CDC pripúšťa, že pochybila. Vírus sa takmer vôbec nešíri vonku

New York Times píše, že Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) pripúšťa, že sa spoliehalo na chybné štúdie, ktoré uvádzali 10-percentnú pravdepodobnosť prenosu covid-19 vonku, v skutočnosti je prenos vonku pod 1%
Po použití „nesprávneho výpočtu“ na podporu povinného nosenia masiek vonku pre viac ako 300 miliónov Američanov, CDC teraz tvrdí ,že ide skôr o jedno percento alebo menej.
Je šokujúce, že takéto kľúčové a kontroverzné opatrenie nielen že bolo založené na nesprávnom výpočte, ale nebolo ani spochybňované alebo opätovne preskúmané, aby sa chyba zistila.
David Leonhardt z NYT poznamenal: „Na svete neexistuje jediná zdokumentovaná covid infekcia pochádzajúca z vonkajších interakcií, ako je prechádzka okolo niekoho na ulici alebo pri stravovaní na vonkajšom posedení.“
Vychádzalo sa hlavne z chybných údajov, ktoré boli získané v Singapure, kde vnútorne priestory označovali ako vonkajšie.
Toto zistenie chyby poukazuje na nezmyselnosť nosenie rúšok a respirátorov vo vonkajšom prostredí.
Z týchto chybných dát vychádzalo WHO, CDC, Fauci a vďaka ním boli uzavreté miesta, kde sa vírus takmer vôbec nešíri. Ako sú detské ihriská, parky.
Je nepochopiteľné, ako si týchto chybných dát nikto nevšimol a pritom išlo o zverejnenie vo viacerých prestížnych časopisoch. Nikto neanalyzoval ako vznikla dáta.

https://messaging-custom-newsletters.nytimes.com/template/oakv2?abVariantId=2&campaign_id=9&emc=edit_nn_20210511&instance_id=30578&nl=the-morning&productCode=NN&regi_id=61223809&segment_id=57734&te=1&uri=nyt%3A%2F%2Fnewsletter%2Fa1606adc-e1e1-5581-9f2e-aee007a098ea&user_id=62d7d697d0b3a5001308c3122f8093b6
https://news.yahoo.com/cdc-director-defends-agency-inflated-200906002.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuYWMyNC5jei8&guce_referrer_sig=AQAAALNS2B5EoAJXPVzAccrPigjpY_RwoDL7_GQgU9N2MoT_m_lfSanHUWtQfduQTyOZ5W-ANLRR16OcqjAOC_dC-N-ywWuAx_DDXVO6ubCEkndItWb9BP450vOuMyUh0pv6xtSk6NHVtr3nOZzdgCobbxM_76TfquAiEsMBmtJlSHoN
https://coronavirus.dc.gov/maskorder
BM : takže moja otázka je – dá sa ešte vôbec niečo veriť organizáciám ako CDC, WHO, alebo našej tzv. ,,pandemickej komisii“ či tzv.,,konzíliu odborníkov“ ?

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok

Štúdia s názvom „prehľadový projekt o covide“ zistila, že nútenie detí k celodennému noseniu rúšok v školách nemá žiaden význam a navyše ide o týranie detí.
Uvedenú štúdiu vypracovala profesorka Emily Osterová z Brown univerzity v USA a jej cieľom bolo vyplniť medzery v poznatkoch o nosení rúšok. Šlo o koordinovanú snahu federálnej vlády o zachytávanie nových prípadov COVID-19 v kontexte.
Projekt sa začal v septembri 2020 a dáta zahŕňali údaje o približne 100 000 študentoch prezenčnej formy výučby. Všetky pochádzali zo škôl, ktoré sa do štúdie samé prihlásili a poskytli tak relevantné dáta pre výskum.
„Uvedené dáta poskytli prvý pohľad na výskyt infekcie COVID-19 v školách,“ uviedla profesorka.
Neskôr, keď vypukla druhá vlna pandémie, dáta už obsahovali údaje o 12 miliónoch študentov, z ktorých približne polovica sa zúčastnila prezenčnej formy štúdia. Tento počet predstavuje zhruba 20% všetkých škôl v USA.
Ukázalo sa, že školy, ktoré od študentov vyžadovali povinné nosenie rúšok zaznamenali medzi deťmi až o 37% viac infekcií COVID-19 než školy, ktoré rúška nevyžadovali.
To však nie je všetko! Ešte horšie ako deti na tom boli zamestnanci školy. V školách s rúškami bol až o 84% väčší výskyt nových prípadov nákazy medzi učiteľmi než v školách bez rúšok.
Takže záver štúdie je jednoznačný – rúška sú nielen úplne zbytočné, ale dokonca kontraproduktívne a škodlivé!
Mimochodom, tomuto sa hovorí veda, ktorou sa zástancovia rúšok a očkovania tak často oháňajú, že ju my „alternatívci“ odmietame.
Ako uvádza Scott Morefield pre Townhall:
„Očakávali by sme, že zozbierané dáta potvrdia, že rúška prispeli k zníženiu prenosu infekcie COVID-19 medzi ľuďmi, ktorí ich nosili v porovnaní s tými, ktorí ich nenosili.
Potvrdil sa však pravý opak. Napriek tomu mnohé štáty stále v mene vedy, či čoho vlastne, pokračujú v politike povinného vyžadovania náhubkov ponad dýchacie cesty ľudí, dokonca aj vonku.“
https://www.badatel.net/skoly-s-ruskami-zaznamenali-o-37-viac-infekcii-nez-skoly-bez-rusok/
https://townhall.com/tipsheet/scottmorefield/2021/05/01/this-data-on-masked-vs-unmasked-schools-will-have-the-mask-cult-seething-n2588826
preložil : badatel.net

Najvyšší správny súd zrušil opatrenie o povinnostiach pozitívne testovaných zamestnancov

Najvyšší správny súd rozhodol vo veci týkajúcej sa opatrení o povinnostiach pozitívne testovaných zamestnancov a tiež samostatne zárobkovo činných osôb.
Súd zrušil opatrenia rezortu zdravotníctva, ktoré upravovalo tieto povinnosti s tým, že vykazovalo hrubé nedostatky v odôvodnení.
Návrh na zrušenie podala istá žena z Letohrad na Ústeckoorlicku. Účinnosť verdiktu odložil súd o štyri dni, aby malo ministerstvo dostatok času na vydanie prípadného nového opatrenia.
„Je poľutovaniahodné, že ministerstvo zdravotníctva pristupovalo tak pomaly k odôvodnenie úpravy, ktorá významne zasahuje do základných práv zamestnancov, zamestnávateľov i podnikateľov – samostatne zárobkovo činných osôb. Malo by si nielen tento rozsudok, ale aj ďalšie rozsudky starostlivo preštudovať a prípravu týchto opatrení významne skvalitniť, „konštatoval k veci predseda senátu Tomáš Rýchly.
Podľa opatrenia, ktoré bolo ale súdom zrušené, musia kontaktovať pozitívne testovaní ľudia lekára, opustiť pracovisko a podrobiť sa konfirmačného PCR testovania. Okrem toho si zamestnávatelia a taktiež samostatne zárobkovo činné osoby majú viesť evidenciu vykonaných testov.
Uvádza sa, že nové rozhodnutie Najvyššieho správneho súdu vychádza zo 14. apríla, keď vyslovil súd nezákonnosť predchádzajúceho podobného opatrenia. Aj v tom prípade konštatoval, že nebolo ministerstvom riadne odôvodnené.
V tomto novom rozsudku však boli aj ďalšie výhrady, a to napríklad, že odôvodnenie nového opatrenia rezort zdravotníctva ešte viac zjednodušil namiesto toho, aby ho spresnil. Ako sa uvádza ďalej, povinnosť zamestnancov viesť evidenciu vykonaných testov na covid-19 potom nebola v opatrení zdôvodnená vôbec. Okrem iného poukazoval kriticky súd na to, že rezort neodôvodnil, z akého dôvodu je opatrenie v porovnaní s predchádzajúcou úpravou rozšírené na samostatne zárobkovo činné osoby.
BM : ako vidieť v Česku existujú slušní sudcovia. To sa o našich súdruhoch v talároch nedá povedať , česť výnimkám . Som zvedavý ako rozhodne ÚS o referende

Problémy Baltimore s vakcínami sa vyskytli na 3 kontinentoch

Milióny dávok vakcíny Johnson & Johnson Covid-19 vyrobených spoločnosťou Emergent BioSolutions boli preventívne zadržané v Európe, Južnej Afrike a Kanade.
Problémy s kontrolou kvality v závode v Baltimore, kde sa vyrábajú vakcíny na Covid-19, viedli zdravotníckych úradníkov na troch kontinentoch k pozastaveniu distribúcie miliónov dávok spoločnosti Johnson & Johnson, pretože problémy politicky prepojeného amerického dodávateľa sa šíria po celom svete
Dávky vyrobené v závode, ktorý vlastní spoločnosť Emergent BioSolutions, neboli schválené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (USA) a Bidenova administratíva opakovane ubezpečovala Američanov, že to neboli  žiadne vakcíny spoločnosti Johnson & Johnson , ktoré sa podávajú v USA.
Ale milióny dávok bolo odoslaných do zahraničia, vrátane Kanady, Európskej únie a Južnej Afriky. Regulačné orgány v rôznych krajinách teraz pracujú na zaistení bezpečnosti týchto dávok po marcovom odhalení, že pracovníci v závode v Baltimore náhodne kontaminovali dávku vakcíny Johnson & Johnson neškodným vírusom použitým na výrobu AstraZeneca. Obidve vakcíny sa vyrábali na rovnakom mieste. Táto chyba prinútila spoločnosť Emergent zneškodniť až 15 miliónov dávok spoločnosti Johnson & Johnson po tom, čo testy ukázali, že šarža nespĺňala požiadavky na čistotu.
Predstavitelia EU, Kanady a Južnej Afriky uviedli, že neexistujú dôkazy o tom, že by niektorá z dávok, ktoré dostali, bola znečistená. Problémy zistené v Baltimore ale spomalili ich očkovacie úsilie, zatiaľ čo preventívne vykonávajú ďalšie hodnotenia kvality.
https://www.nytimes.com/2021/05/06/world/baltimore-vaccine-countries.html
BM : ako vidíte politici klamú dennodenne naprieč celým kontinentom . Zrejme naše MSM sračkomety nepovažovali takúto obrovskú kontamináciu za niečo vážne ,keď o tom neinformovali. Mimochodom Sputnik (samozrejme ,že je to ruská propaganda ) píše o kontrole až 70 mil vakcín https://blog.hlavnespravy.sk/26820/covid-19-konecne-vychadza-pravda-na-povrch/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: