Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Z čoho žije novinárka Monika Tódová?

Počas diskusie (13. januára 2021) novinárky Moniky Tódovej s predsedom strany SMER-SD Robertom Ficom, by si len slepý nevšimol “nadprácu” tejto novinárky pri snahe dostať Fica do úzkych. Takúto snahu u Tódovej som si ale nevšimol na žiadnych tlačovkách jej “miláčikov”. Počuli ste niekedy, že by táto novinárka vŕtala do napr. Daniela Lipšica? Určite nie, a pritom je veľa otázok, na ktoré Lipšic radšej ani neodpovedá. Nie náhodou som použil slovo “nadpráca”, ale k tomu neskôr. Počas sporu Tódovej s Ficom od novinárky zaznelo niečo ako:  “čo ja žijem nad pomery?”. A toto ma priviedlo k myšlienke pozrieť sa na pomery novinárky Tódovej. Tým nemyslíme tie sexuálne, na tie by bolo aj niekoľko článkov málo.

1.) Pred vznikom Denníka N

V októbri 2014 podala Monika Tódová spolu s ďalšími novinármi výpoveď z denníka SME. Podľa potvrdenia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny bola Tódová v období 1.11.2014 – 31.12.2014 vedená v evidencii uchádzačov o zamestnanie a poberala dávku v nezamestnaní vo výške cca. 800 EUR / mesiac. To, že Tódová sama priznala, že poberala dávku v nezamestnanosti a popri tom pracovala (čím porušila zákon), teraz necháme bokom.

Emailová komunikácia Kostolný – Tódová

      Komunikácia Kostolný – Tódová

Komunikácia prebehla 18. – 19. októbra 2014 na základe toho, že sa Kostolný zaujímal o výšku platu, ktorý by manželia Tódovci chceli zarábať v novom médiu (Denník N). Z tejto komunikácie sa však dozvedáme viac a to, že:

  • V SME Miroslav a Monika Tódovci zarábali 2 700 EUR v čistom (spolu).
  • Sú ochotní pracovať za 2 000 EUR mesačne v čistom (spolu).
  • V čase komunikácie boli Tódovci v mínuse cca. 5 000 EUR (na rôznych kartách, predpokladám, že išlo o tzv. povolené prečerpanie, kreditné bankové karty, prípadne karty nebankových spoločností).
    Miroslav Tóda (manžel Moniky Tódovej)

V predmetnom čase bývala rodina Tódovcov na adrese Podtatranského 4, v malom napol suterénovom byte s dvoma deťmi, na ktorý mala zobratú hypotéku. Takže ak to máme zhrnúť, v roku 2014 to nebola žiadna sláva, Monika ako nezamestnaná ojeb….a štát (podľa jej vlastných slov), Miroslav Tóda ešte pracoval v SME aj keď už so zajačími úmyslami. Bolo potrebné splácať hypotéku, aj starostlivosť o deti si vyžadovala peniaze (mladší súrodenec mal v tom čase len 1 rok). A nehovoriac o potrebe splácať dlh vo výške 5 000 EUR.

2.) Tódovci v období 2015 – 2016

Tu nemusíme špekulovať, čísla hovoria jasne.

Príjmy Miroslava Tódu v rokoch    2015 – 2016
Príjmy Moniky Tódovej v období 2015 – 2016

Čiže Miroslav Tóda mal v roku 2015 príjem 6 280 EUR alebo 523 EUR mesačne. V roku 2016 mal príjem 7 087 EUR alebo 591 EUR.

Monika Tódová v roku 2015 zarobila 6 746 EUR alebo 562 EUR mesačne. V roku 2016 mala príjem 8 276 EUR alebo 690 EUR mesačne.

Takže spoločný príjem domácnosti v roku 2015 predstavoval 1 085 EUR mesačne. V roku 2016 to bolo 1 281 EUR mesačne.

Ak berieme do úvahy obsah komunikácie Kostolný – Tódová, tak tu máme veľký nepomer. Veď mesačný príjem rodiny Tódovcov klesol viac než dvojnásobne v porovnaní s príjmami v SME! Z mesačného príjmu vo výške 1 085 EUR nie je možné splácať dlhy, platiť hypotéku, žiť v BA a pokrývať výdavky na deti. Preto neostáva nič iné, než predpokladať, že rodina Tódovcov má aj iné príjmy, ktoré pravdepodobne nezdaňuje. Vôbec by ma neprekvapilo, keby vyplávalo, že Denník N dáva svojím novinárom aj peniaze “načierno”. Alebo je tu niekto iný, kto “načierno” financuje “nadprácu” Moniky Tódovej?

Monika Tódová

3.) Súčasnosť

Ak aj berieme do úvahy, že príjmy Tódovcov od roku 2016 mohli o niečo vyrásť (viď percentuálny nárast v období 2015 – 2016), tak je to málo. Napriek tomu si Tódovci v júli 2018 kúpili byt v lukratívnej lokalite pri Slavíne (Novosvetská 22) – List vlastníctva č. 4899, 1.poschodie, byt č. 1. Je to náhoda, že je to mesiac po tom, ako Najvyšší súd SR poslal Mariána Kočnera do väzby? O dovolenkách so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu Pamelou Záleskou nebudem ani písať.

Na otázku položenú v nadpise zatiaľ neviem odpovedať. Viem si len domyslieť na základe vyššie uvedeného. A o to isté poprosím aj čitateľov… https://faktyadokazy.cc/2021/02/28/z-coho-zije-novinarka-monika-todova/

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: