Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Pripomenutie si 80. výročia útoku na ZSSR

Názov relácie: PPVR informuje
Téma relácie: Prepisovanie histórie 20. stor.
Podtituly relácie: Pripomenutie si 80. výročia útoku na ZSSR
Hostia relácie: Dr. Josef Skála a Mgr. Ivan Luljak – hearthis.at/slobodnyvysielac/referendum-25-2021-06-26/

http://stripkyzesveta.cz/

https://www.youtube.com/user/djPetrB/videos

Ruský prezident Vladimir Putin napsal pro německý týdeník Die Zeit článek Buďte otevření navzdory minulosti. Článek je věnován 80. výročí od začátku Velké vlastenecké války. Ruský překlad článku byl zveřejněn na oficiálních internetových stránkách Kremlu.

Vladimir Putin napsal, že Velká vlastenecká válka byla nejnásilnějším konfliktem v ruských dějinách, který si vyžádal životy desítek milionů lidí a způsobil obrovské škody na hospodářství a kulturním dědictví.

„Jsme hrdí na odvahu a odolnost hrdinů Rudé armády a frontových pracovníků, kteří nejen bránili nezávislost a důstojnost vlasti, ale také zachránili Evropu a svět před zotročením,“ napsal Putin.

Navzdory současným pokusům o přepsání dějin „pravdou je, že sovětský voják přišel do německé země, aby se nemstil Němcům – přišel s ušlechtilým a velkým posláním osvoboditele“.

Putin také poukázal na přínos spojenců v protihitlerovské koalici, členů odboje a německých antifašistů, kteří umožnili vítězství nad nacismem.

Po druhé světové válce se obyvatelům kontinentu podařilo znovu získat vzájemnou důvěru a respekt a zahájili posun směrem k integraci, aby udělali konečnou čáru za evropskými tragédiemi první poloviny 20. století.

„Chci zde zdůraznit, že historické usmíření našeho lidu a Němců, kteří žili jak na východě, tak na západě novodobého sjednoceného Německa, hrálo obrovskou roli pro formování Evropy,“ řekl Putin.

Připomněl, že to byli němečtí podnikatelé, kteří položili základ spolupráce Evropy se SSSR v druhé polovině 20. století:

„V roce 1970 uzavřel SSSR a SRN „dohodu století“ o dlouhodobých dodávkách zemního plynu do Evropy, která položila základ pro konstruktivní vzájemnou závislost, která poté odstartovala řadu ambiciózních projektů, včetně výstavby plynovodu Nord Stream.“

Podle Putina se Rusko snažilo vybudovat jediný kontinent, od Lisabonu po Vladivostok, jak o tom snil Charles de Gaulle.

„Nicméně převládl jiný přístup. Byl založen na rozšiřování Severoatlantické aliance, která sama byla pozůstatkem studené války. Koneckonců byla založena proto, aby konfrontovala dobu této éry,“ napsal Putin.

Právě expanze NATO na východ se stala hlavním důvodem růstu vzájemné nedůvěry na kontinentu. Více než tucet států se stalo novými členy bloku, včetně bývalých svazových republik SSSR.

„Navíc mnoho zemí stálo před umělou volbou – buď být s kolektivním Západem, nebo s Ruskem. Ve skutečnosti to bylo ultimátum,“ napsal ruský prezident.

Důsledky tak agresivního rozšiřování aliance lze vidět na ukrajinské tragédii v roce 2014,“ napsal.

„Proč Spojené státy zorganizovaly převrat a evropské země jej chabě podpořily, když tak vyvolaly rozdělení Ukrajiny a odtržení Krymu?“ Putin napsal, že celý systém evropské bezpečnosti značně degradoval.

Vladimir Putin naléhal, aby se nezapomínalo, že historie Velké Evropy po druhé světové válce dokazuje, že prosperitu a bezpečnost kontinentu lze zaručit pouze spoluprací mezi všemi evropskými zeměmi, včetně Ruska.

„Rusko je jedním z největších evropských států. Cítíme naše neoddělitelné kulturní a historické spojení s Evropou. Jsme otevřeni poctivé a konstruktivní interakci,“ napsal Putin s tím, že Moskva prosazuje obnovení komplexního partnerství s Evropou. http://svobodnenoviny.eu/putin-pripomina-svetu-kdo-zachranil-zemekouli-pred-nacismem/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: