Švédsko se stalo z jedné z nejbezpečnějších zemí v Evropě druhou nejnebezpečnější zemí

Nové vyšetřování odhalilo, že Švédsko se z jedné z nejbezpečnějších evropských zemí před 20 lety, pokud jde o trestnou činnost související se zbraněmi, stalo druhou nejnebezpečnější zemí.

Studie, kterou zveřejnila tamní Národní rada pro předcházení trestné činnosti (Brå), odhaluje, že Švédsko je jedinou zemí na kontinentu, kde od začátku století došlo k výraznému nárůstu střelby.

„Většina smrtelných střeleb ve Švédsku (kolem 80 procent) měla podle studie spojitost s organizovaným zločinem, přičemž tento podíl vzrostl ze 30 na 50 procent na začátku tisíciletí a méně než 20 procent v 90. letech. Brå také srovnával tento podíl s jinými zeměmi: přibližně 60 procent smrtelných střeleb bylo spojeno s organizovaným zločinem v Nizozemsku, zatímco ve Finsku byly takové události extrémně vzácné,“ uvádí The Local.Poté, co se Švédsko v letech 2000 až 2003 umístilo na 18. místě z 22 zemí za trestnou činnost související se zbraněmi, je nyní na druhém místě za Chorvatskem.

Úřady se zdají být nad příčinou tohoto nárůstu zmatené a obviňují z toho  „nelegální obchod s drogami, konflikty uvnitř sítí organizovaného zločinu a nízkou míru důvěry v policii“.

„Nárůst násilí páchaného střelnými zbraněmi ve Švédsku je ve srovnání s většinou ostatních zemí Evropy ojedinělý a neexistují pro to žádná jasná vysvětlení,“ řekl policejní šéf v jižním Švédsku Håkan Jarborg.

V zemi, kde je kritika masového přistěhovalectví v podstatě myšlenkovým zločinem, se vůbec nebere v úvahu možnost, že by velký počet muslimských migrantů, které země za poslední dvě desetiletí vstřebala, mohl být tímto faktorem.

Zpráva z roku 2018 zjistila, že 99 ze 112 gangových násilníků mělo zahraniční původ.

Když byl zkušený švédský policejní vyšetřovatel Peter Springare dotázán na demografii osob odpovědných za násilné zločiny, nebral si servítky.

„Tak jdeme na to; tohle jsem tenhle týden řešil od pondělí do pátku: znásilnění, loupež, napadení s přitěžujícími okolnostmi, znásilnění a znásilnění, vydírání, napadení, násilí proti policii, vyhrožování policii, drogová kriminalita, drogy, zločin, trestný čin, pokus o vraždu, znovu znásilnění, vydírání a špatné zacházení,“ napsal.

„Podezřelí pachatelé: Ali Mohammed, Mahmod, Mohammed, Mohammed Ali, znovu, znovu. Christophere… co, je to pravda? Ano, švédské jméno se dostalo na okraj drogového zločinu. Mohammed, Mahmod Ali, znovu a znovu,“ dodal.

Springare poté uvedl země původu podezřelých.

„Země, které tento týden zastupují všechny zločiny: Irák, Irák, Turecko, Sýrie, Afghánistán, Somálsko, Somálsko, opět Sýrie, Somálsko, neznámá země, Švédsko. U poloviny podezřelých si nemůžeme být jisti, protože nemají žádné platné doklady. Což samo o sobě obvykle znamená, že lžou o své národnosti a identitě.“

V roce 2017 začala světová média útočit na prezidenta Donalda Trumpa, protože poukázal na to, že Švédsko má kvůli otevřeným hranicím velké problémy se zločinem migrantů, a přesto se znovu a znovu ukázalo, že Trump má pravdu.

V roce 2019 byla média nucena přiznat, že alarmující počet granátových útoků a výbuchů ve Švédsku představuje „národní pohotovost“. http://svobodnenoviny.eu/svedsko-se-stalo-z-jedne-z-nejbezpecnejsich-zemi-v-evrope-druhou-nejnebezpecnejsi-zemi/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: