Remdesivir nemá dokázaný klinicky významný efekt

Bez známeho dôvodu sa v nemocniciach doteraz liečia pacienti antivirotikom Remdesivirom. Ten nemá dokázaný klinický významný efekt v porovnani s placebom.

who

Najnovšie aj WHO neodporúča liečbu Remdesivírom (12/2020)

Navyše interaguje s množstvom bežne predpisovaných liekov najmä u polymorbídnych pacientov – takých, ktorí najviac zomierajú na COVID a spôsobuje ťažké poškodenie pečene.

https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciaa883/5864408

Závažné poškodenie pečene nastáva pri súčasnom podávani s inhibítormi P-glykoproteínu, kde patrí veľká časť bežne predpisovaných liekov, čo lekári takmer vôbec neberú do úvahy.

Napriek tomu, že ide o takýto  nebezpečný liek, tak sa bežne používa a jeho cena je vyše 2000 EUR na jedného pacienta. Nepochopiteľné… a potom nie je na platy, keď farma firmičky sa obohacujú na našich daniach. Remdesivir pravdepodobne bude sprevádzať podvodná farma lobby a jej vplyv na WHO ako v prípade neučínného a škodlivého Tamiflu.

Čo tak namiesto toho zvýšiť lekárom a sestrám, mnohí by prišli zo zahraničia, mohli by sa postaviť nové nemocnice zamerané na pľúcné ochorenia a už by prestal byť problém s COVIDom a devastáciou psychiky ľudí a ekonomiky…. len to riaditelia nemocníc, primári, predstavitelia štátnych ústavov by nedostali do vačku a nemohli by si kupovať drahé autíčka a potom by sa na nich nelepili ani zlatokopky…a to by sa im ťažko žilo chudáčikom… – píše vo svojom príspevku lekár. http://www.inenoviny.sk/lekar-upozornuje-na-neucinnu-liecbu-covidu-v-nemocniciach-za-tisice-eur-na-pacienta/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: