Slovania sú hlavnými nepriateľmi západného etablishmentu

Aj počas koronakrízy sa život nezastavil a napriek depresívnej atmosfére na Slovensku stále vychádzajú nové knižky. Jednou z nich je stošesťdesiatstranová novinka z vydavateľstva Žilinská prvá obchodná s názvom Vojenské bratstvo Slovanov, ktorá už leží na pultoch kníhkupectiev a figuruje aj v ponukách internetových predajcov kníh

Kniha Vojenské bratstvo Slovanov

Kniha Vojenské bratstvo Slovanov

Titul je spoločným autorským dielom trojice osvedčených publicistov, ktorí naposledy spolupracovali na čitateľsky úspešnom titule Prepisovači dejín: Ľudovít Števko, Maroš Puchovský a Marek Mahút.

Tretí z nich sa, žiaľ, vydania knižky nedožil – uprostred tohtoročného leta náhle odišiel vo veku 53 rokov. Pseudonym Marek Mahút patril novinárovi Martinovi Dugasovi. Preslávil sa už bezprostredne po revolúcii v roku 1989, keď spoluzakladal študentskú Zmenu, ktorá sa zakrátko zaradila medzi vtedajšie najpopulárnejšie periodiká.

Neskôr pôsobil na ministerstve obrany a bol stálym spravodajcom TASR vo Washingtone. V posledných rokoch pracoval na ministerstve vnútra, publikoval v časopise Extra plus, na portáli napalete.sk a bol spoluautorom čitateľsky úspešných knižiek Vojna v tieni Majdanu (2016) a už spomenutých Prepisovačov dejín (2019), ktoré vyšli aj v českej verzii.

Vojenské bratstvo Slovanov sa venuje fenoménu slovanstva, vinúceho sa európskymi dejinami už viac ako 1500 rokov. Nie je však len opisom jeho etnogenézy a sondou do minulosti, prítomnosti a možnej budúcnosti slovanského spoločenstva, ale mapuje i jeho úlohu vo vojenských konfliktoch.

Počas bojov boli príslušníci slovanských národov často prinútení mieriť hlavňami zbraní na seba a namiesto vzájomného vraždenia radšej volili útek k vojsku svojho oficiálneho nepriateľa. Knižka tiež okrem iného vyzdvihuje zásadnú rolu Slovanov v 2. svetovej vojne pri porážke fašizmu. A boli to opäť oni, ktorí priniesli najväčšie obete v oboch svetových vojnách.

Autori si v rámci hlavnej témy všímajú aj povojnový vývoj až do dnešných čias a neunikla im dlhodobá snaha Západu vraziť klin medzi slovanské národy. Presadzovanie zvrchovanosti národných štátov je najdôležitejším posolstvom, ktoré pre slovanské krajiny prináša dnešná idea slovanskej vzájomnosti.

https://www.hlavnespravy.sk/slovania-su-hlavnymi-nepriatelmi-zapadneho-etablishmentu-hovoria-autori-novej-knihy/2351472

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: