Keď pandemický jastrab klame

KRATENE

Anthony Fauci, ikona pandemickej politiky v Spojených štátoch a architekt ochranných opatrení, klamal priamo pred senátom. Fauci po úniku mailov tvrdil, že americký štátny ústav pre infekčné ochorenia, ktorý viedol, nefinancoval tzv. gain-of-function výskum koronavírusov vo Wu-chane.

Nové dokumenty, ktoré zverejnili niektoré americké médiá, pritom dokazujú opak. Fauci zjavne zavádzal. Z dokumentov vyplýva, že Fauciho ústav z peňazí daňových poplatníkov schválil trojmiliónový grant pre wuchanský výskum, zameraný na také laboratórne manipulácie s koronavírusmi, ktoré by viedli k ich vyššej infekčnosti. Výskum údajne prebiehal v rokoch 2014 – 2019. Fauciho ústav grant obnovoval, kým nebol pozastavený za Trumpovej vlády.

Metóda gain-of-function je zameraná na laboratórne kontrolované mutácie vírusov. Cieľom je dopracovať sa k takým kmeňom vírusov, ktoré budú mať požadované vlastnosti. Napríklad vysokú infekčnosť pre človeka (čo sa následne využívalo vo výskume a vývoji vakcín proti rôznym typom chrípky).

Gary Ruskin, výkonný riaditeľ skupiny, ktorá vyšetruje pôvod nového koronavírusu, to komentoval dosť tvrdo. Fauciho grant bol podľa neho „cestovnou mapou pre vysoko nebezpečný výskum, ktorý mohol viesť k súčasnej pandémii“.

Keď naplno prepukla pandémia, vedci, ktorí boli zapojení do wuchanských experimentov, vypracovali štúdie, ktoré ukazovali na prírodný pôvod nového koronavírusu. Túto teóriu – dodnes ničím nepodloženú – hlásal aj Fauci. Jeden z vedcov, ktorý sa podieľal na čerpaní grantu, mu za to mailom ďakoval.

Počas pandemickej krízy bol Fauci hlavnou postavou reštriktívnych opatrení. Často pri tom narážal na prezidenta Trumpa, ktorý sa snažil Fauciho pandemickú politiku tlmiť.

Dnes je Fauci jedným z lídrov očkovacej kampane a génového inžinierstva cez mRNA technológie.

Viacerí republikánski poslanci žiadajú, aby odstúpil a aby sa jeho kauzy vyšetrovali na úrovni Kongresu.

Hlasy, ktoré volajú po vyšetrovaní pôvodu pandémie, si určite zaslúžia podporu. Medzinárodnú podporu. Čoraz viac indícií ukazuje, že za pandémiu, za jej obete a za jej ničivé následky zrejme nie je zodpovedný netopier, ale iný cicavec.

A že ide o zodpovednosť, ktorá má trestnoprávnu povahu. https://www.postoj.sk/87770/lengvarsky-sa-zachoval-ako-manipulator-a-alibista

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: