Design a site like this with WordPress.com
Začíname

Zoznam Sabakovych omylov, chýb a nevedomostí

Lekár Peter Sabaka poslal predžalobnú výzvu predsedovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi, v ktorej od neho žiada zaplatenie niekoľkých tisícov eur ako nemajetkovej ujmy. Rovnako sa rozhodol konať aj v prípade Milana Mazureka. Dôvodom sú ich vyjadrenia na sociálnej sieti https://www.hlavnespravy.sk/sabaka-poslal-predzalobnu-vyzvu-predsedovi-uhrikovi-a-mazurekovi-ziada-od-nich-48-tisic-eur-nezaplatime-vam-nic-ani-cent-ani-ja-ani-milan-mazurek-reaguje-mazurek/2719674

Keďže sme si prednedávnom pripomenuli výroky profesora Krčméryho, dnes by sme si zase mohli oživiť tvrdenia médiami milovaného lekára Petra Sabaku.

Zároveň

HĽADÁME: Pozerali sme na linky z Facebooku a príspevky sú, žiaľ, fuč. Ak niekto disponuje danými výrokmi, skontaktujte nás, aby sme ich mohli pridať do článku. 🙂

Napriek tomu, že lekár Peter Sabaka sa teší popularite propagandistických médií, tie ho nesprávne označujú za infektológa. Pritom Peter Sabaka pracuje na infekčnom oddeleni len 4 roky a doteraz nema v tomto obore špcializáciu – atestáciu. Vzhľadom na jeho krátku prax mu neprináleži byť tak protežovaný médiami. Aj z dôvodu jeho chybných predikcií.

4/2020 „Ja som za 10 rokov, čo pracujem v zdravotníctve, nikdy nevidel nikoho, ktorý by sa kvôli chrípke dusil a mal 40 alebo 50 rokov. Taktiež si nemyslím, že by bežná epidémia chrípky naplnila zimné štadióny mŕtvymi tak ako je to momentálne v Taliansku, poprípade v Španielsku,“ uviedol v spomínanej relácii Sabaka.
https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/sokujuce-slova-slovenskeho-lekara-ked-som-videl-prveho-pacienta-covid-19-toto-ma-zarazilo/

9/2020: Na COVID zomrie 20 až 50x viac ľudí ako na chrípku:
https://www.bratislavskenoviny.sk/koronavirus/61724-infektolog-sabaka-varuje-coskoro-zacne-rast-pocet-mrtvych-kto-bude-mat-ich-krv-na-rukach

9/2020: Dnes už vieme, že nosenie rúšok je bezpečné a môže nás ochrániť pred infekciou COVID-19.(Komentár MUDr. Pijáka: Rúško nechráni pred infekciou a COVID-19 nie je infekcia, ale ochorenie vyvolané vírusom SARS-COV)
https://www.facebook.com/photo/?fbid=3251175378299296&set=a.2717583128325193

10/2020: Všetci pacienti, ktorí boli u nich na umelej pľúcnej ventilácii zomreli
https://www.aktuality.sk/clanok/827351/ludia-mylne-veria-ze-covid-19-je-banalna-viroza-rozhovor

10/2020: Pri komplikovaných prípadoch sa osvedčil Remdesivír.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/565645-ide-o-pravdu-s-infektologom-sabakom-verim-ze-vakcina-na-covid-19-bude-uz-v-oktobri/
(Najnovšie poznatky vyvracajú tieto Sabakove tvrdenia: Remdesivír je predražený, neúčinný liek. Podľa najnovšich štúdii nebol dokázaný žiadný pozitívny efekt, navyše predlžoval hospitalizácie. S mnohými, bežne predpisovanými liekmi môže byť nebezpečný a spôsobiť závažné komplikácie. Liek propagoval a do liečby na Slovensku závadzal MUDr. Jarčuška, ktorého financoval výrobca Remdesivíru – Gilead.)

10.2020: Riešenie Sabaka vidí vo vakcíne, je to svetlo na konci tunela.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/565645-ide-o-pravdu-s-infektologom-sabakom-verim-ze-vakcina-na-covid-19-bude-uz-v-oktobri
(tieto tvrdenia vyvracajú najnovšie poznatky z najviac zaočkovaných krajín ako Izrael, Veľká Británia, Island – tam konči v nemocniciach viac očkovaných ako neočkovaných)

10/2020: Ak bude vakcína uvedená na trh, bude bezpečná.
https://www.aktuality.sk/clanok/828300/vakcina-na-covid-19-bude-bezpecna-a-preverena-tvrdi-rezort-zdravotnictva/
(o pár mesiacov po uvedení na trh sa vakcína od Astrazenecy prestala používať pre závažné vedľajšie účinky: https://touchit.sk/astrazeneca-na-slovensku-konci-a-do-hry-vstupuje-sputnik-v/344780).

1/2021: Očkovaní sa nebudú môcť nakaziť a zaočkovanie vyše 70% porieši pandémiu (no v Islande kde je ešte viac zaočkovaných ju neporiešilo).
https://www.aktuality.sk/clanok/854523/infektolog-o-hoaxoch-pri-ockovani-voci-covidu-tito-politici-sa-podielaju-na-genocide-starych-chorych-a-obeznych/

2/2021: Všetky vakcíny sú takmer stopercentné účinné v prevencii ťažkého priebehu, hospitalizácie a stopercentne efektívne v prevencii smrti.
https://domov.sme.sk/c/22605209/infektolog-do-leta-by-sme-mohli-zaockovat-vsetkych-nad-55-rokov-a-uvolnit-obmedzenia.html
(samozrejme toto je nezmysel a takéto tvrdenie od lekára je prejavom neznalosti RNA vírusov a ich mutačnej schopnosti: https://www.topky.sk/cl/13/2148659/Vedci-odhalili–Po-takomto-case-zacina-vakcina-Pfizer-stracat-svoju-ucinnost)

3/2021: Zatiaľ všetky schválené vakcíny sú skoro 100-percentne účinné proti potrebe hospitalizácie a vyzerá to, že sú zrejme stopercentne účinné, aj čo sa týka prevencie smrti.
https://www.postoj.sk/74645/aj-keby-bola-pravda-vsetko-co-sa-medializovalo-je-to-lepsie-nez-prekonat-covid
(Izrael – väčšina hospitalizovaných s COVIDom sú plne očkovaní, majú aj vyššiu úmrtnosť -8/2021 http://www.inenoviny.sk/v-izraeli-pribuda-umrti-a-zavaznych-ochoreni-u-ockovanych/)

3/2021: Momentálne som seknutý v krížoch a musel som sa nadopovať liekmi, aby som mohol s vami hovoriť. Bojujeme.
https://www.postoj.sk/74645/aj-keby-bola-pravda-vsetko-co-sa-medializovalo-je-to-lepsie-nez-prekonat-covid

3/2021: Jediným pozitívom tohto obdobia je to, že sa venujeme len jednej chorobe, ktorá má síce veľké množstvo rôznych komplikácií, ale je to stále viac-menej o tom istom a sme v tom teraz skutočne dobrí. Ale už to človeka veľmi ubíja. Toto bol naozaj ako rok v pekle. (vyše 12 000 mŕtvých, viac ako v Číne, Japonsku a hovoriť si, že je skutočne dobrý?)
https://www.postoj.sk/74645/aj-keby-bola-pravda-vsetko-co-sa-medializovalo-je-to-lepsie-nez-prekonat-covid

7/2021: mRNA ostáva len v mieste vpichu:
https://slovensko.rtvs.sk/rubriky/k-veci/261356/k-veci-ockovanie-na-slovensku

13.7.2021: Vakcína nebude mať po rokoch vedľajšie účinky
https://tv.hnonline.sk/kategorie/aktualne-videa/d69d564d-acf1-4c9f-9c82-798ddb042820/infektolog-sabaka-vyvracia-hoaxy-vakcina-nebude-mat-po-rokoch-neziaduce-ucinky-z-tela-ju-po-par-dnoch-vylucime

2021: Aj my máme vynikajúcu mortalitu.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10226407989016014&set=p.10226407989016014&type=3
(ano viac mŕtvych ako Čína, Japonsko, chváliť sa úmrtnosťou?)

12.8.2021: Pri mRNA vakcínach sa do buniek v mieste vpichu vklada mRNA, ktorá má ale sama o sebe veľmi krátky polčas (niekoľko dní). A keďže obsahuje špecialne upravený U nukleotid (pseudouridín) a ORF sekvenciu, nemôže sa ani prepísať do DNA prostredníctvom reverznej transkriptázy a integrovať do genómu. Nemá žiadnu šancu začleniť sa do ľudského genómu.
https://www.facebook.com/peter.sabaka/posts/10225346405384105
Túto Sabakovu bohorovnú istotu podkopáva už len tento článok: https://www.jefferson.edu/about/news-and-events/2021/6/discovery-shows-human-cells-can-write-rna-sequences-to-dna.html

12.8.2021: Ľudská bunka môže vzácne obsahovať reverznú transkryptázu, tá ale nemá žiadnu šancu dostať specialne upravenú mRNA v podobe celého génu do genómu bunky. To vám potvrdí každý molekulárny biológ. Ak by sa hoci aj normálna, nijako neupravovaná vírusová RNA len tak mirnix dirnix, mohla začleňovať do našej DNA a nasledne exprimovať, to isté by sa dialo aj pri infekcii koronavírusom, lebo aj pri nej si RNA pláva v naších bunkách. Každá vírusová infekcia by bola takou „génovou terapiou“. Najhoršie by to mali ľudia po prekonaní Covid19 lebo virusovou RNA boli zasiahnuté skoro vsetky tkanivá, nie len bunky vo svale ramena. Pľúca ludí čo prekonali Covid19 by boli navždy plné spike proteínov, čo samozrejme nie sú. A naše nosy by zasa boli plné génov virusu chrípky s nádchy. Ako hovorí profesor Leif Erik Sander z Charité University Hospital v Berlíne, ak by bol prepis RNA do DNA a následná integrácia do genómu častý jav, náš genóm by už bol takýchto úsekov tak preplnený že by sa do neho nezmestila žiadna iná genetická informácia.Vakcinácia teda určite nie je génová terapia. Prečo? Lebo sa nijako nemení genóm buniek, nič sa do genómu nevkladá a mRNA, ktorá pláva v cytoplazme mimo jadier buniek sa do pár dní rozpadne. Okrem toho. Po mesiaci od očkovania sa v tele spike protein už nenachádza.
https://www.facebook.com/MichalPijakMDPersonalizedPaleoNutrition

ZDROJ

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: