Klamali nám premiér Heger, ako aj ministri Naď s Korčokom o evakuačnom lete z Afganistanu?

Utajená operácia o špeciálnom lete s našimi ľudmi a 6-timi Afgančanmi na palube zarezonovala. Všetci čakali, že lietadlo Spartan, ktorého let sa dal sledovať na internete, pristane na letisku v Bratislave, ale to sa v noci nestalo. Tajne sadlo na vojenskom letisku na Záhorí. Pýtam sa, prečo musela byť akcia utajená aj na Slovensku??? V Afganistane to z hľadiska bezpečnosti pochopím, ale prečo aj u nás, keď u nás žiadne nebezpečenstvo pasažierom nehrozilo a už počas letu mohli naše orgány informovať verejnosť tak, ako to napríklad robili naši susedia z Česka.

Aké informácie nám ministri poskytli? Predovšetkým nezmyselne obhajovali, že aj u nás museli operáciu utajiť z bezpečnostných dôvodov. Na Slovensku pristáloPLNE obsadené lietadlo Spartan s 24 cestujúcimi, z toho bolo 8Afgancov. Vieme, že ďalších štyroch utečencov doviezol český štátny špeciál, čo je celkové číslo 12. Desiatim Afgancom sme sa rozhodli udeliť politický azyl. No je ich o dvoch viac. To je všetko v poriadku. Aby situáciu Naď zdramatizoval a odviedol pozornosť, spomenul, že naše bezpečnostné sily museli pri evakuácii použiť zbrane. Ako informoval Naď, zbrane použili pri pouličných prestrelkách, aby ochránili evakuovaných.

No a teraz dôvod, prečo som sa pozastavil nad touto celkom utajenou akciou. A tou je kapacita lietadiel Alenia C-27J Spartan, ktoré sme si kúpili a nahradili staré ruské lietadlá Antonov AN-24 s kapacitou podľa verzie 44 až 50 pasažierov. Do Spartana sa vmestí 60 cestujúcich alebo 46 výsadkárov a traja členovia posádky. Parašutistov môžeme vylúčiť. Takže rátajme spolu – 3 členovia posádky, 10 členov bezpečnostných zložiek a 24 cestujúcich znamenalo podľa Naďa na 100 percent obsadené lietadlo!!! Čiže spolu bolo na palube bez posádky 34 cestujúcich. A tak si položme otázku, prečo lietadlo na Slovensku pristálo na vojenskom letisku v Kuchyni a to celkom tajne a bez kamier médii? Keďže aj jeden z koaličných partnerov pritvrdil, že Afgancov, môže byť maximálne 10. A tak si a určite nielen ja kladiem otázku, skutočne bolo na palube iba 6 Afgancov alebo ich bolo viac možno aj veľmi dôležitých, či utajených osôb a preto miesto pristatia zámerne utajili, aby tých zvyšných mohli nepozorovane odviesť z letiska. Do Afganistanu neletelo 36 členov bezpečnostných zložiek, ale iba 10 už len z toho dôvodu, že hlavnú ťarchu pri evakuáciách mali určite americkí vojaci, ktorí dobre poznajú Kábul, aby bezpečne ochránili aj naše konvoje. Takže povedali nám premiér Heger a ministri Naď a Korčok pravdu o počte cestujúcich na palube Spartana, alebo nám klamali? A ak áno, tak to poriadne. Verím, že sa niekto nájde, kto vyjde s pravdou von. Čudujem sa aj spravodajcom médii, že nie sú tak rozhľadení, nedajú si veci do súvisu a že sa vôbec nepozastavili nad plnou kapacitou Spartana 34 namiesto 60 cestujúcich. Veľmi rýchlo zabudli na jeho kapacitu, ktorá je verejne známa od ich príchodu do našej armády. Možno premenujeme Spartana na Spratana, alebo Upratana, keď ho používame na urýchlený útek doma ohrozených ľudí, no pre nás veľmi prospešných! https://blog.hlavnespravy.sk/27610/klamali-nam-premier-heger-ako-aj-ministri-nad-s-korcokom-o-evakuacnom-lete-z-afganistanu-co-mi-nesedi-na-utajeni-a-informaciach/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: