Pfizer stáhl žádost o povolení své vakcíny v Indii poté, co země požádala o více informací

Pfizer uvedl, že stáhl žádost o připuštění své vakcíny proti covidu-19 v Indii. Společnost slíbila, že žádost o připuštění znovu podá poté, co shromáždí více dat.

Americká společnost produkující léky Pfizer uvedla, že rozhodnutí bylo učiněno po setkání s expertem z indického úřadu, který odpovídá za lékařské prostředky v zemi, k němuž došlo v průběhu čtvrtka.

„Na základě diskuze na setkání a na základě našeho porozumění dodatečným informacím, které regulátor může potřebovat, společnost se rozhodla stáhnout žádost pro daný okamžik,“ uvedl mluvčí Pfizeru.

Společnost dodala, že v budoucnu „znovu odešle požadavek na schválení spolu s dodatečnými informacemi, jakmile to v blízké budoucnosti bude možné“.

Noviny The Economic Times citovaly vládní zdroj, který uvedl, že Pfizer chtěl přeskočit klinické testy své vakcíny, zatímco indický regulátor trval na provedení studie ve své zemi. Experti chtěli vidět, jak bude vakcína fungovat v indické populaci předtím, než jí dají „zelenou“ pro masové použití v zemi, vysvětlil zdroj.

Vinod K. Paul, vedoucí vládního panelu pro vakcinační strategii, řekl začátkem měsíce Reuters, že provedení studie je podmínka pro to, aby mohla být vakcína připuštěna k masovému použití v Indii.

Indie odstartovala národní vakcinační kampaň 16. ledna. Používá lokálně vyrobenou verzi vakcíny AstraZeneca a vakcínu s názvem Covaxin, která byla vyvinuta indickou farmaceutickou společností Bharat Biotech.

Vakcíny v Česku

Před několika dny bylo informováno, že během února by do Česka mělo dorazit celkem 526 000 vakcín proti covidu-19, uvedlo ministerstvo zdravotnictví na Twitteru prostřednictvím služby Chytrá karanténa. Ministr Jan Blatný rovněž zmínil, že nově schválenou vakcínou od firmy AstraZeneca bude Česko očkovat také seniory.

Podle zveřejněných údajů nejvíce vakcín dodá firma Pfizer/Biontech (335 790), pak Moderna (110 000). Od 8. února by měly chodit i vakcíny od společnosti AstraZeneca (81 tisíc dávek). Pokryta tím bude potřeba čtvrt milionu lidí, kteří se budou chtít nechat očkovat. Podle původního harmonogramu ve vakcinační strategii mělo být dovezeno 618 200 vakcín. Z nich 303 225 měla dodat firma Pfizer/BioNTech, 115 000 Moderna a 200 000 AstraZeneca. Větší část z celkového počtu se měla využít na přeočkování, nově očkovaných mělo být v únoru 271 600. https://cz.sputniknews.com/svet/2021020513152065-pfizer-stahl-zadost-o-povoleni-sve-vakciny-v-indii-pote-co-zeme-pozadala-o-vice-informaci/

Vedecký časopis spochybnil efektívnosť vakcín proti COVID-19 od Pfizera i Moderny

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: