Napriek Corone bude 50% zamestnancov nemocníc čoskoro nezamestnaných?

V Nemecku bolo zatvorených mnoho nemocníc napriek údajnej pandémii ,,COVID-19.  Cieľom je údajne zníženie na menej ako polovicu. Na druhej strane existujú dramatické správy v novinách o údajnom nedostatku lôžok  a preplnených jednotkách intenzívnej starostlivosti.

V období ,,pandémie“ Corony by si niekto mohol myslieť, že nemocnice a ich personál sú v Nemecku veľmi uznávaní. Ak sa pozriete do mainstreamových nemeckých médií, sestry a lekári, ktorí sa starajú o pacientov s Covid-19, sú veľmi chválení . Nikde však už  nie sú správy, že si 50 alebo viac percent nemocničného personálu bude čoskoro hľadať prácu. Súčasný lockdown v Nemecku má zabrániť preťaženiu v systéme zdravotnej starostlivosti, najmä v nemocniciach. Súčasne však federálna a štátna vláda presadzujú zatvorenie nemocníc na celoštátnej úrovni. Program znižovania kapacít lôžkovej starostlivosti beží od roku 2016 a bude pokračovať bez prerušenia aj v tieni Corony !

Štúdia požaduje zatvorenie 800 nemocníc

Zatiaľ čo takmer všetky mainstreamové médiá sa vyjadrujú v oblasti korónovej politiky a všetkých správ v súlade s tým, kde a koľko lôžok intenzívnej starostlivosti je k dispozícii pre pacientov Covid-19, jedna nemocnica za druhou sa zatvára v tieni Corony. Má Nemecko príliš veľa nemocníc? V júli 2019 zverejnila Bertelsmannova nadácia štúdiu, podľa ktorej by sa mala zlepšiť lekárska starostlivosť v Nemecku, ak bude zatvorená polovica všetkých nemocníc.

https://www.bertelsmann-stiftung.de/de/themen/aktuelle-meldungen/2019/juli/eine-bessere-versorgung-ist-nur-mit-halb-so-vielen-kliniken-moeglich

Poznámka:

Ak je cesta do nemocnice 5 km, je to „dobré“. Ak je vzdialenosť do nemocnice 50 km, je to „lepšie“?! V roku 2019 stále existovalo 1 400 kliník, štúdia hovoria o optimu menej ako 600, čo by bola menej ako polovica. Je preto predvídateľné, že ak sa vývoj nezastaví, čoskoro bude v Nemecku veľa nezamestnaných lekárov a zdravotných sestier.

zdroj : https://www.wochenblick.at/deutschland-trotz-corona-bald-50-des-krankenhauspersonals-arbeitslos/

Rusko .

Budeme žiť! Rok 2020 sa zapíše do histórie ako rok začiatku ,,univerzálnej katastrofy“, ktorá postihla ľudstvo – brutálnej infekcie koronavírusmi. Svetová zdravotnícka organizácia hlási denne státisíce infikovaných ľudí a tisíce úmrtí. Na Zemi nie je žiadne miesto bez tejto infekcie.

Mýty o sociálnej spoločnosti na Západe dnes praskajú vo švíkoch, keď sú rozhorčení ľudia „liečení“ obuškami, slzným plynom a zatýkajú sa … V Rusku boli prvé prejavy koronavírusu ,,rúška“, ktorými ,,liberálna vlasť“ dúfala, že zničia  hroziacu infekciu. Čoskoro sa ale ukázalo, že systému zdravotnej starostlivosti chýbali sily. Behom niekoľkých mesiacov nemohli súkromné ​​kapitalistické podniky zaviesť výrobu masiek, nič nechránilo lekárov, zdravotnícky personál, sanitky pred infekciou. Ako sa to mohlo stať? Je to výsledok „optimalizácie“ uskutočnenej liberálnymi orgánmi v zdravotníctve, materiálna základňa zdravotníckych zariadení – nemocnice, kliniky, sanitárne a epidemiologické stanice, doprava – bola zničená. Všade bol zavedený platený prístup k zdravotnej starostlivosti, špecialisti sa okamžite presunuli do súkromných lekárskych stredísk s atraktívnou reklamou a vyššími platmi.

Slovensko 

webnoviny 2016

Optimalizácia posteľového fondu na Slovensku, ktorú sľubovala súčasná vláda ešte v roku 2012, sa neuskutočnila. Zhodnotil to pre portál vZdravotnictve.sk výkonný riaditeľ HPI Tomáš Szalay s tým, že posledná významnejšia optimalizácia bola v roku 2011 za vlády Ivety Radičovej (čiste náhodou liberáli )

webnoviny 2018

Do roku 2030 sa má znížiť počet nemocničných lôžok aj vek nemocníc. Vyplýva to z Návrhu Národného investičného plánu SR na roky 2018 až 2030.

Chronickým problémom v ústavnej zdravotnej starostlivosti je totiž podľa návrhu príliš hustá a neefektívna sieť nemocníc a ich prevádzka.

PS : takže dámy a páni . Určite teraz budem mnohými označovaní za ,,konšpirátora“ ale je na takéto náhody neverím !!!  časová os je jasná – zdravotnícka ,,optimalizácia“ – objavenie sa magického vírusu – nedostatok lôžok – jediná záchrana VAKCÍNA ! https://blog.hlavnespravy.sk/25232/podivny-zanik-nemocnic-v-nemecku/

https://afinabul.wordpress.com/2021/01/11/plne-nemocnice-a-plne-marnice/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: