Vymývanie mozgov – Naše deti ako základ neistej budúcnosti

Včera nám do redakce jeden z našich čtenářů zaslal zásadní video a spolu s tím i odkaz na jeden běloruský článek z roku 2011. Až dosud jsme si mysleli, že Roman Protasevič byl příznivcem neonacismu v důsledku sociálního a třídního zařazení v Bělorusku, kde se mládež v chudších regionech radikalizuje a je náchylná pro působení různých pro-západních organizací, ovšem v případě rodiny Romana Protaseviče je sociální zařazení a status někde úplně jinde. Jeho třídní zařazení vylučuje, že by se stal konceptuálním vůdcem z lidu, to je naprostý nesmysl. Unikátní video z roku 2011 a rozhovor s jeho rodiči ukazuje na jiný proces, na zkorumpování duše mladého člověka mocí a slávou lidmi, které jeho rodiče nikdy neviděli. Otec se totiž v rozhovoru pro Naviny.by rozpovídal a začal mluvit o divných a neznámých lidech, kteří jejich syna v poslední době kontaktovali, vymyli mu mozek, naslibovali mu hory doly, že bude studovat na prestižních školách v Polsku, a že se stane vůdcem revoluce.

V redakci jsme se proto rozhodli jít po stopách běloruského revolucionáře tak daleko, jak to jen bude možné a nejlepším zdrojem informací jsou běloruská média. Zajímalo nás, jak se to stane, že 20-letý Bělorus vstoupí do občanské války na Ukrajině v roce 2015, oblékne uniformu praporu Azov a jde střílet, když přitom pochází z elitní běloruské rodiny. Kde se objevil Roman Protasevič? A kdy to bylo? Existuje nějaký moment, kde bychom našli okamžik zrodu pozdějšího agenta USAID a CIA? https://www.infovojna.sk/article/video-vymyvanie-mozgov-a-vytvaranie-profesionalnych-revolucionarov-bielorus-pratasevic-oznamoval-ako-16-rocny-prerusenie-vazieb-s-rodicmi-a-prechod-do-ilegality

Každá civilizácia považovala deti za základ svojej budúcnosti. Čím bola civilizácia primitívnejšia a vzťahy v spoločnosti jednoduchšie, tým viac sa rodičia na svoje deti upínali. Ako je to dnes? Spoločnosť je v stave najväčšej polarizácie možno za celú svoju existenciu. Už za starého Ríma boli známe generačné rozpory, ale ak išlo o rodinu, majetok, alebo celú ríšu, spory išli bokom. Ako je to teraz? Stanú sa naše deti našimi hrobármi? A vzápätí aj svojimi a svojich detí, bez toho, aby si to vôbec uvedomili?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: