Zákon o extrémizme, ktorý sa SR v blízkej dobe chystá pripravovať v súčinnosti so západnými krajinami a USA

ešte nie je úplne hotový. Hotový je však jeho blueprint. Ide o správu Úradu riaditeľa národného spravodajstva (ODNIOffice of the Director of National Intelligence), ktorá definuje hlavné hrozby domáceho extrémizmu v USA na rok 2021. Nech sa páči, čítajte:

My vám, drahí čitatelia, ak náhodou neviete po anglicky, poskytneme jeho resumé aj so stručným úvodom a komentárom.

**

Americká spravodajská služba Central Intelligence Agency (CIA) bola založená v roku 1947 počas administratívy prezidenta Harryho Trumana. V roku 1963, jeden mesiac po zavraždení J. F. Kennedyho, napísal H. Truman, vtedy už ex-prezident na dôchodku, mimoriadne kritický článok o CIA do Washington post. Truman požadoval okamžité oklieštenie právomocí CIA a zavedenie nových mechanizmov na jej kontrolu.

Podľa Trumana bola CIA vytvorená na obranu demokracie a slobody v USA. Jej pôvodným účelom malo byť vyhľadávať špiónov cudzích mocností a brániť im v subverzívnych činnostiach, smerujúcim k destabilizácii domácej politickej scény. CIA sa však medzičasom stala podľa Trumana „predĺženou rukou vlády USA a jej nástrojom na ovplyvňovanie politického života v krajine. Operácie typu Zátoka svíň a zasahovanie do vnútorných záležitostí iných štátov robili vrásky na čele aj J. F. Kennedymu, ktorý sa vyjadril, že by CIA najradšej „rozbil na tisíc kúskov a rozptýlil do vetra“.

Americkí prezidenti prichádzajú a odchádzajú, zatiaľ čo CIA pretrváva a rastie na sile. V súčasnosti má k dispozícii kavalkádu ďalších spravodajských služieb, ktoré pracujú v jej prospech. Patria sem Spravodajská komunita (IC – Intelligence Community), Riaditeľstvo národného spravodajstva (DNI – Director of National Intelligence, Národné protiteroristické centrum (NCTCNational Counterterrorism Center), Ministerstvo vnútornej bezpečnosti (DHS – Department of Homeland Security), Obranná spravodajská agentúra (DIA – Defense Intelligence Agency) a vypomáha aj Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI – Federal Burreau of Investigation. S takouto kavalkádou dokáže USA deep state kontrolovať nielen vlastných občanov a politikov, ale prakticky celý svet (česť výnimkám). Adolf Hitler a Josif Stalin by mohli Joe Bidenovi len ticho závidieť…

*

Z dokumentu vyplýva jedna dôležitá skutočnosť – USA sú z vnútrobezpečnostného hľadiska v koncoch a definitívne sa menia na autoritársky štát s fašistickými črtami. Správa DNI zavádza novú kategóriu domáceho násilného extrémistu(DVE – Domestic Violent Extremist), čo v preklade znamená len rozšírenie starej známej mccarthyovskej kategórie „nepriateľa štátu“. Kategória DVE nadobúda mimoriadne široký rozsah subjektov – občanov USA, ktorí sú vnímaní ako extrémisti a teroristi.

Vo všeobecnosti ide o široké spektrum ľudí, ktorých spája len to, že spochybňujú výsledky posledných prezidentských volieb v USA, že spochybňujú opatrenia proti ochoreniu COVID-19 a šíria konšpiračné teórie podporujúce rôzne formy násilia a odporu voči súčasnej vláde USA. Ide de facto o všetkých ľudí, ktorí majú „odlišnú ideológiu a sociálno-politické názory“ rozchádzajúce sa so súčasným establišmentom.

Podľa analýzy sa takýto jednotlivci radikalizujú osamotene, prípadne v malých skupinách a nie sú centrálne riadení. Hlavný zdroj radikalizácie domácich násilných extrémistov predstavuje „on-line“ materiál. Preložené do jednoduchšieho jazyka: v USA sa postupne bude zavádzať drakonická cenzúra. Blokovanie príspevkov Donalda Trumpa na Twitteri alebo blokovanie niektorých sociálnych sietí, ktoré združovali ľudí s inou „ideológiou“ (napr. Parler) – to bola len taká rozcvička na úvod.

1.Osobitými kategóriami domácich násilných extrémistov sú „rasovo alebo etnicky motivovaní násilní extrémisti“ (RMVE) a „milície“ (MVE – Militia violent extremists). Tieto dve skupiny predstavujú podľa dokumentu najväčšiu a najsmrteľnejšiu hrozbu pre establišment. Členovia milícií sa organizujú centrálne a disponujú automatickými zbraňami a taktickým výcvikom. Očakáva sa, že budú podnikať masové útoky na civilistov, strážcov zákona a vládnych zamestnancov. Spravodajská komunita očakáva, že útoky zo strany RMVEMVE sa budú „s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou stupňovať počas celého roku 2021 zo sociálno-politických dôvodov“. Preložené do jednoduchého jazyka – blížiaca sa tsunami občianskej vojny sa v USA už nedá zastaviť. Zaujímavý je dovetok, v ktorom spravodajská komunita upozorňuje, že ide o „bielych nacionalistov“, ktorí majú dobré napojenie na zahraničie mimo USA, s ktorým sú v pravidelnom kontakte. Vieme si predstaviť, ako sa občianska vojna v USA a revolúcia, ktorá má príčiny vo vnútropolitickej situácii „vyvezie“ do zahraničia. Bude stačiť, aby spravodajská komunita na čele s USA prstom ukázala na Ruskú federáciu ako na krajinu, ktorá „spolupracuje“ s domácimi bielymi nacionalistami a ajhľa! Hneď sa našiel ďalší dobrý dôvod na vojenskú agresiu!

Významným pojmom, ktorý dokument ďalej skloňuje, je „presah do vládnych štruktúr“ (government overreach). Týmto pojmom upozorňujú americkí spravodajci na to, že tri vyššie uvedené skupiny extrémistov (DVE, RMVE, MVE) sú infiltrovaní do vládnych štruktúr a budú v nich pôsobiť proti oficiálne zvolenej vláde. Dokument túto hrozbu síce explicitne popisuje, no neuvádza o nej žiadne konkrétne údaje, ani stratégiu jej riešenia. Inými slovami, nikto presne nevie, koľko vládnych úradníkov predstavuje „extrémistickú hrozbu“.

Zoznam extrémistov dopĺňajú ďalšie skupiny obyvateľstva. Zaujímavé je, že tieto skupiny sú radikálne odlišné od vyššie uvedených bielych extrémistov.

2.Dokument definuje ďalšiu skupinu „násilných extrémistov, ktorí bojujú za práva zvierat a ochranu prírody“ (Animal Rights/Environmental Violent Extremists). Ide o ľudí, ktorí chcú brániť a sabotovať aktivity spájajúce sa s vykorisťovaním a krutým zaobchádzaním so zvieratami a ničením a devastáciou prírody. V tomto bode si neodpustíme jeden postreh: keď J. Biden tancuje na medzinárodných konferenciách o zmene klímy a bojuje proti globálnemu otepľovaniu, zatiaľ čo jeho lokaji ukradomky pripravujú zákony, ktoré budú trestať ochranárov prírody a zvierat, je jasné, o čo v skutočnosti ide – len nový biznis so „zelenou ekonomikou“, ktorý v skutočnosti nesleduje vznešené ciele ochrany prírody, ale len nové biznisové príležitosti pre korporátne elity a kočovných kapitalistov. A drancovanie prírody, ktoré bude nadobúdať ešte obludnejšie rozmery.

3.Násilní extrémisti sú aj ľudia, ktorí bojujú proti potratom a podporujú pro-life agendu a vieru v pro-choice.

4.Anarchisti. Ľudia, ktorí kritizujú všetky formy kapitalizmu a korporátnu globalizáciu.

5.Všetky ostatné hrozby domáceho terorizmu, ktoré v dokumente neboli zadefinované. Patria sem napríklad ľudia, ktorých názory môžu byť „potenciálne“ zaujaté voči náboženstvu, pohlaviu alebo sexuálnej orientácii. Táto kategória, priznáme sa vám bez mučenia, je tromf všetkých tromfov, crème de la crème. Extrémizmus je akýkoľvek kriticky vymedzený názor voči vláde.

Toto je nová americká definícia extrémizmu v podaní kabinetu J. Bidena a táto definícia o sa o chvíľu zavedie aj u nás. USA sa menia na hybridnú diktatúru korporátneho typu, ktorá bude trestať každého s iným názorom. Lenže pozor, ľudia už nebudú chodiť do klasického väzenia, pretože kapacity väzníc by to neuniesli. Akým spôsobom sa budú tresty vymeriavať v dystopickej korporatokracii, to si, drahí čitatelia, povieme niekedy inokedy. Alebo to skúste sami uhádnuť v diskusii. https://gpeterszlen.blog.pravda.sk/2021/04/30/k-implementacii-pripravovaneho-zakona-proti-extremizmu/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: