Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Pracoval Lipšic pre MOSAD?

Lipšic bol ministrom spravodlivosti v čase keď prebiehala kauza Gorila. Lipšicovi defakto vďačíme aj za súčasnú vládnu koalíciu. Stál pri vytvoreni strany SME rodina (jeho asistentami bol Krajniak aj Pčolinsky, s matkou Pčolinskych bol v KDH). Spolu s Borisom Kollárom je absolventom jezuitskej školy.

Na internete sa totiž objavil dokument vojenskej tajnej služby, podľa ktorého mal v minulosti minister vnútra Daniel Lipšic pracovať pre tajnú službu. Navyše spis naznačuje, že má styky s bývalým agentom izraelskej tajnej služby Mossad.

Dnes sa však na novej webovej stránke http://www.lipsic.net objavili údajné tajné spisy z vojenskej kontrarozviedky. Jeden z nich je z roku 1998 a píše sa v ňom o Danielovi Lipšicovi, ktorý má poskytovať tajnej službe informácie. Aj keď nie je presne napísané, čo konkrétne má poskytovať, dokument vyzerá skôr ako profilový, teda hovorí o Lipšicových vlastnostiach a schopnostiach. Lipšic bol v tom čase vo výkone vojenskej základnej služby v Prešove.

Vystupuje tu pod krycím menom Zelenáč. Píše sa, že v budúcnosti by mal poskytovať VOS poznatky o činnosti profesionálnych vojakov, vojakov základnej vojenskej služby a občianskych zamestnancov Vojenskej prokuratúry.

Druhý dokument sa týka istého Arona Shaviva, ktorý robil vlani poradcu pre ministerstvo dopravy, ktorému šéfuje Lipšicov stranícky šéf Ján Figeľ.

Spolupracoval s ministerstvom pri komunikácií s veľkými zahraničnými bankovými domami a inštitúciami z cestovného ruchu.

„Dokument konštatuje diverzifikáciu kontaktov Arona Shaviva na politické špičky KDH. Začiatkom roku okrem tradičnej zostavy (Pekár, Danko, Maturkaničová, Staníček) boli spravodajskými zložkami zaznamenané aj opakované stretnutia Shaviva s ministrom vnútra SR Danielom Lipšicom. Dokument jasne špecifikuje dátumy návštev a stretnutí Arona Shaviva na území SR. Spolupráca Arona Shaviva s Dušanom Pekárom a Danielom Lipšicom pretrváva dodnes,“ píše sa na webe. Shaviv pritom podľa medializovaných informácii pracoval v minulosti pre izraelskú tajnú službu Mossad.

https://www.topky.sk/cl/1000120/1298869/Gorili-utok-na-Lipsica–Tvrdi–ze-na-neho-vytiahli-falzifikat-udajneho-spisu-

Aron Shaviv robil kampaň aj Zuzane Čaputovej a iným politikom:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/528839-kontroverzna-agentura-radi-trubanovi-predtym-ju-mali-caputova-a-vallo/

Táto istá agentúra robila kampaň Zuzane Čaputovej, Matúšovi Vallovi, Progresívnemu Slovensku/Spolu.

Shaviv je spájaný s pokusom o prevrat v Čiernej hore, malo ísť o proruský puč. Peniaze na účet Shavivu v daňovom raji na Cypre prišli z Prahy, firma mala ruských majiteľov. Iní však hovoria, že to bol prevrat organizovaný CIA v spolupráci s Shavivom. 

Takýto komentár sa objavil na pravda.sk

http://www.inenoviny.sk/na-internete-sa-objavil-dokument-ze-lipsic-pracoval-pre-mosad-izraelska-tajna-sluzba/

Figeľa a jeho ľudí vyškolí politický expert z Izraela
Kontrakt podpísalo ministerstvo minulý týždeň vo štvrtok priamo s majiteľom firmy Aronom Shavivom (na snímke). Ten o detailoch hovoriť odmietol s vysvetlením, že o klientoch neinformuje.
http://www.sme.sk/c/5756882/figela-a-jeho-ludi-vyskoli-politicky-expert-…
Lipšic mal styky aj s bývalým agentom izraelskej tajnej služby Mossad. Jeden z údajných dokumentov z roku 1998 uvádza, že Lipšic poskytoval tajnej službe informácie, keď bol na vojenskej základnej službe v Prešove. Pre VOS mal vraj poskytovať informácie o činnosti profesionálnych vojakov, vojakov základnej vojenskej služby a občianskych zamestnancov Vojenskej prokuratúry. Ďalší dokument sa týka istého Arona Shaviva, ktorý robil vlani poradcu pre ministerstvo dopravy na čele so šéfom KDH Jánom Figeľom. Shaviv podľa medializovaných informácií pracoval v minulosti pre izraelskú tajnú službu Mossad.
http://udalosti.noviny.sk/politika/08-02-2012/lipsic-spis-na-webe-je-pod…
Ďalšou zaujímavou postavou, spočiatku ako člen dozornej rady, bol vo Ficovej firme Fri-rich Kardoš. Pán poslanec ho na prezentácii štvormiliardového projektu predstavil ako svojho zahraničného, seriózneho nemecko-izraelského investora Aarona Kedara. Ako však zistil náš týždenník, pán investor, rodák z Bratislavy, používal dva pasy – na mená Kardoš a Kedar. Mal za sebou kontroverznú minulosť, viaceré pofidérne podnikateľské aktivity i opletačky s Interpolom. Frid-rich Kardoš sa za komunizmu vysťahoval do Izraela, kde prijal židovské meno Aaron Kedar.
http://www.pluska.sk/plus7dni/zaujalo-nas/prepojeni.html
Armádny tender vyhral Willing
Premiér Fico je presvedčený, že napriek zastaveniu zbrojárstva zo začiatku 90. rokov Slovensko stále disponuje „určitým odborným a technologickým potenciálom“.
Aj preto chce na Slovensko pritiahnuť odborné kapacity z Izraela a využiť ich „v oblasti vývoja inteligentných systémov obranného priemyslu“.
Zbrojárske firmy, ktoré sú s Ficom v Izraeli, dúfajú, že nadviažu dôležité obchodné kontakty.
http://www.sme.sk/c/3205579/fico-pomaha-zbrojarom.html
Dvadsať mesiacov po podpísaní zmluvy rezortu vnútra s izraelskou firmou o nákupe a dovoze nového odpočúvacieho systému používajú spravodajské služby, polícia či kriminálny colný úrad stále osemnásť rokov starý systém.
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/novy-odpocuvaci-system-system-krabi… Elektronizáciu slovenského zdravotníctva bude robiť konzorcium pod vedením spoločností NESS a košickej Lynx. Firmy vyhrali tender v hodnote 32,4 milióna eur vyhlásený ministerstvom zdravotníctva.
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/zdravotnictvo-elektronizuju-ness-a-lynx.html
Izraelská spoločnosť Ness Technologies bude investovať na Slovensku.
http://www.zive.sk/it-investicia-izraelska-firma-ness-technologies-zamestna-500-ludi/sc-3-a-257993/default.aspx
Lynx s r.o. Firma s košickou centrálou bola založená v 1991 a nadnes sa už ráta medzi
silných hráčov v informačných systémoch na Slovensku. Jeho klientmi sú: všetky
ministerstvá a tajné služby, národná banka, plus tri z najdôležitejších bánk na
Slovensku (Postabank, Dexia, VUB), colný úrad, patentný úrad atď. Okrem toho – podľa
registra firiem – do roku 2009 sa firma zaoberala napr. aj predajom zbraní, vojenským
výcvikom atď. Dnes sa dôraz kladie na technické bezpečnostné zariadenia a informačné
systémy. Podľa niektorých zdrojov sa ešte pred pár rokmi medzi menami šedých
eminencií za firmou objavili aj profesor matematiky Lev Bukovský a spisovateľ Miloš
Žiak, aj keď v registri firiem po nich nie sú stopy. Ak by to bola pravda, tak možno
nie je nezaujímavé, že Miloš Žiak je ten istý, ktorý sa vyhlásil za agenta Mossadu a
je predsedom Slovensko-Izraelskej Obchodnej Komory.
http://jovonk.info/2011/03/29/system-e-health-dalsi-krok-k-izraelskej-kolonizacii-slovenska
Firma Ditec, ktorá sa zaoberá informačnými technológiami, si opäť polepší za štátne.
Úspešné pôsobenie na trhu počas vlády Roberta Fica zavŕšila 33. zákazkou, ktorú od
štátu dostala. Izraelská obchodná komora na Slovensku
http://tv.hnonline.sk/ekonomika-832/biznis-c-33-stat-opat-vybral-ditec-video-379995
http://www.ilcham.sk/clenovia/
Materiál „Kocúr“ uvádza, že „V mesiaci november 2010 navštívila slovenská delegácia
MV SR Izrael v zložení minister vnútra Daniel LIPŠIC, riaditeľ organizačného odboru
Kancelárie ministra vnútra Vladimír PČOLINSKÝ, viceprezident Policajného zboru SR
Ľubomír ÁBEL a poradca ministra vnútra pre rómsku problematiku Milan KRAJNIAK. Počas
uvedenej návštevy si delegácia MV SR vyžiadala produktovú prezentáciu izraelskej
firmy Verint, ktorá je dodávateľom odpočúvacieho systému pre rezort vnútra aj SIS.
http://www.lipsic.net/kompletny-pribeh.html
V roku 2012 bola medzi EÚ a Izraelom podpísaná Dohoda Otvorené nebo (Open
Skies), ktorá postupne liberalizuje vzájomnú leteckú dopravu. Dohoda má v priebehu
päťročného obdobia zvýšiť počet letov pre európske letecké spoločnosti z/do Izraela. http://www.mzv.sk/App/wcm/media.nsf/vw_ByID/ID_4B5D0A88F6F537D9C1257896004486CB_SK/$File/130712_EIT_Izrael.pdf Bývalý manažér letiska o privatizácii: Penta na mňa tlačila http://ekonomika.sme.sk/c/7064388/byvaly-manazer-letiska-o-privatizacii-penta-na-mna-tlacila.html Letecké spojenie medzi Bratislavou a Tel Avivom by malo byť podľa rezortu dopravy posilnené. Zo slovenskej metropoly by mohli zároveň fungovať nové linky do destinácií na Blízkom východe.
http://ekonomika.sme.sk/c/5759777/figel-chce-posilnit-letecke-spojenie-s-tel-avivom.html Smer-SD Roberta Fica dostal od finančnej skupiny Penta sponzorský dar jeden milión korún na založenie tradície Dňa pamiatky na obete holokaustu. Strana to priznáva. http://www.ginn.pro/news/smer-dostal-od-penty-milion Za podplácanie lekárov zaplatí firma 60 miliónov dolárov.
Komisia pre cenné papiere však začala po novom vyšetrovať aj ďalšie farmaceutické firmy. Najnovšie ide o izraelskú spoločnosť Teva Pharmaceuticals.
http://hn.hnonline.sk/svet-120/farmakoncern-pfizer-trestaju-megapokutou-513439
A dokonca by ani nemusel riešiť alergickú reakciu po oxaliplatine firmy Teva, ktorá je dokázateľne horším genrikom než originál.
– pokiaľ je oxaliplatina “dokázateľne horším generikom” musí o tom existovať záznam u registračnej autority, ktorá okamžite zastaví jej používanie.
http://blog.sme.sk/diskusie/1751322/2/14789242/Namietky-lekarov-voci-predpisovaniu-ucinnej-latky-II.html#14789242Nie len Kaliňák, ale aj Lipšic by sa asi poriadne zapotili, ak by ľudia vedeli pravdu o pozadí ich spoločného snaženia …http://www.youtube.com/watch?v=ipqU7dR6zQ4Firmy a ich “aférky” s napojením na Izrael: DITEC, TEVA, VEOLIA, VERINT, ILCHAM, JEWROPE, LYNX, NESS, PENTA …
…. odpočúvacie zariadenia, voda, doprava, generické lieky, zdravotníctvo, prísavky na rozpočet …

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: