Zákony a pravidlá platia len pre malé ryby

Posledný týždeň posluhovačov a kreatúry z anglo-amerického močiara s centrálou v Londýne dvakrát verejne prefackovali tak na verejnosti, že už nevedia ani kde im hlava stojí a ani to, že prečo sa im to celé sype. A najkomickejšie na celej situácii je, že buď to pripisujú davu/spodine, či neschopnosti či rovno zrade poskokov, ktorí sú na tom rovnako zle alebo horšie ako ich páni. Skrátka skutoční pôvodcovia zostanú mimo pohľad verejnosti.

Prvé fackovanie

To sa stalo na burze (video o tom) a Peter Peto napísal o tom dobrý komentár v maili (odkaz nižšie), a pre močiar nie je hlavný problém, že Bidena postavili do neriešiteľnej situácie (buď sa stratia peniaze-masívne straty a panika-alebo zvyšky dôvery v rovnosti pred zákonom sú preč), ale to, že bolo odkryté pred masou ľudí, že systém je zmanipulovaný v základoch (zákony a pravidlá platia len pre malé ryby-videá tu a tu) a majú na krku celospoločenskú revoltu. A to nie je len lacný slovný obrat z mojej strany, ale fakt, lebo dokonca jeden účastník akcie hovorí o pomste na riaditeľoch hedge fondov (jeho otec a strýko prišiel o živobytie počas krízy 2007-2008 a jeho otec sa rozhodol riešiť svoje problémy alkoholom). Skrátka zbytok strednej triedy radšej vedome zničí celý špekulatívny finančný systém v rámci revolty, ako ešte raz sa stať tými, ktorí platia ten luxusný život, ktorému médiá robia reklamu, a preto obmedzenie obchodu je skôr provokácia a výzva na ďalšiu revoltu, ako skutočné riešenie problému.

Druhé fackovanie

To sa stalo v Európe v súvislosti s vakcínami, keď Ursula sa rozhodla po porade s kolegyňami, že je čas uzavrieť natvrdo hranicu v Severnom Írsku a nedať Britom ani jednu ďalšiu dávku vakcíny (video česky). Dôvodom tohto kroku je asi to, že Briti chcú sa pripojiť k Ázijskému CPTPP (namiesto EU sa chcú parazitovať v Ázií) a Briti potrebujú na to výhovorku, a preto hodili Ursulu cez palubu. Háčik v celej veci nie je v tom, že sa zbavili poslušnej bábky vo vedení EU, akou je Ursula (takých je tam neúrekom), ale to, že všetci vidia inkompetentnosť a všehoschopnosť vedenia a byrokratického aparátu Bruselu (to video česky) a to bude mať vážne dopady. Ďalšia vec je, že Británia je na hrane rozpadu kvôli tomu, že Škótsko chce ďalšie referendum s tým, že k tomu už nepotrebuje súhlas Londýna (a čochvíľa by šiel tak Wells, ako aj Severné Írsko) lebo Šótsko profitovalo z členstva EU viac, ako Londýn a z dohody CPTPP by malo menej než z členstva v EU.

A čo skutočný pôvodca?

No, globálne zákulisie (GP) pri trestaní močiara si narobilo poriadne problémy, lebo áno podvod bol odhalený pred davom a bábky spolu s Britániou boli dané na svoje miesta, ale tým položili základ pre budúce problémy. Vezmime napríklad reakciu Macrona na Putinovu reč na fóre v Davose z ktorého je jasné nielen to, že Macron je síce nadšený a nechápe o čom je reč, ale aj to, že z toho GP a močiar bude chcieť vytĺcť marxistické riadenie s ekologickými prvkami. A to je prosím vás problém, lebo nezmysly ako rodová rovnosť, utláčajúci patriarchát, nadradenosť belochov (ktorého súčasťou sú aj biele ženy) a toxická maskulinita zaváňa neo- alebo kulturálnym marxizmom, ktorú dav už z princípu odmietne (ostatne IMO marxizmus je fašizmus s heslami o nastolení sociálnej spravodlivosti).

S pozdravom

Oracle 911

Mail: Nazdar Oracle.
https://www.hlavnespravy.sk/
Veľmi zaujímavá správa. Táto situácia dostala Joe Bidena do patovej situácie. Má na výber dve zlé riešenia. Podporiť sponzorov a ukázať tak, že burza je tu iba na okrádanie občanov a pravidlá neplatia. Alebo prinúti WallStreat vyplatiť to, čo dlhujú malým akcionárom. Tým ukázať pravidlá platia pre každého a jeho podporovateľia prídu o 6 miliárd. Tým sa pomôže obyčajným ľuďom. Má na výber prehru alebo katastrofu. Navyše do toho zatajujú Trumpa a malých akcionárov označili ako teroristov. Začínajú tam pekné turbulencie. S pozdravom Peter.

PS: Ďakujem každému za to, že zareagoval na moju prosbu ohľadom korektúry.

Výzva: prosím začnite čítať hrubé knihy (je to fuk s ktorým začnete), v nadchádzajúcom období znalosti v nich obsiahnuté budeme potrebovať všetci.

Poznámka: Diskusia je nižšie a je otvorená. https://oracle911blog.wordpress.com/2021/02/01/dvakrat-prefackovane-mociarne-kreatury/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: