Slovákov majú očkovať inou vakcínou Pfizer než odsúhlasila Európska lieková agentúra EMA

Podľa škandalózneho vyjadrenia riaditeľky ŠÚKL Zuzany Baťovej „spája vakcínu Sputnik po celom svete len názov.“ Pani Zuzana Baťová pritom zabudla informovať Slovákov, že americko-nemecké konzorcium Pfizer/BioNTech poslalo na schválenie do EÚ vzorku vakcíny v inej kvalite, než v akej ju následne dodali členským štátom EÚ.

V oficiálnej odpovedi na interpeláciu Milana Uhríka to potvrdila eurokomisárka Stella Kyriakidisová s tým, že vraj „neúplné (skrátene) molekuly mediátorovej ribonukleovej kyseliny (mRNA) v o čosi väčšom množstve v dávkach uvedených na trh v porovnaní s dávkami, ktoré sa použili počas klinického skúšania v EMA, nepredstavujú bezpečnostné riziko ani riziko rozdielu v imunitnej odpovedi.“

Dvojitá kvalita vakcíny Pfizer

ŠÚKL ani Zuzana Baťová z nejakých dôvodov nepovažovali za dôležité informovať slovenských občanov, že vakcína Pfizer na Slovensku je trochu iná než tá, ktorú certifikovala EMA. Zaujímavé je, že to nevadí ani prezidentke Čaputovej, zvlášť keď na rozdiel od ničím nepodložených klebiet ŠÚKL o Sputniku, v prípade dvojakej kvality vakcíny Pfizer nejde o domnienku, ale o potvrdený fakt.

Čudné je aj farizejské volanie trojice Čaputová – Kolíková – Baťová po zverejnení zmluvy na dodávku vakcíny Sputnik V, keď západní dodávatelia vakcín striktne utajujú svoje zmluvy s EÚ. K zmluvám s Pfizer, AstraZeneca, Moderna a J&J sa dlhé mesiace nevedia dostať dokonca ani europoslanci. Zopár vyvolených, ktorým dovolili nahliadnuť do zmlúv, potvrdili, že kľúčové pasáže zmlúv boli začiernené.

Isté je iba to, že západní dodávatelia vakcín (Pfizer, AstraZeneca, Moderna a J&J) si vyhradili oslobodenie od zodpovednosti za akékoľvek vedľajšie účinky svojich preparátov. Západné vakcíny boli schvaľované pod silným politickým tlakom z EÚ. Schvaľovacie postupy sa ohýbali, ako bolo treba. Svedčia o tom uniknuté emaily z EMA, ale aj to, že Europarlament viackrát odhlasoval umelé urýchlenie štandardného procesu schvaľovania západných vakcín.

Milan Uhrík upozornil, že tento ústretový prístup k západným vakcínam a dehonestovanie ruskej vakcíny sú diktované záujmami mega-biznisu. To môže vysvetľovať očividnú predpojatosť prezidentky Čaputovej a šéfky ŠÚKL Baťovej voči ruskej vakcíne a ich diskrétne mlčanie pri problémoch so západnými vakcínami. https://www.hlavnespravy.sk/slovakov-maju-ockovat-inou-vakcinou-pfizer-nez-odsuhlasila-europska-liekova-agentura-ema-zmluvy-medzi-eurokomisiou-a-dodavatelmi-vakcin-pfizer-astrazeneca-moderna-a-jj-su-striktne-u/2505798

Kolíková oboznámila s predmetným stanoviskom predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽaNO), ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO) a na tomto stanovisku je podľa jej slov zhoda aj s vicepremiérom pre legislatívu Štefanom Holým (Sme rodina).

„V súvislosti s nákupom vakcín Sputnik sa vyjadrujú vedci, vedecké inštitúcie, Slovenská akadémia vied, Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Osobnosti z vedeckého prostredia požívajú veľkú dôveru verejnosti a myslím si, že je veľmi dôležité a správne, že aj v tejto otázke zaujímajú jasný, nezaujatý a nestranný postoj. Chcem im v tom vyjadriť podporu, pretože to vnímam ako dôležité pre Slovensko aj pre ochranu nášho zdravia,“ uviedla ministerka.

Ako dodala, verí, že v najbližších dňoch bude predmetná zmluva zverejnená. https://www.hlavnespravy.sk/zmluva-o-nakupe-ruskych-vakcin-sputnik-v-ma-byt-povinne-zverejnena-uviedla-maria-kolikova/2505950

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: