EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovi lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna

V roce 2018 obvinila britská premiérka Theresa May Assadovu Sýrii, že shodila z vrtulníků na město Douma chemické bomby. Putin obvinil Británii z provokace a Miloš Zeman požadoval nezávislé vyšetření incidentu. V konfliktu rozdmýchaném Barackem Obamou stálo Rusko a Irán na straně Sýrie, NATO na straně vzbouřenců, a Turecko skrytě podporovalo ISIS. Jakmile Miloš Zeman a jeho Ovčáček podporovali nezávislé vyšetřování, byli označeni za ruské trolly a dezinformátory! Před pár dny se BBC za lži o Assadově chemickém útoku na Douma omluvila. V Česku se neomluvil nikdo a o zprávě BBC raději tehdejší aktéři honu na Putinova Trolla Miloše mlčí! No je před volbami.

Hlavní tehdejší útoky na Miloše Zemana za jeho nestranný postoj k Syrskému konfliktu vedly Hospodářské novinyBleskForum 24Info.cz , a Český rozhlas. Andrej Babiš bombardování Syrie vychvaloval. Jan Hamáček byl proti stejně jako Piráti. (Ještě u nich nedošlo k Aspen-Puči)

5.září 2021 se BBC veřejně omluvila za svoje pořady, o útoku na Douma, protože neodpovídaly standardům nezávislé publicistiky a reportérka BBC v pořadu manipulovala s fakty. BBC v pořadech napadala komisaře pro chemické zbraně v Syrii (OPCW), kteří incident vyšetřovali a tvrdili, že k žádnému chemickému útoku nedošlo! Vyšetřování manipulací BBC trvalo 6 měsíců.

Dnes je tedy jasné, že komisaři vyšetřující chemický útok zjistili, že kontejnery s chemikálií nemohly být shozeny ze vzduchu, protože nevykazují poškození v důsledku dopadu, a že biochemické rozbory tkání obětí chemického útoku nezjistily přítomnost chemické látky Chloru, která byla ve stopovém množství nalezena v kontejnerech. Kontejnery tedy někdo přivezl na místo do rebely obsazeného města a otevřel, protože věděl, že obsahují jenom neškodné množství chloru. Útok tak byl provokací.

O těchto skutečnostech informovali vyšetřující komisaři své nadřízené, ale ti nejprve nařídili, jejich zjištění neuvádět do závěrečné zprávy o incidentu, a když se začalo, jak požadovali Zeman a Putin vyšetřovat vyšetřování, nařídili dokonce všechny zprávy a důkazy vyšetřovatelů útoku zničit a vymazat.

BBC se už omluvila – omluví se snad Český rozhlas?

Náš pořad můžete najít zde: MAP 990

ZDROJ

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Začíname
%d blogerom sa páči toto: