Strašenie treťou vlnou pandémie naplno odštartovalo

PR Managerom delta-hystérie je spoluautor štúdie o pokusoch na Slovákoch počas celoplošného testovania epidemiológ Pavelka

Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že sa na tretiu vlnu pandémie ochorenia COVID-19 pripravilo.

Z Ameriky došla ešte jedna facka pre očkovaciu lobby. CDC odporučilo nosiť rúška aj zaočkovaným, pretože pri nákaze Deltou podľa najnovších prieskumov majú v sebe takú istú nálož vírusu ako nezaočkovaní. Môžu teda chorobu roznášať a sú pre svoje okolie nebezpeční. To hovoria americkí vedci. Robiť z nich nadľudí je teda z epidemiologického hľadiska absurdné.

Ja len, že u nás Mikas zatvára neočkovaných do karantény a od očkovaných nechce ani test. A potom sa bude náramne čudovať, kto sem zavliekol tretiu vlnu. Neočkovaní nemajú ako, drahý. Pochop. Nielenže tu zavádzajú úplne nezmyselnú a protiústavnú segregáciu, ale kvôli svojej zadubenosti ešte aj riskujú, že zamoria celé Slovensko. Očkovaných ľudí po návrate zo zahraničia nikto netestuje – a pritom môžu mať takú istú nálož vírusu ako neočkovaní. https://zemavek.sk/l-blaha-z-ameriky-chodia-od-rana-take-spravy-ze-ockovaci-propagandisti-asi-vyskakuju-z-balkona/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=l-blaha-z-ameriky-chodia-od-rana-take-spravy-ze-ockovaci-propagandisti-asi-vyskakuju-z-balkona

Reprodukčné číslo je na Slovensku už tretí týždeň po sebe nad svojou kritickou hodnotou 1. Epidemiológ Martin Pavelka z Inštitútu zdravotníckych analýz Ministerstva zdravotníctva SR konštatuje, že na Slovensku sa už začala tretia epidemická vlna. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

“Táto epidemická vlna je charakterizovaná novým variantom delta, ktorý bol prvýkrát detegovaný v Indii a ktorý je infekčnejší ako predošlé varianty. Do stretu s ním sa dostane každá jedna osoba,” uviedol Pavelka.

Ako tvrdí, súčasne sa variant delta prejavuje ťažším priebehom ochorenia COVID-19 a ťažký priebeh nastáva už aj v nižších vekových kategóriách. V porovnaní s predošlým variantom alfa, ktorý bol prvýkrát detekovaný vo Veľkej Británii, sa riziko ťažkého priebehu spojeného s hospitalizáciou zvyšuje zhruba dvakrát.

Rôzne epidemiologické štúdie podľa rezortu zdravotníctva potvrdzujú, že najúčinnejšou formou ochrany pred variantom delta je očkovanie. Kriticky dôležité je však nezmeškať druhú dávku.

Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že sa na tretiu vlnu pandémie ochorenia COVID-19 pripravilo.

“Nemocnice sú vďaka plánu reprofilizácie pripravené v prípade potreby prispôsobiť svoje kapacity pre pacientov s COVID-19, ministerstvo aktívne pracuje na zvýšení zaočkovanosti obyvateľstva – vytvorili sme viaceré možnosti vakcinácie – očkuje sa vo vakcinačných centrách v nemocniciach, vo veľkokapacitných očkovacích centrách, vo firmách, mobilnými očkovacími tímami či v ambulanciách lekárov,” uviedla Eliášová.

Doplnila, že sa tiež pracuje na zefektívnení trasovania kontaktov, sekvenácii pozitívnych vzoriek či monitoringu spodných vôd. Rezort zdravotníctva zároveň monitoruje stav zásob liekov. “Pre terapiu pacientov s ochorením COVID-19 sú dostupné ako registrované, tak aj neregistrované lieky, respektíve v neregistrovanej indikácii,” doplnila Eliášová.

Z pozitívne testovaných ľudí na ochorenie Covid-19 za posledné dva týždne bolo 76 percent nezaočkovaných voči novému koronavírusu. Uvedený fakt podľa rezortu zdravotníctva naznačuje, že tretia vlna epidémie sa sústredí na nezaočkovaných. Zaočkovanosť sa v regiónoch pohybuje rozdielne. Aspoň prvú dávku očkovacej látky má od 26 do 59 percent ľudí na Slovensku, plne zaočkovaných oboma dávkami vakcíny je v našej krajine z pohľadu optiky na jednotlivé regióny od 23 do 54 percent osôb.

Pavelka bol spoluautor štúdie o pokusoch na Slovákoch počas celopološného testovania

Bývalý sudca Ústavného súdu SR doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc. v januári tohto roku poukázal na štúdiu, ktorej spoluautorom bol okrem epidemiológa MUDr. Pavla Jarčušku a exministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) aj Martin Pavelka.

Témou štúdie je účinnosť celopopulačného skríningu pomocou rýchleho antigénového testu na znižovanie prevalencie infekcie SARS-CoV-2 na Slovensku – krajine so študijnou populáciou 5,5 milióna obyvateľov.

Dr. Drgonec v tejto súvislosti uviedol, že s testovanými osobami (v terminológii zákona s pokusnými osobami) sa nenakladalo v súlade s platným zákonom, ba ani s podmienkami pokusu na človeku ustanovenými medzinárodným právom, či už ide o právo OSN alebo o právo Rady Európy.

Viac v článku TU a v texte TU. https://www.infovojna.sk/article/strasenie-tretou-vlnou-pandemie-naplno-odstartovalo-pr-managerom-delta-hysterie-je-spoluautor-studie-o-pokusoch-na-slovakoch-pocas-celoplosneho-testovania-epidemiolog-pavelka

Na Slovensku sa už začala tretia vlna pandémie. V súvislosti s aktuálnou situáciou to uviedol epidemiológ z Inštitútu zdravotných analýz na Ministerstve zdravotníctva SR Martin Pavelka. Odvoláva sa pritom na reprodukčné číslo, ktoré je už tretí týždeň po sebe nad kritickou hodnotou jedna. Táto epidemická vlna je charakterizovaná novým Delta variantom, ktorý bol prvýkrát detekovaný v Indii a ktorý je infekčnejší ako predošlé varianty. Do stretu sa s ním podľa Pavelku dostane každá jedna osoba https://www.hlavnespravy.sk/na-slovensku-sa-uz-zacala-tretia-vlna-pandemie-tvrdi-ministerstvo-zdravotnictva/2623750

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: