred týždňom, včera začala v Bratislave konferencia Globsec 2020.

Pripomeňme, že v nudzovom stave, v akom Slovensko je, nemôžu prebiehať žiadne akcie s počtom ľudí nad 50 – a to univerzálne, ako spomínala vláda v odôvodnení – aby nikoho nediskriminovali. Napriek tomu ani nie o týždeň po vyhlásení tohto stavu prebieha medzinárodná(!) konferencia s počtom osôb okolo 1000. Priamach hostí okolo 250 ale ďalšie stovky ich rôzni asistenti, ochranka, personál konferencie.

Keď skončia v Bratislave, ako nakazené kŕdlo potiahnu do Tatier, kde si budú rozvalovať šunky. Kde inde v Európe by im to dnes poskytli?

Globesc vraj dostal nejakú výnimku – výnimku zo zdravotného núdzového zákon? Kto tú výnimku podpísal? Sám Matovič, alebo si niekto dovolil sa na neho vykašlať? A Igorko mlčí, jeho pohom požehnaný minister zdravotníctva mlčí, bojí sa, drží hubu.

Bol som sa včera pozrieť aj osobne, ako to prebieha.
Konferencia je v River Parku – izolovanom mieste na pobreží Dunaja, s hotelom a príslušenstvom, kde nie je miesto na nejaké obzeranie zúčastnených celebrít či na antidemonštrácie – ani za normálnych okolností, teraz už vôbec nie. Verejnosť nič neuvidí – návšetvy prichádzajú autami do podzemných garáží, korpus budov je teraz ohradený. Len chodník popri rieke zostal – ak vám nevadí prejsť popri viacerých párov uniformovaných policajtov prepletených s niekoľkými jasnými civilistami. Ale prechádzajúci či športovci aj tak skoro žiadni nie sú, zvedavá či nepríjemná “verejnosť” už vôbec nie (keď v tomto hoteli bola na návšteve LePenová, horda dredistov púšťala z reprákov neuveriteľne hlasno bubnový pryv celé hodiny a- anik nezakročil. Teraz by boli za dve minúty zatknutí – ale dredvým anarchistom nevadí zbrojná konferencia, takže niečo také sa teraz nestane ani náhodou, ich vodcovia, napríklad hipster Osuský, sedí predsa priamo na konferencii a kaldie otázky, ktoré otázky nie sú – ako starý popletený sklerotik)). Možno na Hodžovom pred prezidentským palácom by sa ešte zopár ľudí našlo, čo by si prišlo odpľuť – tu na nábreží veru nie.

Nádvorie pred hotelom zabrali stany – ak by bolo pekne, riešili by svoje veci na vzduchu, ale jeseň už konečne prišla a tak sa musia dusiť v stanoch alebo vnútorných dierach. Všetci sú síce vraj pretestovaní – ale to asi vybavilo “testovacie miesto” v ďalších pár stanoch na chodníku pri rieke. Nevedno, aké testy tam robia -PCR? ten trvá minimálne niekoľko hodín, alebo skôr len nejaké antigénové, fungujúce len niekoľko dní po infikovaní? V River Parku majú výsledky, hech, zrejme okamžite – keď som prechádzal okolo, práve sa tam okolo testovacieho stanu motal Lajčák – dosť možné, že bol na teste a hurá, hneď sa vnoriť naspäť do stanu s konferenciou. A ak nie on, tak to zrejme tak funguje – účastník najprv pod sošku Márie Terézie na výter z otvorov – a potom hajde dusiť sa v malých zatuchnutých kaviarenských priestoroch.

Ale asi to treba, treba počúvať táraniny Čaputovej s jej hroznou, ale naozaj hroznou angličtinou. A prečo vlastne nehovorí po Slovensky s tlmočením? Je Globsec jedna z akcií medzinárodných vykorenencov, ktoí už iným jazykom, ako pidžin-ingliš, sa nerozprávajú? To tí ľudia stratili celkom sebaúctu voči sebe a svojim predkom? Ale prezidentka má nejaké oficiálne povinnosti, protokol, má reprezentovať nejakú dôstojnosť, nesmie pôsobiť ako posledná lacná au-pairka.

Celý Globesc chce byť demonštrácia moci a sily – ktorú zatiaľ ešte majú. Je to ich výzva – pozrite, my sme tu napriek všetkým zákonom, my sme mimo zákon. My nerešpektujeme ani nebezpečenstvo pandémie pre vás, prisunuli sme sa sem z celého sveta, bez karantény, sme takí tuláci a prostitúti, ako napríklad “líderka opozície v Bielorusku”, ktorá za posledných pár týždňov cestovala po celom svete a teraz bude doslovne fŕkať na našu prezidentku, ktorá bude sedieť v prvom rade (obrazne povedané). A tá sa evidentne nechá (obrazne povedané) opľúvať, vydrží, podrží, je zvyknutá. Opľutie – veď ako ináč nazvať situáciu, keď pred mikrofónom prezidentka hosťujúcej krajiny bľaboce predpísaný anglický text, ťažko lapajúc po dychu pod ťažkou maskou – a vzápätí tam príde nejaká hnedoidná štetka, ktorá masku nemá ani náhodou (viď video, 24 minúta
https://www.youtube.com/watch?v=6_C4xCb1vpc&feature=emb_logo ). Samozrejme, asi výhovorka na negatívne testy moderátorky , ale tie nielenže nie sú isté, ale hlavne – ako to vyzerá?

Usporiadanie fyzickej konferencie v týchto časoch je také trápne protizákonné, že zrejme ešte aj niektorí pozvaní hostia nemali tú drzosť či tú odvahu a nepricestovali, zúčastnili sa iba telemostom (napr. šéf WHO Ghebreyesus). Takým spôsobom sa dnes robia aj najväčšie či najdôležitejšie konferencie sveta, vrátane EU a OSN – len slovenský Globsec nie – v ňom si zopár anarchistických hňupov myslí už od mlada, že oni zákon rešpektovať nemusia. Ale dovtedy sa chodí so džbánom po vodu, kým sa nerozbije.

A títo morálni mrzáci z Globsecu chcú od slovenskej vlády prostriedky na vybudovanie veľkého “konferenčného centra”, kde by mohli predvádzať tieto svoje smiešne orgie zbytočnosti, trápnosti a tuposti.

Rozvarená slovenská spoločnosť je už očividne úplne bezmocná. Míňa svoju energiu už len na hlúposti, bojuje už len naoko
s veternými mlynmi. Stále neregistrujem žiadne oficiálne protesty proti tejto akcii v River Parku a Tatrách, žiadne žaloby, žiadne tvrdšie slová. Je to hanba.

nadhlad.com/content/globsec-rozvarena-slovenska-spolocnost

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: