Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Zástupce Spolkového sněmu oznámil přípravu Německa na válku s Ruskem

Německo, zvyšující své výdaje na obranu, se připravuje na válku s Ruskem. Zástupce Spolkového sněmu Sevim Dagdelenová o tom napsala ve svém článku v novinách nd.Аktuell, uvádí RIA Novosti.

„Nárůst zbraní NATO, eskalace směrem k Rusku a zapomínání německé vlády na historii, pokud jde o vzpomínku na útok na Sovětský svaz před 80 lety, jsou jen dvě strany stejné mince,“ píše Dagdelenová.

Poznamenala, že vztahy mezi Německem a Ruskem dosáhly samého dna a neuběhne ani den bez požadavků na nové sankce vůči Moskvě. Zároveň podle ní místo diplomacie sází německá vláda na bezprecedentní vyzbrojování, aby se za pár let stala největší vojenskou mocí na kontinentu s výdaji na obranu ve výši 85 miliard eur, což výrazně převyšuje ruské vojenské výdaje.

„Federální vláda se otevřeně ubírá kurzem přípravy na válku proti Rusku,“ vyjádřila se poslankyně.

Připomněla, že během své nedávné návštěvy Guamu řekla německá ministryně obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová vojákům shromážděným na americké válečné lodi:

„Bojujeme bok po boku za demokracii, svobodu a řád založený na pravidlech. V Evropě je nepřítelem Rusko a tady spíše Čína.“

Podle Dagdelenové ten, kdo volá po boji proti Rusku, nemá zájem o zmírnění napětí nebo dokonce o „společný evropský domov“. „Naopak, takové propagandistické metody vytvářejí nové obrazy nepřítele, aby se připravily na ozbrojený konflikt s Ruskem,“ připomněla německé jednotky v Pobaltí na západních hranicích Ruska a vojenská cvičení NATO.

„Chrastící zbraně, konfrontační rétorika a vojenské hrozby stále více definují veřejný diskurz v Německu Každý, kdo nesouhlasí, je nazýván kremelskou loutkou. To lze s jistotou považovat za součást morální mobilizace a přípravy na válku,“ uvedla poslankyně.

Podle ní se politici vyhýbají obviněním z nenávisti k Rusku, ale zároveň jsou zarážející dvojí standardy ve vztahu k americkým prezidentům, „na jejichž příkazy byly v minulosti zabity tisíce lidí po celém světě“.

Dagdelenová vyjádřila názor, že němečtí politici, kteří deklarují svoji připravenost k agresi směřující na východ, sní o takovém Rusku, ve kterém oligarchové spojení se Západem poskytnou suroviny této země dalším státům.

„Nesmíme zapomenout na vyhlazovací válku a plenění proti Sovětskému svazu. Z tohoto hrozného barbarství se musíme poučit a vyvodit pouze jeden závěr: přátelství s Ruskem a dalšími bývalými sovětskými republikami by mělo být vrcholem německé politiky,“ uzavřela Dagdelenová.

https://bit.ly/3qnhjNl

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: