HOAXY A MÝTY O PROTESTE PROTI MATOVIČOVI

Prišlo tam množstvo ľudí a to aj napriek vyhláseniu núdzového stavu trnavským idiotom , aj napriek vyhrážkam ostatných politických idiotov , a to aj napriek vyhrážkam skorumpovanej Polície ! Samozrejme, že sa vyskytli aj nejaké problémy , ale ja si skôr myslím ,že to bola provokácia z Pčolinského (1)ŠTB-SIS. Niečo ako v 1989 ,,študent “ Šmíd !

Za posledných 30 rokov sa vodné delá použili tri krát :

Druhý krát ich použil žid Lipstein počas protestov Gorila ( účelovo spájaná s Ficom )

Prvý krát pri prevrate v roku 1989 , ale to bol ešte ,zlý režim“

Tretíkrát v sobotu 17. októbra 2020.

blog.hlavnespravy.sk/23861/varovanie-testy-ktorymi-nas-chce-matovic-pochovat-sponzoruje-billmelinda-gates-foundation/

V sobotu 17.10.2020 sa uskutočnil veľký a dlho očkávaný protest nielen proti opatreniam vlády v suvislosti s Covid 19, ale aj proti samotnej vláde Igora Matoviča. Na stránkach médií a politikov som našiel rôzne hoaxy, výmysli, klamstvá a mýty. Keďže som bol priamym účastníkom, šiel som celý čas od Hlavnej železničnej stanice so sprievodom ako redaktor Rádia Naše Slovensko a bol som v centre diania pred Úradom vlády, môžem niektoré tieto hoaxy vyvrátiť.
Hoax prvý. Denník N píše, že pochod zo stanice mal asi 400 účastníkov. Pravda je taká, že pochodovalo asi 3 000 účastníkov protestu. Šlo najmä o futbalových fanúšikov, v menšej miere o majiteľov fitnes centier a majiteľov reštaurácii. Video si môžete pozrieť tu.
Hoax druhý. Mainstreamové tlačové, ako aj televízne médiá hlásili celkovú účasť niekoľko stoviek ľudí. Poslanec Miroslav Suja píše na svojom facebookovom profile o tom, ako v policajných vysielačkách zaznelo číslo desaťtisíc ľudí. Toto som zachytil aj ja, ale priznávam, nemyslím si, že to číslo bolo také vysoké. Hoci sa ľudia postupne k pochodu pridávali a pred Úradom vlády už čakalo asi dvetisíc ľudí, môj odhad je niekde na úrovni šesťtisíc.
Hoax tretí. Protestovali futbaloví chuligáni a protestovali vraj iba vládnym opatreniam. Nie. Protestovali nielen futbaloví chuligáni, ale aj staršia generácia, rodičia s deťmi – pri nich sa ešte zastavím, majitelia, reštaurácií, barov a gastro zariadení, majitelia fitnes centier a ľudia, ktorí kvôli opatreniam stratili prácu. A neprotestovalo sa len proti vládnym opatreniam, ale proti vláde Igora Matoviča ako takej. Video si môžete pozrieť tu, alebo tu, alebo tu.
Hoax štvrtý. Na sociálnej sieti niektorí ľudia písali, že protest organizuje K-ĽSNS. K týmto šíriteľom klamstiev sa pridal známy komik, ale o to horší politik Jozef Pročko na svojej stránke.

Pravda je taká, že tento protest K-ĽSNS neorganizovala, len podporila účasťou svojich poslancov, členov strany a sympatizantov. Tento protest bol najprv nahlásený na bratislavský magistrát futbalovými fanúšikmi Slovana a neskôr po upozornení na opatrenia bol organizátorom zrušený. Avšak táto udalosť si žila vlastným životom a nemala organizátora. Ľudia sa aj napriek tomu rozhodli protestu zúčastniť.
Hoax piaty : Násilie podľa niektorých médii, a podľa diskutujúcich na ultraliberálnych extrémistických stránkach typu Zomri, alebo Prečo ľuďom hrabe vyvolali Kotlebovci, ktorí vraj protest aj zneužili. To násilie zo strany Kotlebovcov naznačil aj poslanec Pročko, v screenshote, ktorý som dal vyššie. Tu sa treba pozastaviť pri troch veciach.
Po prvé – Kotlebovci vraj zneužili protest. Na proteste sa neobjavila žiadna zástava K-ĽSNS. Priznávam, objavili sa dvaja ľudia v mikinách K-ĽSNS, ale to nutne nemusí znamenať, že sú členmi strany Kotlebovcov. Členovia K-ĽSNS a poslanci za túto stranu protest podporili svojou účasťou bez insígnii. Bolo to totiž nariadenie tejto strany práve preto, aby sa predišlo podozreniu zo zneužitia protestu.
Po druhé – Kotlebovci vraj vyvolali násilie. Naozaj nerozumiem, ako sa niekto odváži vysloviť takéto tvrdenie, keďže sa Kotlebovci nedali v dave nijako rozoznať. Dokonca aj spomínaní dvaja ľudia v zelených tričkách násilie nepáchali.
Po tretie – kvôli násiliu, ktoré vyvolala asi stovka ľudí z Ultras Slovan a nepochybujem, že medzi nimi bolo dosť policajných provokatérov, spravili médiá násilníkov zo všetkých účastníkov protestu. Áno, vulgarizmy na adresu premiéra Matoviča používali takmer všetci protestujúci, či futbalový fanúšikovia, majitelia fitnes centier, pracovníci v gastro priemysle, alebo ľudia ktorí opatreniam stratili prácu. Úprimne sa im vôbec nečudujem, že boli nahnevaní a vulgárni, lebo sú zúfalí. Ale násilie skutočne páchala len asi stovka ľudí. Samozrejme, že toto násilie musí každý rozumný človek odsúdiť. Rovnako tak aj vulgárne pokriky detí, ktoré im dovolili ich rodičia.
Hoax šiesty : Zásah. Ten bol vyvolaný nie pokusom preliezť, či preraziť bránu Úradu vlády. Ťažkoodenci pred ňu nastúpili až po niekoľko minútovom pokuse zdolať ju. Keď pár desiatok výtržníkov z radov futbalových ultras a opäť nepochybujem, že aj z radov samotných policajných provokatérov začali na policajtov hádzať dlažobné kocky a plastové fľaše, polícia použila slzotvorný plyn. Ten však nezasiahol len samotných výtržníkov, ale aj ostatných protestujúcich ľudí. To samozrejme vyvolalo ešte väčšie besnenie výtržníkov. Vtedy nastúpilo aj vodné delo a začalo niekoľkokrát kosiť všetkých účastníkov bez rozdielu. Úmyselne zasiahlo aj fotoreportérov a videoreportérov nezávislých médií, ktorí protest a zásah natáčali. Čo však horšie, úmyselne zasiahlo aj ďalších protestujúcich ľudí, ktorí sa ničím neprevinili. A úplne najhoršie je, že rovnako úmyselne vodné delo svoj prúd namierili na otca s trojročným chlapcom na krku. Skončilo to zlomeninou ruky dieťaťa. Isto teraz namietnete, že čo má robiť také dieťa na proteste. Ale zakazuje to zákon ? Odkiaľ má otec vedieť, že situácia sa vyvinie takto ? Prišiel predsa pokojne protestovať. Pýtajme sa naopak, čo viedlo obsluhu vodného dela k tomu, že prúd vody namieril práve na pokojných protestujúcich.
Akoby toho nebolo dosť, polícia začala páliť gumové projektily hlava nehlava. Našťastie nezasiahla žiadne dieťa, čo je však smutné, zasiahla minimálne jedného starčeka.
Bol toto adekvátny zásah ? Ja som toho názoru, že rozhodne nie. 99% ľudí bolo slušne protestujúcich, teda samozrejme až na tie vulgarizmy, ktoré sú ale vzhľadom na ich životné situácie viac než pochopiteľné. Bolo potrebné voči nim použiť takéto praktiky, ktoré by sa nemali vyskytovať v demokracii a naopak sa vyskytujú v totalite ?
A ak už spomínam totalitu, za zmienku stoja dva výroky premiéra Matoviča.
K policajnému zásahu v Bielorusku sa vyjadril takto: „ Policajti, ktorí použijú proti vlastným občanom vodné delo, gumové projektily a slzný plyn si zaslúžia tie najvyššie tresty a ich vrcholní predstavitelia tak isto.“
Priznám sa, tento výrok sa mi dohľadať nepodarilo, našiel som však podobný vo vzťahu k policajnému násiliu v Bielorusku.

A teraz jeho výrok z nedele 18.10.2020 na margo policajného násilia v Bratislave.

Tak, pán Matovič, ako to teda je ? Ste schizofrenik, alebo používate dvojaký meter ?

Dúfam, že tento môj blog trošku pomohol sa zorientovať ľuďom, ktorí na proteste neboli a pochopili, čo sa tam vlastne naozaj stalo.

blog.hlavnespravy.sk/23781/hoaxy-a-myty-o-proteste-proti-matovicovi/

One thought on “HOAXY A MÝTY O PROTESTE PROTI MATOVIČOVI

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: