Oficiálne liekové agentúry riadia farmafirmy

Primár Marec k liekovej agentúre EMA: Už raz schválila liek, po ktorom reumatici masovo umierali. Lenže to je tak, keď oficiálne liekové agentúry riadia farmafirmy Pediater, primár detského oddelenia Kysuckej nemocnice v Čadci, MUDr. Jozef Marec vo svojom komentári na sociálnej sieti poukazuje na rozdielny prístup Európskej liekovej agentúry (EMA) k registrácii jednotlivých vakcín proti ochoreniu Covid-19

Kým s registráciou ruskej vakcín Sputnika V sa podľa lekára ponáhľať isto aspoň pol roka nebude, vakcínu spoločnosti Johnson and Johnson schválili v pomerne rekordnom čase.

„A viete čo je sranda? Že tieto dve vakcíny majú fakticky navlas rovnaké zloženie a to, že je vakcína JaJ len jednorázová, asi súvisí s vyššou náložou vakcinačného materiálu. Čiže nie je podstatné, či máte vytvorené protilátky a ste epidemiologicky nezávadný, ale je podstatné ako ste epidemiologicky politicky správne orientovaný. Tak nech Sputnik kysne v skladoch, ľudia nech dochnú ako psy, hlavne že budeme v zástupe. Zrejme. Lebo kto sa plazí, ten sa aspoň nepotkne,“ píše v súvislosti s tzv. „zelenými covid pasmi“ na cestovanie Marec.

Podľa jeho slov EÚ takto potláča základné heslo seba samej – voľný pohyb tovaru a osôb.

V príspevku sa ďalej zameriava priamo na agentúru EMA. Podľa lekára sú Európska lieková agentúra spolu s americkou FDA skorumpované a spolitizované organizácie, ktoré miešajú karty s najväčšími hráčmi na farma trhu ( Big Farma).

Zatiaľ najväčší škandál mala asi EMA v súvislosti s liekom Vioxx – výrobca nemecká firma Merck SaD začiatkom tisícročia. Tento liek, tzv. inhibítor COX2 bol variantom tzv. nesteroidných protizápalových antireumatík NSAID ako boli napr. acylpyrín, ibalgin, ktoré však mali a majú nežiadúce účinky hlavne na sliznicu žalúdka. Ich modifikácia – lieky COX2 tieto NÚ mať nemali. EMA schválila tento liek na použitie a bol veľmi úspešný, v anglosaskej literatúre dostal názov dokonca painkiller. Reumatici boli blažení. Ale potom začali masovo umierať! Na infarkty a porážky,“ približuje lekár.

Tvrdí, že EMA schválila tento liek len po formálnom posúdení a to napriek tomu, že s veľmi podobným liekom z tejto skupiny mala svetový škandál ďalšia spoločnosť USA Eli Lilly asi 15 rokov predtým.

„Liek musela stiahnuť z trhu a vyplatila miliardy dolárov na odškodnom. Lenže to je tak, keď rádoby oficiálne liekové agentúry riadia farmafirmy. Niektoré z nich sú priamymi dcérami nechválne známeho chemického gigantu IG Farben. Poznáte to nie? Cyclon B…,“ dodáva v závere s tým, že takéto agentúry rozhodujú vlastne o živote ľudí. https://www.hlavnespravy.sk/primar-marec-k-liekovej-agenture-ema-uz-raz-schvalila-liek-po-ktorom-reumatici-masovo-umierali-lenze-to-je-tak-ked-oficialne-liekove-agentury-riadia-farmafirmy/2474086

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: