Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Zopár informácií pred hlasovaním o predĺžení núdzového stavu

Slovensko údajne potrebuje predĺženie núdzového stavu. Prečo? Napríklad kvôli potrebe minutia nekvalitných až bezcenných antigénových testov, lebo núdzový stav treba na používanie a distribúciu GMO „vakcín“ na kovid, ktoré sú mimochodom stále v tretej fáze klinického testovania (áno, ste zase súčasťou pokusu a zas o tom vyjde štúdia ako pri celoplošnom testovaní a zase budete viacerí nariekať, že ste o tom nevedeli), a ktorých použitie by inak nebolo možné a v rozpore s európskou legislatívou minimálne na úseku geneticky modifikovaných látok. Lebo pri aktuálnej bezpečnostnej situácii bezprostredne hrozí konflikt slovanských národov proti iným slovanským národom. T.j. je tu obava, že by sa tisícky mladých chlapcov mohlo obrátiť na okresné úrady so žiadosťou o odopretie výkonu mimoriadnej vojenskej služby podľa § 4 ods. 1 písm. a) zákona č. 569/2005 Z.z. (počas núdzového stavu takú žiadosť podať mimochodom nemôžu). A takto by sme mohli pokračovať.

A samozrejme preto, lebo systém vyhlášok je neudržateľný, je napadnutý Generálnou prokuratúrou SR na Ústavnom súde a to porušenie Ústavy SR je tak evidentné, že vláde neostáva nič iné, iba potreba predlžovať núdzový stav až dovtedy, kým nebude pripravený a schválený pandemický zákon. Nadštandardný vzťah Ústavného súdu SR a vlády SR začína naberať reálne kontúry, lebo bezodkladnosť lehoty na rozhodnutie o tak jednoduchej veci, akou je odloženie účinnosti ustanovenia o možnosti vydávania vyhlášok trvá už mesiac. Inak by sme si aj tu v reáli mohli zažiť slovenský Texas aj s texaskými číslami. A to už by z odborníkov nikto nevedel vysvetliť, prečo nám aj bez opatrení Úradu verejného zdravotníctva aj po dvoch týždňoch čísla stále klesajú.

A čo za odborníci nám to vlastne radia? Nemá asi zmysel predstaviť všetkých, ale pozrime sa aspoň na pár z nich podľa toho, k čomu sa naposledy mali potrebu vyjadriť.

Pán Mikas, hlavný hygienik SR vyzval pred sviatkami Veľkej noci Slovákov otvoreným listom, aby necestovali, lebo si to pokazíme (link napr. tu).

Vtedajšie štatistiky podľa Mikasa dávali Slovensku dôvod na opatrný optimizmus. „Ukazuje sa, že máme šancu na zmenu k lepšiemu. Je to pre nás po dlhom a ťažkom období povzbudenie. Aby sa pozitívny trend potvrdil, musíme teraz držať spolu a byť disciplinovaní,” vyzýval.

Chápe, že bude ťažké vzdať sa stretnutí s rodinou a priateľmi, spoločnej oslavy viery alebo tradičnej šibačky a oblievačky. „Musíme to však urobiť. Po Vianociach sme všetci videli, akú veľkú cenu môžeme zaplatiť za pár bezstarostných dní. Nedopusťme, aby sa to zopakovalo”.

Vládni predstavitelia si vydali aj tzv. desatoro.

Čo na to zodpovední Slováci? Ignorovali jeho výzvu a cestovali ako diví. Napriek tomu, že WAZE hlásil po každej trase štandardne aj 8-10 hliadok Polície SR. Viacerí vtipkovali, že Zelený štvrtok bol na cestách doslova zelený…

Mobilita bola podľa dát WAZE na úrovni štandardného predkrízového piatku v Bratislave, mnohí museli pre opustenie Bratislavy použiť cestu cez Pezinok (link napr. tu).

Všetci s napätím čakali, či dôjde k naplneniu slov hlavného hygienika po „inkubačnej dobe“ 14 dní. A k čomu sme dospeli?

K tomuto vyjadreniu premiéra SR: „Som veľmi rád, že sme vďaka spoločnému úsiliu občanov urobili ďalší krok smerom k životu bez obmedzení. Ďakujem za dodržiavanie pravidiel a prosím, vydržme to a zostaňme zodpovední,“. Ďakovačky sa samozrejme týkali najmä obdobia Veľkej noci a článkov o tom je k dispozícii mnoho.

Ďalším odborníkom s veľkým mediálnym priestorom je MUDr. Sabaka, PhD.. Denník N ho citoval v svojom článku nasledovne:

Iní lekári sa očkovaniu proti covidu podľa Sabaku vyhli z dôvodu obáv z ADE, z angličtiny antibody-dependent enhancement. „Jav spôsobuje, že ak sa očkovanej osobe nevytvoria dostatočne silné protilátky, paradoxne to v niektorých prípadoch môže viesť k zhoršeniu infekcie,“ vysvetlil Sabaka.

Toto povedal človek z fachu, nie právnik, ani učiteľ ekonómie. Čo je ADE, si pozrite napr. v článkoch MUDr. Jána Lakotu, CSc., resp. rovno na múdrej wikipédii tu. Našepkáme čitateľovi, pán doktor Sabaka, inak infektológ, to má pomýlené. Trafil iba následok, nie podstatu. A nejde o paradox, ale o pomerne dobre vedecky zdokumentovanú záležitosť. A inokedy dôslední fact-checkeri z Denníka N sa zahrali na konšpirátorov a začali tieto bludy šíriť. Za jedno sa ale pánovi doktorovi Sabakovi treba poďakovať, že otvoril aj v hlavnom mediálnom prúde tému ADE. Len ho treba dať správne do súvisu s mutáciami RNK vírusov. A odporúčame doštudovať a otvoriť problematiku prvotného antigénového hriechu. Odrazu by sa ale už „očkovať“ nechcel zrejme nikto. Čo na to „naši“ nami nevolení „odborníci“? https://akw.sk/covid-19/zopar-informacii-pred-hlasovanim-o-predlzeni-nudzoveho-stavu/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: