Tajné služby dostali telefónne čísla 3, 8 milióna Slovákov

To bolo rečí, že bude celoplošné testovanie dobrovoľné a anonymné! Ani jedno nebolo, ani dobrovoľné ani anonymné. Vojaci dali všetky získané údaje z prvého kola do databáz, z ktorých polícia čerpala pri stíhaní duplicitne testovaných za šírenie nákazlivej choroby. Ak by nebola vytvorená databáza, nemali by ako vedieť, že niekto pozitívne testovaný ráno doma, šiel niekde  inde a znova sa dal otestovať. Takže všetko o našom zdravotnom stave čo sa týka sars cov2 je v podstate verejné a kto si kúpi údaje ten ich bude mať. Presne rovnako ako keď čakajú novinári pri tajnom zatýkaní bývalých funkcionárov polície a NAKA pred ich domami. Matovičovi 2x neprešiel zákon o sledovaní občanov cez mobily, a zrazu to obišiel tak, že bez príkazu sudcu má v databáze stotožnených 3,8 milióna občanov aj s ich mobilnými číslami!! BEZ PRÍKAZU SUDCU by sa k takej informácii nikdy nedostal. Sme tak zastrašení jeho vládnutím a vyhrážkami, že sme si ani neuvedomili ako sami a „dobrovoľne „ sme vytvorili telefonickú databázu pre tajné služby. Treba zdôrazniť, že pokles pozitívnych zachytených Ag testom vôbec nie je zásluhou testovania v prvom kole a ponechaním doma 38 000 pozitívnych. Čísla klesajú vďaka obmedzeniu stretávania od 1.10. a obmedzeniu vychádzania od 24.10.

Využitie databázy z prvého celoplošného testovania je MIZERNÉ!  Majú naše mená pohlavie dátum narodenia, miesto testovania… a čo z toho pre druhé kolo využili?? NO NIČ, len miesto testovania. Rozhodli sa vyselektovať pre druhé kolo len obyvateľov podľa okresov, ktoré mali pozitivitu pod 0,7% v prvom kole. Prečo neurobili analýzu podľa pohlavia a vekových skupín?? Aj obyčajný excel to zvládne! A mohli by sme vidieť, ktoré vekové skupiny a ktoré pohlavie bolo ako pozitívne. A mohli sme zabrániť zbytočnému špáraniu v nose možno stovkám tisíc ľuďom podľa pohlavia a veku, ktoré vykazujú minimálnu pozitivitu. Lebo nielen deti do 10 rokov sú minimálne pozitívne a preto boli vypustené z plošného testu. Sú skupiny ľudí ktorí sú na tom rovnako, no pre neschopnosť vyhodnotiť nazbierané dáta museli absolvovať druhý test! A tu sa premiér chváli, ako super tie testy zabrali , lebo priemerný záchyt v prvom kole 1,06% klesol na nejakých 0,6% v druhom. A že toto je výsledok úspechu v prvom kole. NO NIE! To je len dezinterpretácia pána premiéra. Pretestovanie nejakých 10 000 pozitívnych z druhého kola PCR testom by nemala byť žiaden problém. Uskutoční sa ?? NO NIE, lebo by sme videli presnosť týchto celoplošných. Bol by dodržaný návod na použitie Ag testu, tak ako to požadujú odborníci. Politici to nechcú v žiadnom prípade pripustiť, tým dehonestujú celú svoju akciu na nulu. Druhé kolo do 12.00 8.11. absolvovalo 1,556 milióna ľudí, pozitivita 9783.

Takže okrem vytvorenia databázy občanov s telefónnymi číslami sme z prvého kola nič nevyťažili. Zmení sa to po druhom kole?? Už sa chystá nákup nových testov, o čom svedčí pravdepodobne prevod financií v sume asi 39,5 milióna eur od Ministerstva životného prostredia cez Ministerstvo vnútra na Správu štátnych hmotných rezerv. Prečo tak komplikovane ?? Odmietol to Budaj podpísať? V zmluve je cieľ projektu definovaný takto : Cieľom projektu je zabezpečenie ochranného a zdravotníckeho materiálu v období pandémie ochorenia COVID-19 v záujme ochrany života a zdravia obyvateľstva SR. Cena? Bod 3.1. Celkové oprávnené výdavky na Realizáciu aktivít Projektu predstavujú sumu 39 559 339,16 EUR (slovom: tridsaťdeväť miliónov päťstopäťdesiatdeväťtisíc tristotridsaťdeväť eur šestnásť centov) zdroj https://www.crz.gov.sk/zmluva/5064107/

Prečo berieme ministerstvu pána Budaja a nekúpime to z fondov EU vyčlenených na boj s koronou??  Vrátime mu to potom? Alebo je životné prostredie tak minoritné, že v podstate nepotrebuje nič?

Premiér sa nechal počuť, že buď, zatvorí Slovensko alebo bude celoplošné. Teraz už povedal.. zatvorím Slovensko alebo bude každý týždeň celoplošné… Biznis plán s testovaním sa mu zapáčil . Pritom v USA MIT univerzita vyvinula systém odhalenia covidu pomocou umelej inteligencie. Vyvinuli umelú inteligenciu na rozoznávanie zmien kašľu chorých na COVID! Vzali vzorku viac ako 5000 subjektov a naučili program rozpoznávať signifikantné zmeny s kašli . Výsledok? Pri validácii u subjektov diagnostikovaných pomocou oficiálneho testu model dosahuje citlivosť COVID-19 na úrovni 98,5% so špecifickosťou 94,2% (AUC: 0,97). U asymptomatických subjektov dosahuje senzitivitu 100% so špecifickosťou 83,2%. Závery: Techniky AI môžu vytvoriť bezplatný, neinvazívny, v akomkoľvek čase okamžite distribuovateľný rozsiahly asymptomatický skríningový nástroj COVID-19, ktorý rozšíri súčasné prístupy k obmedzeniu šírenia COVID-19. Praktické prípady použitia môžu byť na denné zisťovanie študentov, pracovníkov a verejnosti, keď sa znovu otvárajú školy, zamestnania a doprava, alebo na testovanie skupín, aby sa v skupinách dalo rýchlo upozorniť na ohniská. Rovnako detekujú alzheimerovu nemoc zo zmien reči , tá apka už funguje a je rozširovaná. Plánujú  covidovú APPku rozšíriť zadarmo medzi používateľov mobilných telefónov! UŽ ABY TO BOLO! Potom snáď rýchlo skončí toto nezmyselné „špajlovanie“ do nosa, ktoré prináša nemalé zisky vybraným firmám a národu len nervozitu a neistotu plnú obmedzení a zákazov! Mám návrh… nemôžu nám tú špajlu v nose nechať?? Keď to už chcú robiť každý víkend?? Niekto sa fakt zbláznil, klame, vyhráža a zasa  klame.

P.S.: Na Slovensku za nedeľu 08.11.2020  pribudlo 1 828 pozitívne testovaných osôb, testov bolo 15 466. Počet úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 zostáva 351, uviedlo ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti. Pri antigénových testoch v sobotu prišlo 1 297 571 ľudí, pozitívnych bolo 8 172, miera pozitivity je 0,63 %. Takže ak porovnáme efektivitu odhalenia pozitívnych, PCR testy boli úspešné 11,8% oproti 0,63 Ag, čo znamená že dnes boli PCR testy efektívnejšie  18,7x….

Zdroj: https://ieeexplore.ieee.org/document/9208795

predná strana zmluvy na prevod skoro 40 mil euro….    link na celú zmluvu: https://www.crz.gov.sk/data/att/2478419.pdf

Kto vlastne vyhodnocuje testovanie? Minister obrany Naď tvrdí, že všetky údaje by malo spracovať Národné centrum zdravotníckych informácii a regionálne úrady verejného zdravotníctva. Hárky, do ktorých sa zapisovali mená, adresy a telefóny testovaných však zbierala armáda a armáda si ich aj zobrala zo sebou.

Hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácii Veronika Beňadiková potvrdila, že nespracúvajú osobné dáta občanov, ktoré boli ručne papierovo spracované pod dohľadom ministerstva obrany počas celoplošného testovania. Načo armáda potrebuje informácie o slovenských civilistoch? Kedy sa Naď konečne vyjadrí načo zbieral rezort armády uvedené informácie?

Informácie od armády okrem Národného centra zdravotníckych informácii nemajú ani slovenskí hygienici. Kde sú údaje 3,6 milióna občanov SR, ktorí sa dali otestovať? Prečo bude tieto dáta vyhodnocovať a analyzovať slovenská armáda?

Vyzerá to tak, že Naď na príkaz Matoviča výrazne prekročil svoje právomoci.

2 myšlienky na “Tajné služby dostali telefónne čísla 3, 8 milióna Slovákov

 1. Ahoj.Podieľal som sa na príprave plošného testovania a pár veci by som upresnil:
  1. Dáta z prvého plošného testovania ešte nie sú na 100% spracované.
  1.a Tým pádom nemohli byť použité na analýzu a presnejšie zacielenie druhého kola.
  2.Dáta spracuváva RUVZ
  2.a Dátami nedisponuje MO, ich úlohou bolo vyzbierať hárky a neporušené odovzdať na príslušnú pobočku ruvz.
  2.b Spracovávanie znamená že ruvz ich nahrá do databázy NCZI.
  2.b Dátami nedisponuje ani nebude spracovávať MO ani minister Naď.

  Záver: Treba vyčkať kým RUVZ spracuje všetky hárky do databázy NCZI a následne s nimi budú môcť disponovať všetky oprávnené subjekty, vrátane analýz pre prípadné 3. až X-té kolo.

  Upozorňujem že takto by to malo fungovať, neviem vylúčiť pochybenia jedincov ani potvrdiť alebo vyvrátiť ďalšie informácie z článku.

  Páči sa mi

 2. Dnes na pravde článok, ktorý vyvracia moje tvrdenie, ktoré bolo založené na vyjadreniach krajskej hygieničky o tom že data o testovaní do databázy nczi zadáva ruvz. Z môjho názoru kvôli kapacitným dôvodom to prebralo MO.

  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568324-po-velkom-testovani-vojaci-nahadzuju-data-hygienikom-prace-neubuda/

  Inak čo sa týka nadpisu, nemal by som ilúzie o tom že tajné služby si tel. číslo niekoho z nás nevedia zistiť, koniec koncov aj pri objednávaní OP na polícii dávate tel. č., samozrejme aj tam aj tu pri sčítaní to je myslím dobrovoľný údaj (viete niekto potvrdiť alebo vyvrátiť ako to bolo a je s dobrovoľnostou pri tomto údaji?).
  Treba však dať autorovi za pravdu že pri tomto sčítavaní sme im to dobrovoľne a pekne pokope sprístupnili.

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: