Povinné očkovanie ústava neumožňuje

KRATENE:

Podľa Báránya by to bol precedens pre ďalšie štáty v Európe. „To je ľahko možné. Vôbec v posledných mesiacoch, roku a pol sa v krajinách dlhodobo pokladaných za demokratické právne štáty prestalo úplne dbať na limity ľudských práv a právno-štátnych postupov,” myslí si ústavný právnik. Dodáva, že je skutočným rizikom pre ľudské práva, že takéto postupy sú nekriticky prijímané a ďalej šírené hlavným prúdom.

Môžeme teda na Slovensku zaviesť povinné očkovanie? „Môj osobný názor je, že nie,” bez zaváhania povedal Bárány. Vysvetľuje, že ústava to nielen, že zakazuje, ale opačne vôbec neumožňuje. „Nehľadám limity, ja hľadám právny základ. Neviem si predstaviť rozumný právny základ pre uloženie takejto povinnosti,” priblížil bývalý sudca.

Problém je podľa neho princíp kolektívne imunity a ochrany iných ľudí, na ktorí sa ľudia požadujúci povinnú vakcináciu odvolávajú. „V tejto konkrétnej situácii pri údajoch, ktoré sa dostávajú, to očkovanie ochraňuje tú osobu, ktorá sa tak rozhodne. Je to voľba, ktorú, samozrejme, treba rešpektovať, ale nie je vôbec signifikantne preukázané, že to chráni iných. To chráni jeho,” zdôvodnil.

Článok vyšiel na: http://www.hlavnydennik.sk https://veci-verejne.sk/2021/06/27/nazory-odbornikov-ex-ustavni-sudcovia-drgonec-a-barany-o-referende-a-povinnom-ockovani/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: