Naomi Wolfová: Dosiahli sme „Desiaty krok“ z 10 krokov k fašizmu

KRATENE

10 znakov fašizmu v našej spoločnosti

V súčasnosti už máme všetky nasledovné znaky fašizmu:

1. Núdzové opatrenia v mnohých štátoch, ktoré dočasne vylučujú riadne zákonné postupy. Toto je charakteristickým znakom policajného štátu.

Ako dôvod pre zavedenie zákonov núdzového stavu sa uvádza ochorenie COVID-19. Na uvoľnenie týchto zákonov núdzového stavu však neexistuje žiadny koncový bod.

2. Zatváranie škôl, ktoré ruší spoločenskú zmluvu s ďalšou generáciou.

3. Sú prijímané zákony o „očkovacích pasoch“, ktoré obchádzajú Ústavy štátov i Norimberský kódex tým, že dovoľujú vláde a veľkým technologickým spoločnostiam narúšať zdravotné súkromie a vytvárať štát komplexného digitálneho dohľadu.

Vlastne, už skutočnosť, že akcie technologických spoločností vzrástli každý štvrťrok pandémie o 27%, poukazuje na jednu hnaciu silu tejto vojny proti človeku: každá minúta, ktorú ľudské bytosti strávia v triede, v krčme, reštaurácii, v kostole alebo synagóge, je čas, kedy technologické spoločnosti prichádzajú o peniaze, lebo nie sú schopné zbierať  dáta.

Postupy COVID-19, riadené „Vládnymi opatreniami na COVID-19“ – no v skutočnosti veľkými technologickými spoločnosťami – zabezpečujú, aby sa ľudia nemohli spájať inak, než cez digitálne platformy.

Dôvodom je zisk a tiež spoločenská kontrola.

4. Povinné zatváranie podnikov. Priamym zasahovaním do ekonomiky a umožnením prosperovania istým druhom podnikania (Amazon, siete supermarketov ako Tesco, Kaufland, Lidl a podobne) na úkor malých podnikov, obchodov na hlavných uliciach, reštaurácií a podnikov s jediným vlastníkom všeobecne, zlúčil štát vládu a korporácie spôsobom, ktorý je typický pre taliansky fašizmus a súčasný čínsky komunizmus.

5. Zákazy zhromažďovania. Mnohé štáty (pozn. redakcie: vrátane Slovenska či Česka) pokutujú ľudí za to, že sa schádzajú či navštevujú priateľov v ich domovoch a vyhlasujú za protizákonné, keď sa deti hrajú so svojimi priateľmi.

Zakázali zhromažďovanie viac než 6 ľudí súčasne, zakázali náboženské obrady v kostoloch. Sú zatvorené parky, ihriská a pláže. V krajinách ako Británia pokutujú ľudí za opustenie domova na viac než hodinu cvičenia denne.

6. Povinné tvárové rúška. Mnohé štáty pokutujú ľudí za nenosenie rúšok dokonca i vonku alebo v prírode – zákon tak núti robiť už aj deti.

Ani tento zákaz nebol podporený odbornými štúdiami, ktoré by dokazovali jeho zdravotnú nevyhnutnosť. A týmto výnimočným porušovaniam osobnej slobody sa nečrtá žiadny koniec.

7. Potláčanie slobody prejavu. Veľké technologické spoločnosti sú cenzormi politiky COVID-19 a politiky očkovania, ako aj cenzormi názorov na vlasteneckej strane politického spektra.

Zo slova poburovanie, dlhodobo známeho v 20. storočí pri zakazovaní slobody prejavu, sa stala zbraň na zrušenie slobody slova. V Iných formách cenzúry a riadenia prejavu a verejnej diskusie financujú magnáti ako Bill Gates veľké spravodajské médiá, do ktorých na „vzdelávanie o ochorení COVID-19“ smerujú milióny dolárov.

V dôsledku toho sú nesúhlasné hlasy vytláčané na okraj a zahanbované, alebo sa im dokonca vyhrážajú právnymi krokmi, stratou zamestnania či dokonca kriminalizáciou.

8. Veda a dáta sú unášané v záujme „biofašizmu“.  Výdatným financovaním vedeckých komentátorov, akým je v USA Dr. Fauci, Imperial College a SAGE v Spojenom kráľovstve a Dr. Christian Drosten v Nemecku, vytvoril dominantný komplex postupov a vyhlásení o ochorení COVID-19.

Z týchto postupov má prospech malá skupina zlých hercov – najmä záujmy technologických a farmaceutických spoločností, konajúcich v dohode s vládami – armádu spoľahlivých, overených podporovateľov.

Keď sa ale o diskusiu či transparentnosť usilujú iní vedci či inštitúcie, vyhrážajú sa im stratou zamestnania alebo útočia na ich reputáciu, ako v prípade Dr. Simona Goddekeho z Holandska, ktorému prikázala jeho univerzita mlčať, keď napadol chybné protokoly PCR testov na ochorenie COVID-19.

Táto manipulácia pravdy, ktorú som naznačila v knihe „Koniec Ameriky“, je typická pre sovietskych cenzorov.

Platformy pre ochorenie COVID-19, ako sú COVID Tracking Project a Univerzita Johnsa Hopkinsa, financované technokratmi typu Michaela Bloomberga, podávajú neoveriteľné údaje o COVID-19, ktoré majú priamy vplyv na akciové trhy.

Aj keď toto splývanie korporátnych záujmov a verejnej politiky pripomína taliansky fašizmus, prekrúcanie umožňované prezentáciou digitálnych údajov a jeho vzťah k akciovým trhom sú celkom z 21. storočia.

9. Útoky na náboženské menšiny. Na potrestanie za prípadné nedodržiavanie pravidiel pre ochorenie COVID-19 boli vyčlenené ortodoxné židovské komunity v Brooklyne a kresťanské kostoly v Kalifornii – útok na náboženstvo je typický pre komunistické režimy, najmä v Číne.

10. Zavádzanie a kontrolapostupov oslabujúcich putá medzi ľudskými bytosťami a oslabujúcich rodinu. Tento vývoj je najzávažnejší zo všetkých.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: