Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Primár vs chirurg + 2 videá

Dôležité: WHO zmenilo zásadným spôsobom pokyny k testovaniu metódou PCR

Primár vs Primár – https://afinabul.wordpress.com/2021/01/01/primar-vs-primar/

Stať sa lekármi sme sa rozhodli v detskom alebo v dospievajúcom veku. Ten závan dobrovoľnosti sa tiahne s nami až do týchto dní. Dobrovoľný čin nie je to isté čo rozkaz, pri ktorom sa málo rozmýšľa, priťahuje alibizmus, korupciu, strach.

Áno, naša práca je premýšľajúca, nebojácna, čistá a slobodná. Využime túto našu slobodu, nehrbme sa, buďme určujúcou zložkou v našej občianskej spoločnosti pre jej kladný vývoj. Naše deti majú na to morálne právo, lebo sme ich pomohli vytvoriť.

Mám veľa otázok. Prečo je centrálny boj s tzv. COVID-19 pandémiou riadený tak výrazne jednoliato? / lekárske protokoly-1 typ, možno sa mýlim, v éteri chýbajúce oficiálne klinické štúdie, výmena skúsenosti, očkovanie len mRNA tzv. vakcínami, pričom na trhu sú viaceré typy vakcín vyrobených osvedčenými metódami, prečo musia všetci nosiť rúška v exteriéri, pokryvkávajúce dotovanie len nemocničnej symptomatickej antivírusovej liečby s chýbajúcimi antivírusovými balíčkami prednemocnične, jednoliato a aj ministerstvom zdravotníctva šíriaci sa strach, chýbajúce slová ukľudnenia, tento neodškriepiteľný stresový útok vlády, ministerstiev a médii na náš imunitný systém /. Prečo je toho súčasťou tak nábožensky a duchovne založený minister zdravotníctva MUDr. Krajčí.

Prečo plošne sterujeme len cez nos a nie aj zbieraním slín, krvnými testami, prečo tyčinkami nelogicky ideme až do takej hĺbky k začínajúcej čuchovej dráhe, ktorá sa môže stať po opakovaných poškodeniach locus minoris rezistencie vstupu infekcie do hlbších mozgových štruktúr, prečo testovanie bez zachovania intimity testovaného keby bolo dobrovoľné? Prečo neodpovedala mne alebo lekárskej obci prezidentka Slovenskej republiky, keď som jej koncom októbra 2020 formou bratovej hypotézy vyslovil obavy bezpečnostného rizika celoplošného testovania a následného očkovania pre Slovensko v zmysle možného použitia chronickej biologickej  zbrane, prečo mi neodpovedala, že overila zo svojej pozície informácie pilotov a stewardov o iba dobrovoľnom  /okrem letísk / testovaní formou zbierania slín v Hongkongu a na Taiwane, bez účasti armády, polície a  vydierania, čo sa tam pretavilo do zbierania odberového materiálu pre nás v Európe science fiction  poštovými zamestnancami? Prečo celonárodné plošné testovanie a celonárodne vydieranie ako prvé práve u nás? Prečo je umožnené nahlasovaním subjektívnych obtiaží v karanténe svojmu obvodnému lekárovi mať COVID PN-énku s jednoznačným korupčným prvkom? Prečo sú prípady pacientov vyslovené predo mnou na ambulancii o vystavovaní prepúšťacích správ a hlásení o mŕtvych pri úmrtí na infarkt myokardu a vykrvácaný vred žalúdka ako hlavná príčina je COVID-19 infekcia? Prečo ja musím aktívne aj s právničkou zasiahnuť v Domove sociálnych služieb na prosbu dôchodkyne pred hroziacim nedobrovoľným 3. testovaním, keďže jej vždy nasilu držia obe ruky a nemôže sa brániť? Prečo v domovoch stále testujú, keď majú tieto zariadenia ideálne priestorové podmienky na karanténu? Prečo klesá podpora individuálnej opatrovateľskej služby seniorov v štáte? Chceme viac domovov, chceme plošne po Slovensku menej rodinných väzieb, menej doopatrovaní do konca?

Prečo umrie na virózu pri pozitívnych testoch na  COVID-19 kompenzovaný 50-ročný chlap a prežije onkologický pacient s polovicou pľúc? Prečo má pacient na mojej ambulancii pri obojstrannom zápale pľúc na rtg viditeľné tzv. covidové pľúca a oba testy – antigén a PCR – sú negatívne? Sú falošne negatívne alebo rtg snímku typického covidového zápalu pľúc nájdeme aj na archívnych 20-ročných rtg snímkach? Prečo nemá od štátu zadarmo plnú ochrannú výbavu obvodný lekár, čím by mohol priebežne či akútne kontrolovať svojich pacientov v jemu na starosť pridelenom domove dôchodcov, čo teraz evidentne zlyháva? Prečo štát celoplošne zminimalizoval vyšetrenia na obvodných ambulanciách, posunul ich k špecialistom, čo vedie k rozporom s pacientom a medzi kolegami a tak sa oslabuje prednemocničná zdravotná starostlivosť a  „potešuje“ sa na večer nemocničný lekár? Prečo urážame vírusy tým, že chceme s nimi bojovať len útokom na spike protein a nie komplexne. Čo ak je to šikovný vírus, žiadna ebola a chce tiež kľudne a dlho žiť a možno chce žiť s nami v symbióze? Tak to využime. Prečo sa neumožní premiérovi Babišovi a Matovičovi získať dostatok morálneho ega sedením na prednáškach lekárských  fakúlt? Je slabosť antigénových testov oproti neomylnosti zväčšujúcich skiel / do diagnostiky vitality patogénu nevhodných / PCR  testov výhodnejšia k monitoringu klinicky chorých ľudí? Nehanbíme sa klásť si základne otázky. Sme predsa lekári, prirodzení vedci. Je  to vírus? Biologická zbraň? Je to vírus, baktéria, parazit? Čo vidíme je pravda či nastavený softvér?

Nezabúdajme, sme lekári, nie vojaci. Reagujeme len na prosby tohto sveta, nie na rozkazy. Za seba, ak bude celoslovenské plošné testovanie dobrovoľné, nepôjdem. Ak bude povinné, nepôjdem. Ak mi príde povolávací rozkaz presunu z ambulancie do nemocnice, nepôjdem. Ak má poprosí o pomoc v nemocnici môj učiteľ chirurgie, v prenesení primár chirurgického oddelenia regionálnej nemocnice, s kvalitnou pracovnou zmluvou s podpisom slobodných ľudí, tak sa už poznám, poviem áno. Štát by si mohol uvedomiť, že je to preň prijateľné perspektívne riešenie.

AUTOR: MUDr. Mário Jurovčík je chirurg https://zemavek.sk/mudr-mario-jurovcik-mam-vela-otazok-ohladom-covid-19

One thought on “Primár vs chirurg + 2 videá

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: