Súd Kotlebu zasadal nepretržite, bez prestávok, až kým nevyniesol rozsudok v neskorých hodinách

Keď sa zakázané číslo 1488 zmení na dovolené, trestné číslo 44 ! Pozor na takéto nebezpečné zmeny čísel !

Na úvod je potrebné celkom úprimne priznať, že ak by takto fungovalo slovenské súdnictvo, ako v prípade prejednávania „trestnej“ veci Mariana Kotlebu a jeho „extrémistickej“ prezentácie veľmi „nebezpečného“ čísla 1488, tak by sme boli aj v tejto kategórií, nie len v boji proti C-19 (minimálne v „prvej“ vlne) premiantami v porovnaní s ostatkom sveta ! Áno je to tak ! Súd vo veci Mariana Kotlebu v pondelok (12.10.2020) zasadal nepretržite, bez prestávok (obed a pod.) až kým nevyniesol rozsudok niekde v neskorých večerných hodinách ! Naozaj skvele ! V našom súdnictve naozaj nevídané ! Takýto výkon samosudkyne Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku – Ruženy Sabovej, by nemal ostať bez povšimnutia a to v žiadnom prípade! Za výkon, aký podala v daný deň, by mala dostať od ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej vyznamenanie, minimálne za nesmiernu vytrvalosť a to pred „nastúpenou jednotkou“, teda pred celým osadenstvom Špecializovaného trestného súdu a pred nastúpenou „čestnou jednotkou“ Súdnej rady. Samozrejme, že „čestné“ miesto na tejto ceremónií by mala aj Zuzana Čaputová, ktorá pri každej príležitosti v súvislosti s našim justičným prostredím, nezabudne zdôrazňovať, že najme súdnictvo sa musí samo očisťovať a začať si získavať správnymi rozhodnutiami dôveru vo verejnosti ! Čo sa toho týka, tak tu samosudkyňa ŠTS nesklamala, ba práve naopak, môže v tomto smere byť príkladom pre všetkých sudcov na Slovensku, Európe, vo svete a v celom priľahlom vesmíre !

Čo sa vlastne v pondelok na pojednávaní s extrémne „nebezpečným extrémistom“ Marianom Kotlebom stalo ? Veru nič „mimoriadne“ ! Súd sa začína v obvyklom čase 8:34 hod. So svojou záverečnou rečou vystupuje tretí z Marianových obhajcov – Kupka. 10:21 Ružena prerušuje Kupku lebo vraj „vybočuje z rámca prejednávanej veci“. Veľmi zaujímavé ! Tu nastáva roztržka medzi Ruženou a Kupkom ! Nakoniec mu berie slovo a dáva ho Marianovi Kotlebovi. Hneď na začiatku je konflikt medzi Marianom a Ruženou. Marian začína svoju záverečnú reč, reč obžalovaného o 10:48 a s malými prestávkami (toaleta), neustálymi napomenutiami zo strany Ruženy  (vraj Marian hovorí od veci !) pokračuje až do večerných hodín, keď sa udeje „demokratický“ zásah Ruženy samosudkyne ŠTS, ktorá o 19:35 preruší Mariana Kotlebu, späť mu už slovo „demokratický“ nedáva a spurne prehlási, že bez nejakých ďalších okolkov vyhlási rozsudok ! Čo, už bol napísaný ? Ani súd nezoberie do úvahy záverečné reči obhajcu Kupku a samotného „extrémistu“ a „fašistu“ Mariana Kotlebu ? Nespracuje to, čo od nich počul, nie je to pre vynesenie „spravodlivého“ rozsudku dôležité resp. podstatné ? Boli to pre súd resp. Ruženu len prázdne slová bez významu ? Alebo ako si to máme vysvetliť ?! O 21:00 hod. Ružena, samosudkyňa ŠTS v Pezinku dokončila čítanie rozsudku, ktorý znie – vinný – a trest ? Nuž ten je akýsi neobvyklý ! Sú to presne 4 (štyri) roky a 4 (štyri) mesiace !!! Hneď po tomto sa na tvári prokurátora Tomáša Honza objavil prešťastný úsmev, ktorý bolo celkom jasne badať aj cez správne nasadené rúško. Tomáš je nesmierne šťastný a vytešuje sa z toho, že po 15 rokoch od zrušenia „kotlebovej“ Pospolitosti, bol konečne odsúdený vrcholový (podľa jeho slov) predstaviteľ extrémizmu !!! Niečo neuveriteľné ! Tomáš Honz sa neteší hlavne kvôli tomu, ale podľa všetkého hlavne preto, že toto jeho „víťazstvo“ ho môže „uprednostniť“ v boji o post Generálneho prokurátora SR !!! A ak by sa nejakým nedopatrením stal GP, tak potom Boh ochraňuj Slovensko, Boh ochraňuj základné ľudské práva a slobody na území SR !!!

No a teraz sa pozriem na číslo 1488. Čo toto číslo v sebe skrýva. Samozrejme, že v prvej rade vyjadruje hodnotu niečoho, jednoducho každé číslo je v prvej rade veličina a len pre niektorých „zanietencov“ to môže znamenať nejakú ich imaginárnu predstavu, symboliku. Napríklad v roku 1488 n.l. – Bartolomeo Diaz oboplával Mys dobrej nádeje, alebo 21. apríla 1488 sa narodil nemecký učenec, básnik, satirik a reformátor Ulrich von Hutten. S tých smutnejších výročí – 11. júna 1488 umrel škótsky kráľ Jakub III. 10. októbra 1488 umiera taliansky renesančný maliar Andrea del Verrocchio atď. atď.

A teraz číslo, ktoré je trestom pre „extrémistu“ Mariana Kotlebu. Samosudkyňa Ružena sa rozhodla že to bude „primeraný“ trest 4 roky a 4 mesiace – teda, keď tieto dve čísla spojíme tak je to 44 !!! Haló Tomáš Honz ! Mali by ste spozornieť a podať na Ruženu – samosudkyňu trestné oznámenie za propagáciu extrémistických, fašistických symbolov skrytou formou ! Veď matematika a symbolika nepustí – 44*2 = 88 !!! Ja neviem či Tomáš Honz vo chvíli vyhlásenia rozsudku nad „fašistom“ Marianom Kotlebom v tej eufórií radosti zabudol všetky nacistické hitlerovské symboly alebo úplne stratil pamäť čo sa čísel a ich významu týka ?! Veď toto je jasný dôkaz toho, že výška trestu má byť výstražná pre ostatných Marianovi podobných „fašistov“, ale nie v dĺžke jeho trvania, ale v symbolike, ktorú toto číslo predstavuje. Zájdem do Tomášových absurdnosti a celkom dôrazne upozorňujem, že ak číslo 88 (HH – ôsme písmeno v anglickej abecede) je skratka znamenajúca podľa Tomáša Honza, nacistický pozdrav Hail Hitler, tak potom polovica z tohto čísla 44 automaticky a logicky znamená taký malý, polovičný nacistický pozdrav hail hitler ! Ja viem absurdnosť nad absurdnosti, ale striktne sa držím logiky Tomáša Honza a presvedčenej samosudkyne Ruženy, že Mariana Kotlebu odsúdila „spravodlivo“ ! A k tomuto čísielku Ruženy ešte jedna poznámka a dávam opäť do pozornosti Tomášovi Honzovi. Ak by sa Ružena rozhodla a ešte by vo výške trestu pritvrdila, tak mohla Mariana Kotlebu odsúdiť za číslo 1488 na 4 roky, 4 mesiace a 4 dni a potom podľa nacistickej symboliky by to bolo číslo 444 a ak Wikipédia neklame, tak samostatne číslo 4 je štvrte písmenko anglickej abecedy a nie je ním žiadne iné ako d resp. D ! teda nacistický symbol 444 sa da napísať aj ako DDD a vraj to znamená nacistickú symboliku – Deutschland den Deutschen = Nemecko pre Nemcov ! Teda, ak trochu použijeme Tomášovu zvrátenú fantáziu, tak Ruženkin trest 4 roky, 4 mesiace sa da napísať aj ako 44 = DD a teda skryte preferuje na verejnosti 444 = DDD ! Či nie Tomáš Honz ?! Neviem, len sa pýtam, či by sa aj to nedalo nejako použiť na odstránenie človeka, ako slušného občana a odpísať ho tým, že za akési čísielko mu dáme nálepku – ODSÚDENÝ, TRESTANÝ, ZLOČINEC NAJHRUBŠIEHO ZRNA, VYVRHEĽ SPOLOČNOSTI a pod. !!!

No ale čo čert nechce, zistil som, že číslo 44 znamená aj niečo úplne iné, ba priam dnes, v našej vypätej kovid situácií aj niečo anjelské !!! Áno číslo 44 je jedno z Anjelských čísel a vraj znamená – „Anjeli ťa obklopujú. Požiadaj ich aby ti pomohli s čímkoľvek čo prinesie mier tebe a tvojim blízkym. Nehovor im ako napraviť situáciu, len ich požiadaj aby ju napravili. Božská nekonečná múdrosť Stvoriteľa ťa prostredníctvom anjelov dovedie k najlepšiemu riešeniu.“ (https://anjelske.eu/anjelske-cisla/anjelske-cislo-44.php) žeby aj Ruženka po Krajčim, Hegerovi bola osvietená duchom svätým ?! Neviem len sa pýtam !

Tak som zvedavý či toto mala Ružena- samoderžavie na mysli, keď pre Mariana vymeriavala trest, lebo tu sa mohla, ako sudkyňa-samoderžavia rozhodnúť tak, ako sama uznala za vhodné a „spravodlivé“ a odčinila tým pravdepodobne to, že v inom, oveľa viac mediálne sledovanom súdnom procese  sa rozhodovalo hlasovaním v senáte a tam bol pomer hlasov (vraj) 2:1, kde ten jeden hlas mal byť Ruženkin, ale bolo to nič platné lebo iný Marian sa takýmto senátnym súdnym rozhodnutím stal nevinným a teda teraz, aby sa svedomie Ruženky pravdepodobne upokojilo, tak sa stal vinným úplne iný Marian a úplne v inej oveľa „dôležitejšej“ „trestnej“ veci .

Rozumiem tomu, že súdne rozhodnutia sa nekomentujú, len sa môžu zobrať na vedomie, ale ak aj v odvolávacom konaní dôjde k tomu, že NS SR potvrdí prvostupňové súdne rozhodnutie, tak tu potom bude musieť byť núdzový stav už naveky lebo sympatizanti a hlavne voliči Mariana „Vinného“ Kotlebu asi len tak tichučko sedieť nebudú!  Pozor na to, všetci „spravodliví“ „demokrati“ a hlavne „nie“ extrémisti !!!

ferro.blog.pravda.sk/2020/10/14/ked-sa-zakazane-cislo-1488-zmeni-na-dovolene-trestne-cislo-44-pozor-na-taketo-nebezpecne-zmeny-cisel/

Veľmi háklivá až chúlostivá vec! Keď som si prečítal, ako sú dokonale špekulantsky naformulované paragrafy 421 až 424 (300/2005Zz), až som sa zľakol, či mňa, partizánovho syna a praktizujúceho kresťana katolíka nezavrú kvôli tomu, že sa mi nepáči machiavelisticky stáročia šírené heslo „Účel svätí prostriedky“ (figu borovú! dejiny dokázali, že je to idea „Temnoty“ a ľahko do toho spadne ktokoľvek, kto si nedá bacha!)

Prv, než budem pokračovať, najprv krátka citácia z KKC: 1807 Spravodlivosť je morálna cnosť, ktorá spočíva v stálej a pevnej vôli dať Bohu a blížnemu to, čo im patrí. (2095) Spravodlivosť voči Bohu sa volá „cnosť nábožnosti“ (virtus religionis). Spravodlivosť voči ľuďom robí človeka schopným, aby rešpektoval práva každého (2401) a vnášal do ľudských vzťahov súlad, ktorý podporuje primeraný postoj (aequitas) voči ľuďom a voči spoločnému dobru. Spravodlivý človek, o ktorom sa často zmieňuje „Sväté písmo“, sa vyznačuje stálou priamosťou svojho myslenia a správnosťou svojho správania voči blížnemu. „Ani chudobnému nenadŕžaj, ani zámožnému nechytaj stranu! Svojho blížneho súď spravodlivo!“ (Lv 19, 15). „Páni, dávajte otrokom, čo je spravodlivé a slušné; veď viete, že aj vy máte Pána v nebi“ (Kol 4, 1).

Teraz zacitujem tie „neslávne“ paragrafy…

§ 421

(1) Kto podporuje alebo propaguje skupinu osôb, ktorá násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smeruje k potlačeniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na štyri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) verejne,

b) závažnejším spôsobom konania, alebo

c) za krízovej situácie.

§ 422

(1) Kto verejne, najmä používaním zástav, odznakov, rovnošiat a hesiel, prejavuje sympatie k hnutiam, ktoré násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy smerujú k potláčaniu základných práv a slobôd osôb, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto verejne popiera, spochybňuje, schvaľuje alebo sa snaží ospravedlniť holokaust.

§ 423

Hanobenie národa, rasy a presvedčenia

(1) Kto verejne hanobí

a) niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu alebo

b) skupinu osôb pre jeho vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody až na tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) najmenej s dvoma osobami,

b) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,

c) ako verejný činiteľ, alebo

d) za krízovej situácie.

§ 424

Podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti

(1) Kto verejne

a) sa vyhráža jednotlivcovi alebo skupine osôb pre ich príslušnosť k niektorému národu, národnosti, rase alebo etnickej skupine alebo pre ich farbu pleti, obmedzovaním ich práv a slobôd alebo kto takéto obmedzenie vykonal, alebo

b) podnecuje k obmedzovaniu práv a slobôd niektorého národa, národnosti, rasy alebo etnickej skupiny, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

(2) Rovnako ako v odseku 1 sa potrestá, kto sa spolčí alebo zhromaždí na spáchanie činu uvedeného v odseku 1.

(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) v spojení s cudzou mocou alebo cudzím činiteľom,

b) ako verejný činiteľ, alebo

c) za krízovej situácie.

Zdroj: Zákon č. 300/2005 Z.z. Trestný zákon

Ak sa letmo pozriem na všetko to teátro okolo vyhlásenia viny M.K. – mňa osobne netrápi samotný predseda ĽS NS – viac ma trápi tá nedokonalosť a doslova odfláknuté odsúdenie a hrozne mi to pripomína justičný zločin proti Mazurekovi.

Opakujem: hnevá ma tá slabota, odfláknutie. Ako keby nikto nechcel dôsledne urobiť to, čo už dlhé roky KTOSI túži urobiť, ale nenašiel nikoho poriadneho, aby to aj zrealizoval. Keď šlo o Mazureka, vypočul som si video z rádia Frontinus trikrát a nenašiel som jediný oporný bod, o ktorý by sa mohol ktorýkoľvek človek na tejto planéte oprieť (a nie že sudca najvyššieho súdu!), a to tu údajne žije už pomaly 8 miliárd ľudí. Tí sudci sa spoliehali na to, že v spoločnosti jestvuje vyslovene odpor proti tejto tematike a médiá to tak preháňali, až napokon dosiahli opak – čím viac búšili, tým väčšmi si to nikto nevšímal, okrem zaujatých jedincov. ALE čuduj sa svete – ono sporné video zmizlo z webstránky YouTube-com, ako keby to jediné malo zabezpečiť, aby sa zamlčal justičný omyl/zámer… Lenže na svete už bolo priveľa obdobných zámerných odfláknutí alebo podvodov, tak načo aj my na Slovensku pridávame? To mi je tak trochu záhadou…

A teraz samotný M.K. – pripusťme, že všetci tí, ktorí mu išli po krku, že možno majú pravdu. ALE ak niekto chce vykonať či poslúžiť „Spravodlivosti“, tak to nemôže robiť nespravodlivo, takto chabo a diletantsky, ako to v ostatnom období robili „tí objednaní“ na to, aby to vykonali – nebudem menovať.

Čo to má byť za doba, keď aj nevinný človek, ktorý sa opováži uvažovať nahlas, môže byť nesprávnym chápaním citovaných paragrafov odsúdený?! Na jednej strane si nedali záležať, aby všetko okolo toho procesu urobili „správne“ a aspoň sa priblížili k dokonalosti – NIE – ako keby vopred rátali s tým, že vytvorme „atmosféru strachu“ tak, ako to bolo kedysi u nás v päťdesiatych rokoch za Komančov v časoch socializmu (svoje si zažili v ZSSR – ale! – aj USA ako „bašta demokracie“ mala svoje totalitárske obdobia – treba si to len vyhľadať, ako považovali za komunistov aj bezúhonných občanov USA…)

Ešte k tomu nebezpečnému výroku „Účel svätí prostriedky“ (KLAMSTVO) si pripomeňme definíciu machiavelizmu:

Machiavelizmus je nesprávne pochopenie učenia N. Machiavelliho, podľa ktorého je to politická zásada, ktorá hovorí o politickom boji v mene tzv. »vyššieho cieľa« (musí viesť k zabezpečeniu väčšieho blaha a šťastia v prospech Spoločnosti) s použitím akýchkoľvek prostriedkov, vrátane násilia, bez ohľadu na akékoľvek morálne princípy. Ale v tomto sa „machiavelizmus“ mýli, lebo tento druh postoja aj činnosti neprináša trvalý osoh a vždy sa to zvrhne na nechcené, nemilé, negatívne následky…

Machiavellismus je dnes považovaný za označenie pragmatického a cynického konania v politike. Ako machiavelista sa označuje ten, kto uznáva, že účel svätí prostriedky ((OMYL!)), je ochotný dopúšťať sa morálne pochybného konania v snahe dosiahnuť všeobecne prospešný cieľ. Pojem ako taký má pôvod od Niccolò Machiavelliho, predovšetkým pre jeho dielo =Vladár=. Hoci Machiavelli uznával iba svet reálny, plný vrtošivej ľudskej povahy, jeho ciele vždy boli morálne odôvodniteľné – fungujúci silný štát. Základom Machiavelliho názoru je fakt, že politika sa odohráva v reálnom svete, a nie vo svete morálnom.

A teraz tie „slávne“ čísla alebo spojenie dvoch čísiel, a to: 14 a 88

Ako podľa akéhosi scenára väčšina oficiálnych a mienkotvorných médií to šírili už dlhé roky a búšili do spoločnosti – ALE – ako to, že si ich žiadny prokurátor alebo bojovník za „Spravodlivosť“ nevšimol a neudal? Nebyť týchto médií, kto by vedel o akomsi šírení skrytých alebo neskrytých symboloch 2 čísiel?! Prečo nikto nepotrestal tieto médiá za nadmerné PROPAGOVANIE oboch čísiel?! Tie paragrafy, ktoré som citoval vyššie, by úplne stačili.

A potom – znovu tu vidím nedokonalosť a odfláknutie – ktoré si takmer nikto nevšimol?

Mnohé médiá, vrátane denníkov N aj SME doslova vyučovali nasledovne: Toto číslo 14/88 je v neonacistických kruhoch notoricky známe. Štrnástka znamená 14 slov: „We must secure the existence of our people and a future for white children.“ (Musíme zabezpečiť existenciu našim ľuďom a budúcnosť bielym deťom). Číslovka 88 je odkazom na nacistický pozdrav. Písmeno =H= je ôsme v abecede. HH, teda 88, znamená „Heil Hitler!“.

Preklad cez translater google.com: „Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí.“

Pravda/Repa: „Musíme ochrániť existenciu našich ľudí a budúcnosť pre biele deti“.

Pán redaktor Repa z denníka Pravda napísal: „Autorom tejto vety je americký neonacista David Lane a stala sa mottom teroristickej skupiny The Order, ktorej bol členom. Číslice 88 sú zasa v neonacistickom prostredí využívané ako šifra pre pozdrav Heil Hitler!, pretože písmeno H je ôsme v abecede.“

Prepáčte – ALE – nemýlite sa všetci?

Ja pripúšťam, že ten nebezpečný americký neonacista David Lane bol taký a onaký a je asi vinný a porobil všeličo, lenže tento konkrétny výrok ((A TO JE ZNOVU to DILETANTSTVO a odfláknutie)) JE PLNE v harmónii a nekonfliktne so znením článku číslo 19 z „Všeobecnej deklarácie ľudských práv“schválená VZ OSN (10.12.1948) VDĽP – „Každý má právo na slobodu presvedčenia a prejavu, toto právo nepripúšťa, aby niekto utrpel ujmu pre svoje presvedčenie a zahŕňa právo vyhľadávať, prijímať a rozširovať informácie a myšlienky akýmikoľvek prostriedkami a bez ohľadu na hranice štátu.“

Čo je nesprávne alebo nespravodlivé na tom výroku? Pozor! Mne osobne je jasné, že ten David Lane možno páchal všeličo a konal zločiny, pre ktoré ho zavreli na doživotie (presnejšie na 190 rokov väzenia) – ale samotný výrok je v súlade s článkom 19 a dáva logiku – tak ako si svoju vlastnú existenciu (bytie) v duchu od Boha darovaného pudu sebazáchovy chráni ktorýkoľvek živočíšny druh, ale aj všetky rasy či kultúry či náboženstvá alebo komunity a Spoločnosti – to je úplne prirodzené a bolo by čudné, ak by sa mala robiť umelá výnimka!

Ani David Lane a ani nikto zo skutočných zločincov nemôže byť príčinou, aby sa vydobyté ľudské práva, za ktoré bojovali mnohé generácie po stáročia, obmedzili UMELO a JEDINE proti jednej entite… Ak niekto robí neplechu, koná zlo či pôsobí škodu a podobne, nech je súdený naozaj spravodlivo, a nie že ktosi premúdrelo si uľahčuje =robotu=!

Aj M.K. – ak ste vedeli niekto, čo zlé urobil za roky šéfovania kraju (BBSK), prečo ste nič nepodnikli? Ak je čokoľvek iné a dokázateľné, prečo ste si to nechali a nič neurobili? Ale odfláknete to v „akože-dobrej vôli“ a vopred rátate s tým, že dobrá vec sa podarila… Chyba, omyl, hlúposť – robiť spravodlivosť nespravodlivo je ako keby ste tú známu sošku gréckej bohyne hodili o stenu, nech sa rozpadne, rozbije, zanikne…

A odflákli ste – VY – mne neznámi akože-bojovníci ešte aj to ôsme písmeno! Vyhľadávač mi našiel až dve miesta s abecedou:

Slovenská abeceda (má 46 písmen):

a, á, ä, b, c, č, d, ď ((ôsme písmeno nie je H! ale Ď)), dz, dž, e, é, f, g, h, ch, i, í, j, k, l, ĺ, ľ, m, n, ň, o, ó,

ô, p, q, r, ŕ, s, š, t, ť, u, ú, v, w, x, y, ý, z, ž

+

Slovenská abeceda má znakov presne 46: a á ä b c č d ď dz dž e é f g h ch i í j k l ĺ ľ m n ň o ó ô p q r ŕ s š t ť u ú v w x y ý z ž

Je možné, že ktosi z týchto „údajných bojovníkov“ proti nacistom a fašistom narýchlo menil slovenskú abecedu? A prečo ste nezmazali aj všetky zmienky o abecede, ktoré sú ponúkané školákom v prvom ročníku ZŠ?! Že to nie je VIDEO na YouTube-com?

Odfláknuté!

Prečo – ak teda CHCETE bojovať proti nacizmu a fašizmu – tomu nevenujete skutočnú pozornosť aj dôslednosť a nechávate to takto halabala dokatovať? Týmto dosiahnete iba opak – že by vám O TOTO IŠLO!?

Namiesto „konca“ článku – trochu umenia – ktoré síce bolo v inej dobe a za iných okolností, ale podstata zostala…

*

Bol hrozný tento štát

keď musel si sa pozerať

ako zakázali písať

a zakázali spievať

a bolo im to málo

rozkázali deťom

modliť sa ako si prialo

veličenstvo Kat

(… tvrdil Karel Kryl)

+

Niet slobody, keď človek píše,

len čo druhí chcú počuť.

Niet slobody tam,

kde človek nemôže byť sám.

Niet slobody a nemôže byť,

kde je nekorektné nadávať si a aj kliať.

Slnko v duši a metastázam pokoj…

A s vlkmi bok po boku vyť

(… Mr.Vyoral)

+

Daj, nech môžeme všetko spievať,

daj, nech môžeme všetko povedať,

nech sa môžeme rovno pozerať

a nestraší nás nič.

Nech je naša voda čistá,

a tiež naše svedomie

a o všetkom, čo sa chystá,

nech vieme aj my.

Zbav nás, Bože, hriechu bázne,

zbav nás hanby mlčania,

ďalšie skúšky, ďalšie nebezpečenstvá,

nech nám už duše nezmenia.

Daj nám šťastie, daj nám krásu

a tiež plač nám daj,

len tou ťarchou temných časov už nás netrestaj.

matthew1801.blog.pravda.sk/2020/10/14/odflaknute-odsudenie/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: