Účinnost „Sputniku V“ v republice potvrzují jak lékaři, tak statistiky výskytu nemocí mezi obyvateli

Republika San Marino dosáhla kolektivní imunity vůči COVID-19. Více než 70 procent populace bylo plně očkováno. V úterý to oznámil Institut pro sociální zabezpečení země, píše ANSA.

Agentura poznamenává, že očkovací kampaň proti novému typu koronaviru začala v San Marinu v březnu s velkým zpožděním ve srovnání se zeměmi Evropské unie. Ale za pouhé tři měsíce byla většina z 33 tisíc obyvatel republiky očkována. V 90 procentech případů bylo očkováno ruskou vakcínou „Sputnik V“, která zatím není v EU uznávána.

San Marino je jednou z prvních zemí na světě, která dosáhla kolektivní imunity. A také jedna z mála, která s infekcí bojovala vakcínou, kterou Evropská léková agentura neuznává.

Z tohoto důvodu, uvádí publikace, občané San Marina očkovaní ruskou vakcínou dnes nemohou obdržet Green Pass, který bude od 6. srpna vyžadován k návštěvě veřejných míst v Itálii.

Už 6. července oznámila generální ředitelka San Marino Institute for Social Security Alessandra Bruschi, že země je bez COVID-19. Týden předtím nebyl během epidemiologického sledování ve státě detekován ani jeden případ infekce.

Účinnost „Sputniku V“ v republice potvrzují jak lékaři, tak statistiky výskytu nemocí mezi obyvateli. 

Od 25. dubna v zemi na virus nikdo nezemřel.

Důvěru ve „Sputnik V“ nepodlomilo ani nové zvýšení počtu infekcí. Za poslední dva týdny narostly z nuly na 32 případů. Žádný z nakažených však nevyžaduje hospitalizaci. Onemocnění je asymptomatické.

Vakcína „Sputnik V“ proti koronaviru prokázala v San Marinu vysokou účinnost, uvádí Italský národní institut pro infekční choroby Lazzaro Spallanzani, který provádí studii o používání ruské vakcíny v trpasličí republice.

Také studie prováděné v Argentině jsou povzbudivé. Ukazují, že více než 90% očkovaných „Sputnikem V“ má dlouhodobou imunitu, uvádí se v telegramovém kanálu vakcíny.

Nové údaje z argentinské národní rady pro vědecký a technický výzkum naznačují vytvoření takzvané imunity T lymfocytů po očkování „Sputnikem V“ ve více než 90% případech, což naznačuje dlouhodobý vývoj ochrany proti COVID-19,“ uvádí zpráva.

„Imunita po Sputniku bude trvat asi dva roky“: Očkování ochrání před novými kmeny

Předpokládá se, že imunita po „Sputniku V“ zůstane zhruba dva roky, vysvětlil profesor Nikolaj Malyšev s odkazem na vývojáře vakcíny. https://xn--80aesfpebagmfblc0a.xn--p1ai/news/20210410-1951.html

Ginzburg počítá s neomezenou imunitou

Vedoucí centra Gamaleya Alexandr Ginzburg doufá, že vakcína proti koronaviru „Sputnik V“ bude účinná po neomezenou dobu. https://rg.ru/2021/04/10/gincburg-rasschityvaet-na-bessrochnyj-immunitet-ot-sputnika-v.html

THE LANCET v AJ:

Bezpečnost a účinnost heterologní vakcíny proti COVID-19 na bázi vektoru rAd26 a rAd5: předběžná analýza randomizované kontrolované studie fáze 3 v Rusku.
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00234-8/fulltext

O vakcíně, oficiální webové stránky vakcíny „Sputnik V“:
https://sputnikvaccine.com/rus/about-vaccine/

https://bit.ly/3ye8TuU
https://bit.ly/3le1d81

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: