Chazarská mafia na Ukrajine – najskôr ju nechajú zbankrotovať , potom ju za drobné kúpia

Ako fungujú cudzinci v ukrajinských štátnych spoločnostiach ?
Štátna plynárenská spoločnosť „Naftogaz Ukrajina“ namiesto očakávaného zisku pre rok 2020 vo výške 11,5 miliárd UAH. spôsobila štátu stratu 19 miliárd hrivien (v roku 2019 mala spoločnosť zisk 63 miliárd hrivien). Okrem toho pri dosahovaní tohto ,,rekordu“ zvýšil ukrajinský Naftogaz v posledných rokoch trikrát ceny plynu pre obyvateľstvo.
A v Kyjeve si uvedomili, že je čas zistiť, kam idú peniaze. Začali sa personálne zmeny. Vedúci predstavenstva Naftogazu Andrej Kobolev, ktorý túto funkciu zastával od roku 2014, bol odvolaný a namiesto neho bol menovaný minister energetiky Jurij Vitrenko, ktorý bol výkonným riaditeľom spoločnosti od novembra 2018 do júla 2020
Kobolyev a Vitrenko sú držiteľmi rekordných oficiálnych platov. Prvý dostal v roku 2017 47,1 milióna UAH a v roku 2018 268,5 milióna UAH. Druhý v roku 2020 deklaroval plat od Naftogazu vo výške 284,6 milióna UAH. V tom istom roku Naftogaz zvýšil náklady na vyplácanie miezd a odmien svojmu vedeniu na 672 miliónov UAH. v porovnaní s 343 miliónmi UAH v roku 2019. Títo ľudia si žijú veľmi dobre!
Odvolanie Koboleva bolo pripravené v takej tajnosti, že sa o tom sám dozvedel zo správ. Táto udalosť je pre Ukrajinu významná. Práve za riaditeľovania Koboleva prešiel Naftogaz na ručné ovládanie zo zahraničia. Na čele dozornej rady spoločnosti bola Claire Spottiswood, britská občianka, holandský finančník Peter van Drill bol finančným riaditeľom a Nemec Otto Waterlander bol výkonným riaditeľom pre transformáciu .
Na prvý pohľad vyzerá situácia s Kobolevom ako krok proti MMF. Zdá sa, že obhajuje štátnu reguláciu trhu s plynom, pretože sa obáva, že neuveriteľne zvýšené platby za verejné služby povedú k ľudovej explózii a Kobolev- tomu len pridával.
V skutočnosti došlo k rošáde: Naftogaz bude spravovať Vitrenko lojálny k úradom a gigantické finančné zdroje spoločnosti na pozadí kolapsu ukrajinskej ekonomiky budú čiastočne pod vládnou kontrolou, čo pomôže zastaviť rýchly vývoj poklesu Zelenského referencií. „Vitrenko pôjde ako baran.“ Po ňom ho budú nasledovať ľudia z vnútorného kruhu Zelenského, “uviedol analytik Inštitútu pre strategické štúdie Yuriy Korolchuk.
Na Západe nie sú námietky. Hovorca amerického ministerstva zahraničia Ned Price uviedol, že USA budú naďalej „podporovať Ukrajinu pri posilňovaní jej inštitúcií“.
EÚ, EBRD, Európska investičná banka, Svetová banka a Medzinárodné finančné korporácie vyzvali „ukrajinské vedenie, aby zabezpečilo, že kritické rozhodnutia v oblasti riadenia v štátnych podnikoch sa budú robiť v úplnom súlade so zásadami uznávaných štandardov správy a riadenia spoločností“. Reakcia je pochopiteľná: ukrajinská vláda 28. apríla odvolala všetkých členov dozornej rady Naftogazu ,ale 30. apríla im vrátila ich právomoci v plnom rozsahu na obdobie šiestich mesiacov, títo prepustení sa však urazili a v plnom rozsahu podali žiadosť o predčasné ukončenie právomocí. Náhradu za nich ,nájdu samozrejme v zahraničí.
29. apríla parlament vymenoval Hermana Galusčenka za ministra energetiky 305 hlasmi. Ukrajinské médiá boli rozrušené a nazvali ho „bábkou Washingtonu“, tvrdiac, že parlament vytvoril údajne „protiamerickú väčšinu“, vrátane „služobníkov ľudu“. Júlia Tymošenková, šéfka frakcie Batkivshchyna, sľúbila, že „bude podľa trestného zákonníka zodpovedný za všetko, čo urobil v krajine so svojím gangom“, a povedala, že Galuschenko jej osobne sľúbil, že skreše externé riadenie v energetickom sektore.
V rokoch 2013 – 2014 Galuschenko pracoval v Energoatome ako výkonný riaditeľ pre právnu bezpečnosť. Je súčasťou vnútorného kruhu Zelenského. Všetka ukrajinská energia sa tak dostane pod kontrolu hlavy štátu, ale so Západom to nevyvolá žiadny konflikt.
Zavedenie cudzincov do dozorných výborov ukrajinských štátnych spoločností sa ukázalo ,,také účinné“, že Ukrenergo dostalo v roku 2020 injekciu od štátu 27,5 miliardy UAH. oproti zisku 1,86 miliardy v roku 2019. V tom istom roku pracovala Ukrzalyznytsia v mínuse 11,9 miliardy UAH; celkový dlh tejto spoločnosti do konca roka 2020 bol 36,7 miliardy UAH.
Schéma práce zahraničných manažérov je jednoduchá a bola vypracovaná pred pádom ZSSR: najprv spoločnosť zbankrotuje, potom sa kupuje za haliere. Na Ukrajine to bude znamenať úplnú stratu všetkých kedysi ziskových štátnych podnikov vrátane Naftogazu a ich prevod do vlastníctva zahraničných spoločností.
„Opozičná platforma – pre život“ vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla: „Vláda nie je schopná dostať ekonomiku z krízy a poskytnúť sociálne záruky ukrajinským občanom. Vláda 26. apríla umiestnila eurobondy za 1,25 miliardy dolárov na takmer 7% p.a. ročne. Vlani vzrástol štátny dlh z 50,3% na 60,8% HDP. Na jeho údržbu je potrebná rovnaká suma, aká je vyčlenená na všetky lieky zo štátneho rozpočtu “.
To znamená, že Kyjev na jednej strane zvyšuje svoj zahraničný dlh, na druhej strane schvaľuje stratu niekoľkých podnikov, ktoré by pomohli ekonomike udržať sa nad vodou.
Výsledkom je, že v roku 2021 namiesto sadzby 6,99 UAH sľúbenej ukrajinskou vládou. za meter kubický plynu pre obyvateľstvo jeho cena stúpne na 10 – 15,3 hrivny. Nikoho nezaujíma, či to ľudia budú vedieť zaplatiť. Dlhy budú automaticky odpísané z bankových kariet dlžníkov.
VLADIMÍR POYLOV
BM : ak vám niečo z toho pripadá známe ,tak podobné veci u nás predviedla banda okolo 140 cm cigánskeho výpravcu Dzurindu a ekonomického vraha Mikloša https://blog.hlavnespravy.sk/26867/chazarska-mafia-na-ukrajine-najskor-ju-nechaju-zbankrotovat-potom-ju-za-drobne-kupia/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: