Európska únia zosilňuje obmedzovanie slobody prejavu a slobody slova

Čo to je za zvrátenosť? Nemyslite si, že Sputnik preháňa. To nie sú žiadne fake news. To nie je žiadna dezinformácia. To je realita, ktorú Európska únia naozaj pripravuje.

Na skutočnosť, že Európska únia má v pláne ohroziť slobodu prejavu v mene únijného slniečkárstva, upozornil europoslanec a ľudovec Tomáš Zdechovský. Neprišlo to ale sčistajasna, právny základ pre to je. Umožňuje to Zmluva o fungovaní EÚ (ZFEÚ), v článku 83 je uvedený zoznam druhov trestnej činnosti, kde je možné harmonizácia noriem na úrovni celej EÚ. A ide naozaj o závažnú vec.

„(Európska) komisia totiž zamýšľa vytvorenie centrálneho rámca zločinov z nenávisti (hate crimes), ktoré sa týkajú nielen farby pleti a náboženstva, ako tomu je teraz, ale aj pohlavia, sexuálnej orientácie, zdravotného postihnutia a veku,“ píše český politik.

A v čom je teda problém? Práve v tom, že sa nenávistné prejavy budú prirovnávať skoro až k terorizmu alebo drogovým deliktom.

„Už samotné splnenie podmienok mimoriadnej závažnosti a cezhraničného rozmeru budí v tomto prípade oprávnené pochybnosti. Ďalší problém návrhu je v tom, že verbálne útoky na etnické, náboženské aj iné menšiny, osoby so zdravotným postihnutím, seniorov i ďalšie skupiny stavia na rovnakú úroveň, ako je terorizmus či obchod s narkotikami, čo je úplne neprimerané,“ ďalej píše Zdechovský.

Český politik spomína kauzu fínskej kresťanskodemokratickej političky Päivi Räsänenová. Bývalá ministerka vnútra, áno naozaj je to tak, sa verejne vyjadrovala na tému sexuality a manželstva. Za to bola nedávno generálnou prokurátorkou obžalovaná a hrozí ju niekoľkoročný pobyt za mrežami.

 

Koniec slobody prejavu

A nemyslite si, drahí čitatelia, že Českú republiku to nepostihne. Je to módna vlna, ktorá pripláva aj sem. A na českej politickej scéne je dosť postmoderných zväzákov, ktorí budú lustrovať každé každučké slovo. Na Slovensku to samozrejme nebude iné.

Proces Európska únia odštartovala a my môžeme len čakať, kedy Európska komisia rozhodne a priškrtí slobodu prejavu. Pre bruselských byrokratov je to ľahšie ako spytovať si svedomie za neúspechy v boji proti koronavírusu a prehru v zastavení prílevu utečencov.

O ohrození slobody krajín Európskej únie Sputnik hovoril s Bronislavom Kalvodom, podpredsedom Regionálneho klubu SPD Libereckého kraja.

„Viete, človek sa poslednou dobou ani nestačí diviť, čo všetko sú schopní eurokrati v Bruseli vymyslieť a následne uviesť do platnosti prostredníctvom legislatívy Európskej únie. Všetky tieto snahy smerujú pomaly a isto k potlačeniu slobody prejavu a rozsiahlej cenzúre, ktoré sa pomaličky a nenápadne, kúsoček po kúsočku derú na povrch. Veď už dnes, keď vyjadríte iný názor, alebo nedajbože úplne opačný názor, ako šíria verejnoprávne masmédiá a súčasná propaganda, ste okamžite dehonestovaný. Samozvaná elita vás ihneď označí za konšpirátora, agenta Kremľa alebo extrémistu, xenofóba či nácka.

Paradoxne na vás ukazujú prstom práve tí, čo podporovali zločinné bombardovanie civilistov v Juhoslávii, Iraku, Líbyi, Sýrii alebo na juhovýchodnej Ukrajine v oblasti Donbasu. Najviac kričia tí, ktorí ničia pamätníky našich osloboditeľov od nemeckej okupácie a tí, ktorí tolerujú oslavovanie vojnových zločincov a darebákov ako bol Bandera na Ukrajine alebo v Pobaltí vidíte sprievody skutočných neonacistov v uniformách úderných jednotiek SS. Na mnohých českých radniciach dokonca nedávno vyvesovali títo krikľúni na podporu bieloruskej opozície vlajky pronacistického režimu z vojnového obdobia a to len preto, lebo sa opäť šíri protiruská nenávisť. Rovnako ako pred sto rokmi. Nič sa vlastne nezmenilo,“ hovorí Kalvoda.

 

Prečo EÚ tak trápi boj s nenávisťou? Je to kamufláž boja s kritikou EÚ, ktorá silnie kvôli neschopnosti únie počas Koronavirové krízy?

„Je to presne tak. Pandémia koronavírusu úplne odhalila neschopnosť Európskej únie akýmkoľvek efektívnym spôsobom pomôcť členským krajinám v krízových situáciách. Niet divu. EÚ riadená prostredníctvom Európskej komisie, ktorej šéfuje absolútne neschopná pani grófka Ursula von der Leynová, iba sľubovala dodávky vakcín do krajín EÚ, ale keď padla kosa na kameň, tak dodávky nedokázala včas zabezpečiť a už vôbec nie ich distribuovať.

Počuli sme však akurát, ako nebezpečná látka je Sputnik V. Paradoxne, keď ju členské krajiny odmietli z dôvodu neschválenia Európskou liekovou agentúrou (EMA), mimo teda vzdorovitého a suverénneho Maďarska, tak Nemecko objednalo 30 mil. dávok tejto veľmi úspešnej a aj cenovo dostupnej ruskej vakcíny. Verejne dostupné zdroje uvádzajú, že 10. mil. dávok má Rusko do Nemecka dodať tento mesiac, ďalších 10 miliónov v júli a zvyšných 10 miliónov v auguste. Zdroje dokonca uvádzajú, že sa má Sputnik V aj začať v Nemecku vyrábať. Možno sa teda domnievať, že ak to je v záujme Nemecka, bude EMA povoľná a Sputniku V certifikát vystaví. Zrejme nám potom všetkým budú Nemci túto vakcínu predávať. Otázkou tak zostane za akú teda konečnú cenu? Bude cena rovnaká, ako ponúkalo Rusko? Ostatne čas ukáže.

Boj s nenávisťou má tak zakryť skutočné úmysly potláčania slobody prejavu a rozširovanie vzájomných ekonomických vzťahov Nemecka a Francúzska s Ruskom. Inými slovami. Tam, kde krajiny bývalého východného bloku spretrhávajú posledné obchodné a ekonomické väzby s Ruskom, tam nastupujú západné krajiny. A my robíme len a opäť užitočných a poslušných idiotov. Kto to kritizuje, stáva sa tak automaticky nepohodlným a toho treba umlčať. Vraciame sa bohužiaľ tam, kde sme už niekoľkokrát boli,“ myslí si známy politik.

 

Nestáva sa z Európskej únie moloch, ktorý je absolútne iný ako organizácia, do ktorej Česko v roku 2004 vstupovalo?

„Hnutie Sloboda a priama demokracia (SPD) je dnes jediným parlamentným politickým subjektom, ktorý obhajuje národné záujmy, bojuje za národnú suverenitu a presadzuje priamu voľbu prezidenta a referendum o vystúpení z EÚ.

Vstupom Českej republiky do EÚ sme si zničili naše hospodárstvo a poľnohospodárstvo a aj priemysel, čo bol vlastne účel vtedajších vládnucich elít. Členstvo v EÚ nám nijako neprospieva, ale škodí. Strácame svoju suverenitu a eurokrati v Bruseli nám chcú vnútiť európske právo, ktoré má byť nadradené tomu nášmu. To my v SPD jednoznačne odmietame, rovnako tak ako postupnú federalizáciu Európy riadenej Bruselom prostredníctvom Nemecka a Francúzska. Je potrebné tento spolok multikultúrnych červeno-zelených šialencov čo najskôr opustiť.

Vystúpenie z EÚ by nám nijako zvlášť neublížilo. Pozrime sa na vyspelé krajiny, ako sú Švajčiarsko, Nórsko, Lichtenštajnsko či Island. Nie sú členmi Európskej únie, napriek tomu si na základe výhodných zmlúv Európskeho združenia voľného obchodu (EFTA) obchodujú s členskými krajinami EÚ veselo ďalej a to bez nezmyselných diktátov Bruselu. Podobnou cestou sa po dlhom boji vydala koniec koncov aj Veľká Británia.

Navyše tzv. GREEN DEAL má za úlohu zdecimovať posledné zvyšky nášho priemyslu a naša krajina sa má stať tak už len lacnou montovňou nadnárodných korporácií.

Nelegálna masová imigrácia riadená Bruselom je kapitolou sama o sebe. Odmietame vytvorenie jedného multikultúrneho superštátu, kde pomaly zaniknú jednotlivé národy a pôvodní obyvatelia sa stanú lovnou zverou, tak ako to je dnes bežné v západnej Európe.

Preto my v SPD dlhodobo vyzývame k zjednoteniu vlasteneckých síl pod krídlami hnutia SPD. Vítame akúkoľvek iniciatívu, ktorá povedie k zjednoteniu vlasteneckého frontu pred blížiacimi sa jesennými voľbami. Czexit je dnes už úplnou nutnosťou, a preto sa pridajte k nám. V jednote je totiž obrovská sila a z toho majú vládnucej elity panický strach. Preto budú prekrúcať históriu, cenzurovať, pravdu umlčovať a znásilňovať. Ale je tu ešte naše hnutie SPD, ktoré im bude húževnato klásť odpor. Jedného dňa totiž zvíťazíme, kolaborantov a zradcov potrestáme,“ hovorí podpredseda Regionálneho klubu SPD Libereckého kraja Bronislav Kalvoda. https://www.hlavnespravy.sk/za-nevhodny-nazor-vazenie-toto-ma-v-plane-eu/2561684

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: