Novináři jsou jen novináři a nelze toho čekat moc

V únoru zemřelo v ČR o třetinu více lidí, než je obvyklé

Novinky přinesly další bombastický srdceryvný článek, který má zřejmě vybudit moji solidaritu a ochotu obětovat vlastní děti a svůj život za cizí (tímto se jim omlouvám, není vina minimálně části z nich, kteří totalitu nepodporují, že moje děti ztratily budoucnost, jsou jen zneužívaní).

Únorový počet zemřelých byl o 36 procent vyšší než průměr za roky 2015 až 2019 pro tento měsíc. Lednový nárůst množství úmrtí byl ale podle statistiků ještě mnohem výraznější, a to o 51 procent nad pětiletým průměrem.

Je hodně odvážné srovnávat leden a únor, kdy má smrtka prostě žně, s průměrem, ale budiž. Novináři jsou jen novináři a nelze toho čekat moc.

Čísla Českého statistického ústavu a ministerstva zdravotnictví vypadají ale následovně.

K reálnému nárůstu úmrtí oproti prvním sedmi týdnům jiných roků došlo pouze ve skupině 65+. Takže máme skutečně definované ohrožené a bláboly o tom, jak umírají mladí zdraví čtyřicetiletí sportovci si můžou všichni nechat od cesty. Ve skupině 40-64 např. zemřelo stejně lidí jako v roce 2011 (1. – 7. týden roku). V rozsáhlé skupině 0 – 39 je dokonce mrtvol méně než v mnoha předchozích letech. Kdybych postupovala stejně jako novináři, musela bych dojít k závěru, že covid jim vysloveně prospívá.

Podle dat ČSÚ zemřelo v prvních sedmi týdnech 24 370 lidí. Průměr pěti let je 16 854. V roce 2017, aby bylo jasno, zemřelo např. 18 898 lidí. Průměr je prostě jen průměr.

Jak jsem psala, k nárůstům došlo jen ve skupině 65+.

Věk65-7475-8485+
Průměr386248305205
2021599277307137
2017418554176226

Data ĆSÚ

Podle dat ministerstva zdravotnictví zemřelo s pozitivním testem (ne, fakt to nebyli ti, kdo se dusili na chodbách nemocnic bez ventilátorů, ale třeba i pozitivně testovaná mrtvola nebo oběť autonehody, jak vyplývá z informací od samotného ministerstva) v prvních sedmi týdnech roku 2021 7 238 lidí.

„Navíc“ oproti slavnému průměru umřelo 7 516 lidí (oproti roku 2017 by to bylo jen 5 472 lidí). Můžeme se samozřejmě tvářit smutně a deklamovat, že všechna ta nadúmrtí sklátil do hrobu covid. Ale to je pohádka od ovčí babičky a ne pravda.

Je naprosto nezbytné udělat konečně relevantní analýzu příčin úmrtí a sdělit národu, kolik lidí skutečně umřelo na kovid, kolik s pozitivním testem na zcela jinou příčinu a kolik už je na pravdě boží v důsledku totálně zanedbané zdravotní péče. https://stavbeznouze.cz/blog/v-unoru-zemrelo-v-cr-o-tretinu-vice-lidi-nez-je-obvykle/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=v-unoru-zemrelo-v-cr-o-tretinu-vice-lidi-nez-je-obvykle

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
<span>%d</span> blogerom sa páči toto: