7 otázok na premiéra, III. sezóna, vol. 03

Amatérizmus, korupcia, šialenstvo, arogancia, drzosť, bohorovnosť, násilie… a tak ďalej. Prívlastkov, ktoré by trefne pomenúvali činnosť našich volených i nevolených predstaviteľov je mnoho. Bohužiaľ ani jeden medzi nimi nie je pozitívny. Ostáva sa nám utiekať len k pojmu “dočasný”. Ale aj v ňom sa skrýva pocit neurčitosti, ktorý môže byť pre nás fatálny.

Vláda predložila svojim hlasovacím panáčikom do NR SR novelu zákona o zdraví, ktorou má dôjsť k uzákoneniu segregácie občanov Slovenskej republiky. Nevídané!

Čo na tom, že Ústava, zákony aj EU legislatíva nepripúšťajú žiadnu diskrimináciu na základe rasy, pohlavia, veku, názorov ba ani zdravia.

Podľa novely zákona o zdraví bude možné „zvýhodňovať“ ľudí, ktorí do svojho tela prijali niektorú z experimentálne testovaných vakcín proti ochoreniu, ktoré ako jediné v histórií obsahuje rok svojho vzniku.

Dlhoročné názory a podnety, aby v systéme zdravotného poistenia alebo platenej dovolenky boli zvýhodnení tí, ktorí sa starajú o svoje zdravie, teda nie sú vlastnou vinou nositeľmi najčastejších rizikových faktorov, boli donedávna označované za protiústavné.

A teraz je zrazu možné prijať obyčajný, teda „neústavný zákon“, ktorým sa povolí protiústavnosť „zvýhodňovania“ na základe zdravotného aspektu.

Musíme konať a pokúsiť sa zastaviť valec súčasnej vládnej moci.

Ako sa vyhnúť vulgarizmom, keď chce človek reagovať na obludné vyhlásenia ministrov Vlády SR? Očkovanie má byť dobrovoľné a NIKTO nemôže byť diskriminovaný za to, že sa nemôže alebo nechce nechať očkovať. Zhruba toto isté povedal minister Richard Sulík a štyria ďalší sa do neho pustili ako zúrivé psy.

V médiách v uplynulých týždňoch akosi zanikla správa, že dňa 12. apríla 2021 podala skupina advokátov, vedcov, lekárov, zástupcov iných profesií a občianskych aktivistov žalobu na Vládu SR na Medzinárodný trestný súd v Haagu.

O očkovaní a vakcínach informujú médiá prakticky denne. Menej sa ale hovorí o očkovaní detí. Je bezpečné? Nie je to v rozpore s medzinárodným právom?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: