Revízia histórie druhej svetovej vojny vstupuje do novej fázy

Na Západe sa v poslednom období aktívne pretláča teória, že Sovietsky zväz a nacistické Nemecko spoločne rozpútali vojnu, a že sú za to rovnako zodpovední Stalin a Hitler. Teraz idú ideológovia revizionizmu ešte ďalej a snažia sa presadiť myšlienku, že Hitler bol dokonca menšie zlo. Ak sa tento nebezpečný proces revízie histórie nezastaví, ďalšia etapa sa nevyhnutne stane úplným ospravedlnením alebo dokonca glorifikáciou nemeckého führera a ideológie nacizmu ako takej.

Takýto záver možno vyvodiť z informácií pred nadchádzajúcim vydaním knihy „Stalinova vojna“ od Seana McMeekina, známeho svojimi provokáciami v rámci amerického historického revizionizmu, ktorého nazvať historikom možno len veľmi ťažko. Američan sa „preslávil“ svojimi prácami, v ktorých obviňuje Rusko a Rusov zo všetkých problémov ľudstva. Azda jeho najškandalóznejším výtvorom bola kniha, ktorá vyšla pred desiatimi rokmi. Už samotný názov hovorí za všetko — „Ruské korene Prvej svetovej vojny“. To znamená, že podľa autora svetový masaker v roku 1914 rozpútali nie Nemecko a Rakúsko-Uhorsko, ako sa doteraz tvrdilo, ale Ruské impérium.

Kniha vtedy ešte málo známeho autora, ktorý pracoval ako odborný asistent na univerzite v Ankare, v ovzduší rastúcej kritiky zahraničnej politiky súčasného Ruska, bola na Západe okamžite nadšene prijatá, mala vynikajúce recenzie v tlači a dokonca získala aj literárne ceny. Žiadnej z ďalších McMeekinových prác nebola venovaná taká pozornosť a nevyvolala takú polemiku.

Podľa všetkého, uvedomujúc si, že ​​teraz, v čase eskalácie nových „historických vojen“, ktoré proti nám vedie Západ, nastali priaznivé okolnosti pre ďalšiu pseudohistorickú provokáciu sa McMeekin (dnes profesor na prestížnej New York Bard College) rozhodol vydať knihu, v ktorej nás obvinil z vypuknutia Druhej svetovej vojny. Takže Američan sa rozhodol dôsledne preukázať, že za všetky biedy a katastrofy môžu vždy Rusi.

Vyhlásenia o spoločnej zodpovednosti Hitlera a Stalina za začiatok vojny nie sú ničím novým. Svojho času túto myšlienku, ktorá sa spočiatku aj mnohým na Západe zdala divoká, priniesli do akademických diskusií revizionistickí predchodcovia McMeekina. Dôsledkom rozvíjania a dokonca uznania takejto teórie na úrovni oficiálnych rozhodnutí rôznych inštitúcií na Západe je aj škandalózne uznesenie Európskeho parlamentu prijaté k 80. výročiu vypuknutia druhej svetovej vojny, kde nacistické Nemecko a stalinistický Sovietsky zväz boli postavení na jednu úroveň.

Pripomeňme si, že aj ruský prezident Vladimir Putin reagoval na toto uznesenie veľkým článkom „75 rokov Veľkého víťazstva. Spoločná zodpovednosť za históriu a budúcnosť “. „Tvrdím, že takéto „papiere“- toto uznesenie nemôžem nazvať dokumentom – nehľadiac, že je to skutočný škandál, nesú nebezpečné a skutočné hrozby,“ napísal ruský líder minulý rok a za súčasť takýchto hrozieb označil „zámernú politiku ničenia povojnového svetového poriadku.“

Napriek tomu až doteraz, západní politici a všelijakí akademici dávajúc Stalina a Hitlera na jednu úroveň, stále neriskovali ospravedlňovať nacistického vodcu alebo ho označovať za menšie zlo. Výnimkou sú niektorí marginalizovaní otvorení nacisti a „ruskou hrozbou“ posadnutí politici pobaltských štátov a Ukrajiny.

To, čo robí McMeekin, je začiatok procesu postupného upevňovania okrajovej pseudohistorickej myšlienky, najskôr v akademickom prostredí Západu, následne v politických kruhoch a vo verejnom povedomí. To znamená, že hrá úlohu akéhosi ideologického „ľadoborca“, ktorý očividne tlačí masy k divokej myšlienke, ktorá nemá nič spoločné s historickou pravdou.

Podľa amerického profesora túto vojnu chcel a priblížil Stalin, nie Hitler. Ten sa jej snažil vyhnúť a bol do nej vtiahnutý iba kvôli krátkozrakosti západných vodcov. V jednom zo svojich nedávnych článkov pre časopis „The Spectator“ McMeekin dokonca tvrdí, že Winston Churchill z nevysvetliteľnej lásky k sovietskemu vodcovi obetoval Britské impérium.

Autor sa netají svojou ľútosťou nad tým, že v roku 1939 sa Západ nezjednotil v „širokej medzinárodnej koalícii proti totalitnej agresii“ na obranu Fínska. Zdôrazňuje, že hovorí o spojenectve nielen demokratických štátov Európy, ale aj Spojených štátov a štátov fašistickej „osi“. Aj autor recenzie tejto knihy v „The Sunday Times“ pripustil, že to „vyzerá skôr ako scenár počítačovej hry ako seriózny historický predpoklad“.

McMeekin považuje za najväčšiu chybu Západu pomoc Sovietskemu zväzu počas vojny a myslí si, že americký prezident Franklin Roosevelt mal „počúvať americkú verejnú mienku“, aby umožnil vzájomné zničenie Hitlera a Stalina. A už vôbec nebolo potrebné posielať „vlastných synov zomierať v globálnej vojne, aby bola väčšina Európy a Ázie komunistická“. Autor uzatvára svoju knihu s poľutovaním, že sa Británia nedohodla s Nemeckom hneď po okupácii Francúzska a USA s Japonskom ešte pred Pearl Harborom. Namiesto toho si, podľa McMeekina, vybrali „nesprávneho partnera“, čím odsúdili milióny ľudí na „desaťročia útlaku a novej formy teroru“. To znamená, že Západ, ktorý vstúpil do spojenectva so ZSSR, si z pohľadu amerického profesora vybral väčšie zlo.

Vyzerá to tak, že McMeekin nevie nič o táboroch smrti, o plynových komorách, o vyhladení miliónov ľudí nacistami iba pre ich národnosť, náboženstvo, sexuálnu orientáciu, príslušnosť k inej rase, duševné choroby atď. Alebo to myslí vážne a je presvedčený, že nemeckí nacisti by nič také nerobili, keby vstúpili do spojenectva s „demokratickou“ Európou proti spoločnému nepriateľovi Stalinovi? Američan si zjavne  myslí, že vyvražďovanie Židov sa začalo rozhodnutím na konferencii vo Wannsee v januári 1942, keď Hitler jednoducho nevedel, čo robiť s väzňami koncentračných táborov. A nevie nič o tom, že Babij Jar a Ľvovský pogrom sa udiali od leta do jesene roku 1941, kedy sa objavili aj „gasenwagen“ — mobilné plynové komory, v ktorých vraždili „podľudí“. A je úplne smiešne predpokladať, že McMeekin nič nepočul, dávno pred Wannsee, o Hitlerových mizantropických myšlienkach, ktoré predstavil vo svojej knihe Mein Kampf.

No podľa všetkého je nenávisť k Rusku v jeho očiach taká zaslepujúca, že dokáže takéto žartíky Hitlerovi odpustiť. Treba zdôrazniť, že hovoríme o rusofóbii, nie o antikomunizme alebo nenávisti voči Stalinovi, ak si spomenieme, že McMeekin obvinil Rusko aj z rozpútania Prvej svetovej vojny.

Preto je možné predpokladať, že vydanie tejto knihy spôsobí nadšenie vo významných kruhoch politikov na Západe, ktorí postavili protiruskú rétoriku do čela medzinárodných vzťahov našej doby. Nie je náhodou, že vydavateľstvo „Hachette Book“, ktorého divízia túto knihu vydáva, ju uvádza priamo ako most do súčasného sveta: „Novátorské prehodnotenie druhej svetovej vojny. Stalinova vojna je dôležitá kniha pre tých, ktorí chcú pochopiť súčasný svetový poriadok.“ A potom tí istí ľudia obvinia Rusko z „revidovania histórie“.

V princípe, prvé recenzie knihy sa zdajú byť opatrné. Tak, ako je to typické pre každý ideologický „ľadoborec“, McMeekinova práca sa doteraz stretla buď s vážnou kritikou (ako v prípade recenzie v „The Sunday Times“) alebo neutrálnymi hodnoteniami v štýle „ani tak, ani tak“. Autor recenzie vo „Financial Times“ zároveň píše: „McMeekin má pravdu, že Druhú svetovú vojnu až príliš dlho hodnotíme ako niečo pozitívne. Dúfa, že jeho kniha vyvolá prehodnotenie vojny a jej následkov.“ To znamená, že recenzenti sa stále boja otvorene zdieľať ľútosť autora, že Washington a Londýn nevstúpili do spojenectva s nacistami, avšak zároveň považujú za opodstatnené revidovať históriu vojnových udalostí. Vraj je už najvyšší čas.

Pritom nikto z nich nevenoval pozornosť veľmi dôležitej skutočnosti — vydanie knihy „Stalinova vojna“ je naplánované na 20. apríla. Darček od Seana McMeekina k narodeninám Adolfa Hitlera. Je ťažké uveriť, že ide o náhodu. Americký profesor dáva jasne najavo: cesta k úplnej rehabilitácii nacistického führera a ideológia nacizmu začína tu a teraz. Pôdu na to pripravili McMeekinovi predchodcovia, ktorí sa vydávali za „historikov“, rovnako ako to každý deň pripravujú súčasní rusofóbni politici, ktorí považujú Rusko za absolútne zlo bez ohľadu na formu vlády.

Preto je pre našu krajinu taký dôležitý boj za zachovanie historickej pamäti o Veľkej vlasteneckej vojne a hrdinstve našich predkov. Preto musíme rozhodne potlačiť akýkoľvek pokus o revíziu histórie Druhej svetovej vojny. Nemôžeme mať žiadne ilúzie: tento revizionizmus nie je zameraný na minulosť, ale na súčasnosť a budúcnosť Ruska. https://sk.news-front.info/2021/03/29/v-usa-vinu-za-vsetky-svetove-vojny-hadzu-na-rusov/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: