Šokujúce svedectvo lekárky: Liek proti korone zadržiavajú v skladoch, ľudia zatiaľ umierajú!

Ivermectin je antiparazitikum, ktoré má aj veľmi silné antivírusové a protizápalové vlastnosti pri COVID-19.

Zúfalí ľudia aj lekári zháňajú účinné lieky s ivermektínom proti ochoreniu COVID-19, kde môžu. Kupujú ho z krajín mimo EÚ alebo si ho dávajú posielať cez známych. Lieky však zadržali colníci, pretože u nás nie sú povolené úradmi. Najnovšie síce liečivo dostalo výnimku od ministerstva zdravotníctva, no mešká. Nahnevaná lekárka otvorene vyzýva vládu, aby lieky uvoľnila z colnice. Zbytočne nám zatiaľ umierajú pacienti na koronavírus!

Ministerstvo zdravotníctva po tlaku lekárov aj pacientov schválilo používanie lieku Ivermectin ešte koncom januára. Zatiaľ ho na Slovensku nemáme, mal by však prísť najbližšie dni. „Lekári na Slovensku dostali do rúk nové liečivo na boj proti ochoreniu COVID-19. Hlavnou indikáciou Ivermectinu je profylaxia a liečba pacientov s COVID-19. Liek bude dostupný okrem nemocníc aj v lekárňach na lekársky predpis,“ informoval rezort.

Na liek sa spolieha aj lekárka Michaela Tašárová, ktorá pracuje na oddelení Klinickej mikrobiológie a centrálnej sterilizácie v Kysuckej nemocnici v Čadci. V zúfalstve sa s naliehavou výzvou obrátila na premiéra Igora Matoviča, vicepremiéra Richarda Sulíka a vicepremiérku Veroniku Remišovú. „Aby vláda prestala konfiškovať Ivermectin, najúčinnejší, vysoko bezpečný a lacný liek na liečbu covidu, slovenským lekárom, ktorí ho na liečbu svojich pacientov, kolegov a rodín objednali zo zahraničia,“ povedala lekárka.

Podľa Tašárovej sa ním úspešne lieči COVID-19 v polovici sveta, je to liek zaradený na zoznam bezpečných liekov WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie), dokonca aj pre deti a používa sa viac ako 40 rokov.

„Kým na Slovensku neprestajne zomierajú stovky chorých, život zachraňujúci liek  na absurdný smrteľný príkaz vlády už týždne zadržiavajú colnice v Žiline a iných mestách,“ hovorí a apeluje na čelných predstaviteľov vlády, aby ho uvoľnili. Sama ho vraj objednala z Indie od farmaceutických dodávateľov, no liek zhabali colníci. Nielen lekári, ale aj obyčajní ľudia si ho začali zháňať zo zahraničia na samoliečbu. Colníci odvtedy zadržali desiatky týchto liekov.

„Colné úrady registrujú takéto zásielky približne od januára tohto roka. Najčastejšie sú zasielané z krajín ako India, Thajsko či Rusko. Ľudia si ich objednávajú z rôznych štátov prostredníctvom internetu, ale lieky sú im väčšinou zasielané z Indie a často bez príbalového letáka – len ako samotné blistre v obálkach,“ uviedla hovorkyňa Finančnej správy Martina Rybanská. Colníci lieky posielajú dozornému orgánu, ktorým je v tomto prípade Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

„Pri objednávaní liekov z tretích krajín fyzickými osobami nie je možné overiť ich bezpečnosť, kvalitu a účinnosť. Upozorňujeme, že liek Ivermectin je v súlade s platným povolením viazaný na lekársky predpis,“ reagovala hovorkyňa ŠÚKL Magdaléna Jurkemíková.

ŠÚKL upozorňuje, že na Slovensku sa môžu používať len registrované lieky alebo lieky na výnimku od ministerstva zdravotníctva. Ministerstvo povolilo 5-tisíc balení tohto lieku do 27. júla tohto roka s podmienkou, že za jeho používanie zodpovedá ošetrujúci lekár. Budú ho teda podávať výlučne v ambulanciách či nemocniciach.

Ivermectin je antiparazitikum, ktoré má aj veľmi silné antivírusové a protizápalové vlastnosti pri COVID-19. Podporuje to narastajúci počet štúdií, ktoré poukazujú na jeho účinnosť nielen v rámci in-vitro a zvieracích modelov, ale aj v mnohých klinických podaniach z centier a krajín z celého sveta. Liek sa bude podávať ako súčasť ďalšej liečby. Je už registrovaný vo viacerých krajinách, napríklad vo Francúzsku, v USA, vo Švédsku a v Nórsku.

Zdroj: pluska.sk

https://www.infovojna.sk/article/sokujuce-svedectvo-lekarky-liek-proti-korone-zadrziavaju-v-skladoch-ludia-zatial-umieraju

https://www.czechfreepress.cz/slovensko/pan-premier-skutocne-je-vasou-prioritou-ochrana-obcanov-pred-covidom-19.html

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: